tüp bebek yaptıranlar bakarmısınız....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xbaharr tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : xbaharr
  1. xbaharr

xbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben 21 yaşındayım dün görüştüm bi doktorum anne olabilmem için en sağlıklı yolun tüp bebek olduğunu söyldi ben pko hastasıymışım tahlilerime falan baktı bende düşünüyorum ...

sigara kullanıyorum tüp bebek işlemlerime başlamadan bıraksam olurmu yada tüp bebek döneminde içipte hamile kalan?

tutması için ek bişey yapan?

transfer olduktan sonra nekadar süre yatlıyor?(doktorum bana bi anesteziden sonra 3 gün dinlenicemi ve sonra çalışma hayatıma devam edebileceğimi söyledi)

görüşlerinizi alabilirmiym...?

2. 22 Ağustos 2009
  3. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    xbaharr canım bence sigarayı hemen bırak zaten çok fayadalı bişey değil sence sigaramı önemli tedavinmi benim 2.denemem olacak şimdi ben hazırlık olarak bal ,çörek otuve tarçın karışımı yiyorum yumurtaları daha kaliteli yapıyormuş bence sende yap biir zararı olmaz transferden sonra bi arkadaşım 12 gün yatmıştı onu doktorun sana söyler ..........benim yatmama gerek kalmadan tedavim sonlanmıştı canımAllah kolaylık versin duaların kabul olsun:Saruboceq:

4. 22 Ağustos 2009
  5. xbaharr

xbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bal tarcın ve ÇÖrek otunu yemeĞı dÜŞÜnÜodum saol.....azracım ınŞ.sende bebeĞıne kavuŞursun senın yaŞ kaÇ sorması ayıp olmasa........

6. 22 Ağustos 2009
  7. xbaharr

xbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    sorularımı cevaplıycak başka kimse yokmu?????

8. 22 Ağustos 2009
  9. eskisehirli2626

eskisehirli2626 OLUŞUM GELİYOR :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım bende yaptıracagım nasıp olursa tup bebek bızde esımde sorun 22 yasındayım ben1.5 senelık evlıyım 1 senedır olmadı bebegımız raporda olmadı ıcın 5 bını buluyo ankarada dusunuyorum ben ben bal pekmez ananas ıncır yemenı tavsıye ederım bol sebze meyve balık beyaz et ben ole yapıcam baslamadan 1 ay once esımde bal kecıboynuzu kuru sıgara bıraktım ben ıcıyodum allahım bu ayın hurmetıne dualarımızı kabul etsın bebeklerımızı gondersın ıns herkesın amın allah yardımcın olsun canım

10. 22 Ağustos 2009
  11. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba canım bende temmuz ayında tup bebek yaptırdım ılk denememde tuttu sukurler olsun
    bence sıgarayı bırakmanı tavsıye ederım cunku olumsuz etkılıyor ben tedavı asamasında pek bırsey yapmadım duzenlı beslendım sadece transfer yapıldıktan sonra ananas suyu ıctım kabız olmamaya dıkkat ettım agır kaldırmadım yuksege uzanmadım evde bol bol dınlendım tabı dısarıda cıktım ama dıkkat ettim vaktı zamanı geldıyse hersey bos ama yınede dıkkat etmek gerekır ıhsallah hayırlı haberler alırsın sende

12. 22 Ağustos 2009
  13. xemrevin

xemrevin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 22 yaşındayım.şuanda hamileyim.önce kendin için sonra gelecek bebeklerin için sigarayı bırkman lazım.uzun bir süreç.Allah ım sabır versin.düzenli beslenmen lazım.bide transferde sonra 3 gün istirahat etsen yeter.herşey gönlünce olsun canım.:KK46::KK46::nazar:

14. 23 Ağustos 2009
  15. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım yazını daha yeni gördüm benim yaşım 28 ve bizdeki sorun hem bende hemde eşimde sormamışsın ama yazıyım dedim inşallah şu mübarek ayda dualarımız kabul olur:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

16. 24 Ağustos 2009
  17. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    yaşın çok genç büyük olasılık olur ama sigarayı mümkünse başlamadan mümkün olduğu kadar önce bırakman lazım. hem yumurtaların kaliteli olmasını engelliyor hem de embriyoların tutunmasını. çok zararlı. yaşın genç sana da çok zararlı. zaten bebeğin olursa içemezsin. hamilelikte emzirirken yasak. ömrün boyunca çok zararlı.

18. 24 Ağustos 2009
  19. xbaharr

xbaharr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar yorumlarınız için tşk ederim
    hamile arkadaşlar inş.bebişlerini sağlıkla kucaklarına alırlar
    bu yola yeni başlıyanlar olması için uğraşanlara
    Rabbim hem sabır versin hemde tez zamanda hepimiz anne oluruz inş...:ecrin_bebek: