tüp bebek yaptırıp,normal doğum yapan varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eylem.ank tarafından 4 Ekim 2007 başlatılmıştır.

4 Ekim 2007
    Konu Sahibi : eylem.ank
  1. eylem.ank

eylem.ank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım...doktorum illa sezeryan diyor..ve 3 hafta erken alıcakmış...herşey güzel gelişirse neden normal doğum yapılmıyorki?:eek:

2. 4 Ekim 2007
  3. ACELE

ACELE Guest

birde böyle birşeymi varmış:1shok:neden acaba bak bende merak ettim bebeğini inşallah hayırlısıyla dünyaya getirip büyütürsün inşallah darısı başımıza:1hug:

4. 4 Ekim 2007
  5. eylem.ank

eylem.ank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah..Allah herkese nasip etsin...ikinci denememizde tutturduk...ama doğum olayı canımı sıkıyor...bence normal doğum hem benim için hemde bebeğim için daha iyi olur...3 hafta önceden alınıcak olması kötü....bekli herşey normal olucak...

6. 4 Ekim 2007
  7. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    tüp bebek tedavisi ile hamile kalan anne adayına benim bildiğim kadarıyla normal doğum vermiyorlar.uzun uğraşlar sonucu bebek sahibi olacağımız için bebeği riske atmıyorlar.bu yüzden sezeryan yapıyorlar.

8. 4 Ekim 2007
  9. ACELE

ACELE Guest

peki arkadaşlar normal bir şekilde taşıyoruzda doğumu niye normal yapmıyoruz bu konuyu aslında internetten araştırmak lazımşutarafagitti

10. 5 Ekim 2007
  11. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canim sorun sendemiydi yoksa esindemi?biraz karisik durum ama bence saglikli sihhatli olsunda normal veya sezeryan farketmez

12. 6 Ekim 2007
  13. eylem.ank

eylem.ank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorun eşimdeydi...bende herşey normal.. üstelik yaşımda genç...ama normal doğumun bize yararı daha fazla..o kadar hormon iğneleri vuruluyorsunuz...üstelik bende 3..4 ayda bir kist oluşuyor...normal doğum çok daha iyi olucaktır anne sağlığın için...

14. 27 Aralık 2010
  15. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuyu nette ararken buldum eski tarihli ama merak ettim sayfalar pek ilerlememiş,tüp bebek gebeleri sezeryan olmak zorunda mı?
    aranızda tüp gebesi olup normal doğum yapan var mı?

16. 28 Aralık 2010
  17. ygenc

ygenc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    bu konu açılalı baya olmuş ama bende merak ediyorum ben epidural ile normal doğum düşünüyorum normal doğum kadar rahat birşey yoktur herhalde başta acı çekiyorsun ama sonrasında çok rahat oluyorsun benim bir arkadaşım sezeryandan sonra gazı çıkmadığı için 2 gün yemek yiyemedi ağrılarıda cabası başta bir yarım saat acı çekmemek için kendimizi yakmmayalım diye düşünüyorum ama hayırlısı nasip neyse o olur