tüp bebek yaptırıpta düşük yapanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ankara101 tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

19 Mart 2010
    Konu Sahibi : ankara101
  1. ankara101

ankara101 Guest

ben iki defa aynı şekilde erken düşük yaşadım.çok kötü çünkü o kadar zahmet ve ümit seviniyosunuz tuttu diye ama bir hafta on gün sonra düşüyor acaba bu olaylardan sonra doğum yapanlar var mı?

2. 19 Mart 2010
  3. saydocan

saydocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende yaşadım aynısını geçen ay , sevindim hemen arkasından yıkıldım. Ama düşükten sonra doğum yapan var tabiki biçok kişi. Bizimkiler erken düşük , yani bunu biçok kadın yaşar ama hisstmezmiş. Geciken adet biraz yoğun geldi diye yorumlayıp geçiyolar. Onlar doğum yapabiliyosa bizde yaparız bigün dimi :)) geç olan düşük ve onun tekrarlanması problem. Sendede erken olmuş demekki sadece kalitesiz embriyoyu atıyo vücudumuz. Bulcaz bigün bizde kaliteliyi arkadaşım inşallah :))

4. 19 Mart 2010
  5. cannur82

cannur82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende yaşadım aynı olayı ilk denememizdi tüp bebek yöntemini birinci hafta hamile olduğumuzu öğrendik sonra değer düştü tek cocukla devam etcez dedik üzülmedim ama bi sonraki teste deger iyice düştü ve düşükle sonlancak dedi benimde doktorum herkezde ola biliyo normal şartlardada gebe kalanlarda oluyo ama anlayamıyolar dedi .. bencede üzülmeyelim ve ikincide cok dua edelim ve hayırlısını isteyelim ...iyi geceler

6. 19 Mart 2010
  7. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    93
    ınsanın gerçekten hevesi kursağında kalıyor.Bizimde 2si tutmuştu.Herşey normal gibiydi doktor sadece biraz aşağı tutunmuşlar dedi.Ama öğrendikten sonra lekeler gelmeye başladı.Korkma dediler.Ve kalp atışlarını duymaya gittiğimizde duyamadık maalesef:KK43: gelişimleride durmuştu.o an neler hissettiğimizi neler yaşadığımızı bir biz biliriz bir Allah.Çok zor gerçkten.Doktor almak zorundayız desede aldırmak istemiyorsun.Sonradan düşündükki bizimde imtihamımız bu.Rabbimizin bir bilidği vardır mutlaka.Sabırlı olmamız gerekiyor.ınşallah bizde bir gün o duyguyu tadıcaz arkadaşlar.Oyüzden nedenini çok düşünüp üzmeyelim kendimizi.Bizimde araştırıldı genetik test falanda yapıldı ama birşey çıkmadı.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

8. 20 Mart 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar zor olsa da lutfen dedigimi dikkate alin ve basta yasanan dusuklere cok kahretmeyin kendinizi. onun kalp atisini duyup hatta 11.haftada bir bebek seklini almis sekilde icinizde takla attigini gordukten sonra kaybetmek cok aci kizlar. keske en bastan kaybetsek sadece, hic sekiz hafta sonrasi kayip olmasa:KK43:( sonucta beni bebegimde sizin bebeginizde sagliksizdi diye gelismedi birakti bizleri, en iyisi cok alismadan ayrilmak:KK43:( inanin bende kendimi ya dorduncu besinci ayda kaybetseydim diye avuttum. halime sukur demeye calistim.
    zor ama saglikli bebeklere kavusmak icin bu da bizim imtihanimiz, hepinizin en guzel mujdelerini en yakinda duymak dilegiyle.

10. 20 Mart 2010
  11. ankara101

ankara101 Guest

şuanda kızlar ankara da bir prof a gittim ve bana erken düşüklerin nedenini araştırmak için laparoskopi yaptı 1.derecede endo çıktı ve yapışıklık olduğunu ama tedavi ettiğini söyledi.4 ay normal yolla olsun diye süre verdi sonra olmazsa gelin aşılama yapalım dedi ama ben daha önce 3 tüp bebek denemesi yaptım aşılamaya gitsem mi faydası olur mu bilmiyorum çünkü kamuda çalışıyorum izin alması da tam bir problem acaba yazın direk tüp bebek mi yaptırsam bana fikir verir misiniz:

12. 20 Mart 2010
  13. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    benımde ılk bebegımın kalbı durmustu 8 .haftada
    ikinci denemede ikiz tuttu birini kaybettik gelişmemiş kalbi durmustu şuan yavrumla yola devam edıyoruz ınsallah onu saglıkla alırım kucagıma

14. 21 Mart 2010
  15. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende 2 tüp bebeğimide düşükle kaybettim biri 6. diğeri8. haftada şimdi 3. tedaviye başladık bu ay trafsferim olucak ama benim içim hiç rahat değil yine aynı şeyleri yaşamaktan çok kokruyorum inşallah bebişlerimiz bizi bırakmaz

16. 23 Temmuz 2011
  17. deryaumut

deryaumut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende ayni duydugu ve aciyi yasayanlardanim allah hepimize sabir versin birdaki tutarmi tutmazmi diye cok korkar oldum

18. 17 Kasım 2011
  19. TUANAMA

TUANAMA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende aynisini dün yasadim melegimi görmeye gittim 8 haftalikti ama alti haftalik kalmis gelismemis kendiliginden düsmesini beklyiorum ve ikinci dondurulmus bebisimi almaya korkuyorum ama ALLAHA sükürler olsun hamd olsun