Tüp bebek yardım...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve p_aytar tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : p_aytar
  1. p_aytar

p_aytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben sözleşmeli öğretmenim eşim ordu mensubu.eşim 10 yıldır ordu mensubu benimn sigortam henüz 770 gün.bizim infertilite sebebimiz eşimde genetik vaz deferens yokluğu teşhis edildi (azoospermi) ve mesleği gereği sadece GATA da tedavi olabiliyor.şimdi biz tüp bebek raporu ve gatada uygulamak istesek bendende bu maksatla 900 günü doldur vs isteyeceklermi?şartlar aynımı?yoksa asker eşi olduğumdan
    eşimin sigortası T.S.K kurumu olarak sorun olmayacakmı?çünkü amacımız tüp bebek tedavisine gatada denemek.eşimin tetkiklerine(USG , Hormon,Genetik,spermiogram,Ürolojik muayene vs.) şimdiden başlandı.birde bu rapor sürecini iyi bilen tecrübeli arkadaşlardan nasıl işlediğini öğrensem çok iyi olacxak.şimdiden teşekkürler arkadaşlar.birde eşinde doğuştan vaz agenezi bulunan hasta olupta ebeveyn olan arkadaşım varmı?

2. 30 Nisan 2010
  3. p_aytar

p_aytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgisi olan yokmu arkadaşlar...

4. 30 Nisan 2010
  5. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba
    ben raporlu yaptırmadım ama bildiğim kadarıyla sen çalıştığın için senin tetkiklerini kendi üzerine yaptırabilirsin eşin zaten gatada yaptırır ama senin eşinin üzerine olmaz 900 günü doldurman mı gerekiyor onu bilmiyorum ama raporu senin üzerine aman gerekiyor inşallah ssk gün sayın yeterlidir
    ayrıca ben burda çok fazla azosperm sorunu olan kişinin çocuk sahibi olduğunu okudum inşallah sizde sorunlarla uğraşmadan çocuk sahibi olursunuz

6. 30 Nisan 2010
  7. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben çalışmıyorum günüm dolu fakat şu anda ödenmediği için eşimin üzerinden oluyor..eşim de 9 yıllık tsk mensubu..
    ama sen çalıştığın için seninki geçerli..
    benim başka bir topikte arkadaşım var bayan polis eşi tsk mensubu fakat bayan arkadaş 2 yıllık polis olduğu için eşinde de bakılamadığı için herşey özelde yapıldı..
    ama senin günlerin ssk ise başka bir prosedür varsa onu bilemem..
    birde aklında olsun eşinin üzerinden bakılacak olursan illa ki gata da tedavi olacaksın diye bir kural yok..
    izmirde askeri hastane var fakat be ege üni.de tedavi oluyorum sevk ile..
    sende bu çileyi çekeceksen iyi bir hastane bull.askeriyeden sevkli gidersiniz..
    birde eğer devlet memuru değil de özel bir şirkette çalışıyor isen tedavin olana kadar şirkete rica et seni sigortadan çıkarsınlar..sağlık güvenceni eşinin üstüne geçir ve tedavini ol sonra yine başlatırsın sigortanı..tabi bu kendimce bir çözüm..
    benim bildiğim bayan kendisi sigortalı ise onun günlerine ve çalışma yılına bakılır..allah yardımcın olsun..
    aslında ne kadar saçma çalışsan bir dert çalışmasan bir dert..

8. 1 Mayıs 2010
  9. p_aytar

p_aytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili eylül08
    yani bu rapor erkekte sorun varsa ve kadında sorun yoksa dahi kadın üzerindenmi alınıyor?
    tetkik tahlil vs işlemleri gatada yaptırabiliyorum bunda sorun yok (zonguldaktan sevk alacağım bende)
    aynı hastanede olması için ikimizde eşimden dolayı gatada karar kıldık.ordu mensubu eşleride asker hastanelerinden yararlanabiliyor.
    çalıştığım için sevk almam gerekiyor (harcırahtan ziyade tedavi için görevde olamayacağıma dair belge/kanıt)

sevgili 35deniz
    ben 770 gün ssk primliyim sözleşmeli öğretmenim (maalesef sigorta durduramıyorum)
    yada en azından şimdi ön tetkik tahlil vs alıp rapor aldıktan sonra zaten 4-5 ay gibi süre bekletirler o zamana kadarda 900 gün olayı varsa dolar diye düşünüyorum
    başka fikriniz varmı arkadaşlar bu arada sıkıntımız doğuştan vaz deferens yokluğu(azosperm) kalan tek tetkik testis biyopsisi yada mesa tese gibi işlemler.
    ilginize teşekkürler.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
  10. 1 Mayıs 2010
  11. p_aytar

p_aytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yokmu başka fikri bilgisi ve GATA da tüp bebek (mikroenjeksiyon) yaptıran arkadaşlar?

12. 1 Mayıs 2010
  13. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım ebn daha önce kk da bir yerde okumuştum gata da tedavi olanlar diye başlık vardı dur bakayım sana orda yorumlar vardı çünkü benimde eşimin ailesi ankarada bir ara orda mı tedavi olsak dedik ama sonra okuduğum yorumlardan dolayı vazgeçtim..

14. 1 Mayıs 2010
  15. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
  16. 1 Mayıs 2010
  17. 35deniz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım dediğin gibi yapılan işlemelre sırasında günün dolar fakat çalışma süresi de olmalı diye biliyorum..şartları iyi araştır..
    inşallah emekleriniz boşa çıkmaz allah yardımcın olsun..

18. 1 Mayıs 2010
  19. sensizhayat

sensizhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bildiğim kadarıyla eşin tsk mensubu olsa bile sevkle başka hastanelerde yaptırabilirsin benim eşimde tsk mensubu benim 800 gün sigortam var ama eşimin üstünden devlet hastanesinde yaptırıyoruz. ama tabi askeriyeye bazen akıl sır ermiyor bunu en iyi bağlı oldugunuz mutemetlik bilir bence onlarla bir görüş sonra ona göre yolunu çizersin kolay gelsin