tüp bebek yolculuguna gözyaslarıyla merhaba

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gelincik06 tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

13 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gelincik06
  1. gelincik06

gelincik06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    evet....
    nasıl yazacagımı bilemedigim nasıl oldu da böyle oldu diye beynimin icini kemiren günler gecti ve esimin sperm azlıgı bizi bu serüvene itti.
    esimdeki sperm azlıdgını ilaclarla gidermeye calısıyordu burdaki doktorumuz ama ankaraya gittgimizde söyle etraflıca muayene olduk ve buradaki doktorun bizi basından savdıgını anladık.sadce spermiogram ile üc ilaca karar vermis ve biliyorsunuz esim asker ankarada annemler var ve tatilde ankarada gitmedigimiz ürolog kalmadı.hepsi tüp bebekten baska careniz yok diyor
    ben de bisey cıkmadı cok sükür.ankara etlik kadın dogumda cok sancılı bir rahim röntgeninden tutun da onlarca farklı test yapyılar ve aynı sekilde esime de.
    sonuc tüp bebek
    cok kötüyüm.....
    korkuyorum cok korkuyorum cünkü baska türlü cocuk sahibi olamazmısız ya tutmazsa soruları basladı simdiden
    ögretmen oldugum icin isyerinden izin konusu konusulacaktı müdürle ve adam öyle anlayıslı davrandıki
    tabi ne demek dedi yeterki siz islerini halledin dedi
    gerekirse yaza kadar okulşa gitmeyecegim
    devlette yaptırmaya karar verdik cünkü bu daha ilk
    sonucta ilk seferde olmayabilir
    etlik kadın dogum hastanesi tüp bebek serviisi var bakalım özel gibi olmaz ama kısmet
    cok zor allahım nasıl olcak bilmiyorum
    adetinin ücüncü günü gel dediler yani yaklasık 2 hafta sonra
    allahım yardım et ne olur

2. 13 Şubat 2008
  3. BEKLEYEN

BEKLEYEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiç moralini bozma. bu işlerde moral önemli. daha sabah izledim bir çift tüp bebek ile çocuk sahibi olmuş hemde tek yumurta varken ve yıllar sonra. ALLAH yardımcınız olsun.

4. 13 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

bak işte kızdım sana şimdi ne demek gözyaşları içinde tup bebege başlıoyrum demek hayır böyle söylemeyceksin allahın izniyle bende tup bebeke başlıoyrum ve inşaallah olacak diyeceksin yapmayın böyle....şu an inanki 1-0 yenik başladın tedaviye halbuki moral ne kadar önemli diyebilmelisinki rabbim bana yardıme decek olumlu düşünün ve isteyin gerçekten isteyin göreceksin ki o beklediğin minik prenses gelecekkkkkkkkkkkkkk allahın izniyle inşaallah amin

6. 13 Şubat 2008
  7. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bencede moralini bozma.. sende bir yumurta eşindede bir tane sperm olması yeterli hamile kalmak için.. hem sonuçta spermi yok dememişin spermleri az demişin sendede sorun olmadığına göre tüp bebekde şansın çok yüksek.. gerçekten hemen böyle umutsuz olma... olumlu düşünerek ve stres yapmayarak şimdiden kendini hazırla.. istemek başarmanın yarısıdır sen çok iste olacağını düşün hep Allahın izniyle olur.... inşallah ilk seferde bebişine kavuşursun...

8. 14 Şubat 2008
  9. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım arkadaşların yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum öncelikle....İnan bana bu sitede biçok arkadaş bende dahil seninle aynı yollardan geçtik....Arkadaşlar beni bilir bende tedaviye ilk başladığımda ağlayarak başlamıştım hatta tüm tedavi süresince sürekli ağladım durdum....Şimdi çok kızıyorum kendime neden bu kadar stres yapıp kendime işkence ettim diye....Sonuçta rabbim dilerse herşey yoluna giriyor.....

Sonuçta tüp bebekte bi tedavi yöntemi bu kadarda korkulacak bişey değil....Sadece sen değilsin hem bunu unutma biçoğumuzun tüp bebek dışında hamile kalma şansı yok.....Önemli olan rabbimin dilemesi....Benim ilk tüp bebek(mikroenjeksiyon)denemem tuttu ve şu anda iki aylık hamileyim.....

Neler çektiğimi anlatmama gerek yok sanırım sonuçta hepimizin yaşadığı sıkıntılar aynı....Benim sana diyeceğim şuki hiçbirzaman ümidini yitirme ve bol bol allaha dua et....sadece ondan dile....Sakın isyan etme stres yapma ve pes etme....Bu sitede öyle güzel tüp bebek hikayeleri varki....Rabbim inşallah seninde gönlüne göre verir....biz herzaman yanındayız canım dualrımız seninle sevgiler....

10. 14 Şubat 2008
  11. elenya

elenya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim yaa bozma moralini tür bebekle 1 dünya insan hamile oluyor inşallah onlardan biride sen olacaksın gücli ol tatlım bu sene içinde inşallah hamileyim haberinide alacagız senden gülümse ok dualarım seninle arkadaşım

12. 14 Şubat 2008
  13. kuzuum

kuzuum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiden tedavin hayırlı olsun canım.inşallah herşey yolunda gider ve bi an önce bebişine kavuşursun.
    bende geçen ay ilk tüpbebeğimi yaptırdım.(malesef sonuç negatif)
    başlarken bende çok korkmuştım,stres yapmıştım.ama keşke daha rahat olsaymışım.
    sana şunu söyliyebilirim ki iyi düşün,güçlü ol,çok dua et ve inan bebişinin sana geleceğine.bol şanslar diliyorum.
    allah yardımcın olsun.kendine iyi bak.

14. 14 Şubat 2008
  15. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Oncelikle hayirli olsun tedavin..pazartesi gunu yumurta toplama islemim yapildi,inan bana nasil korkarak gittim anlatamam.onca korkma,canin yanmaz demelerine ragmen neler neler kurdum aklimda bir bilsen.ama varyaa cok samimi soyluyorum kesinlikle hic canin yanmiyor.bunu yaziyorum cunku gereksiz yere germe kendini,mesela ben baskalari bu konuda neler anlattiysa tikamisim kulaklarimi yalnizca kendi bildigigimi duymusum "canim yanicak"ve dinlenme sirasinda o kadar mutlu oldumki cunku ne canim yandi nede tedirginligim kaldi..dunde transferim yapildi,buda oldukca acisiz ve 10 dk lik bi olay..simdi 13 gun snra yapicagim kan tahlilini bekliyorum sabirsizlikla.
    sen simdi;kendisi atlatti onun icin bu kadar rahat yaziyordur diye dusunucen eminim:) cunku bu psikolojiyi iyi biliyorum.dedimya kocaman adam doktorum inanin caniniz yanmaz zaten uyusturuluyor dedigi anda bile dusunki dotoruma inanmadim :) smdi guluyorum tabiki halime,keske rahat olup o kadar germeseymisim kendimi..neyse cok uzattim;sakin kasma kendini ve cok rahat ol tum tedavi boyunca..ve snra bize iyi haberlerini ver olurmu tatlim:)

16. 14 Şubat 2008
  17. GXUXLXSXAN

GXUXLXSXAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cilekk hayırlı olsn canm inşllh ii haberlerini bekliyoruz emeklerin boşa çıkmaz hadi şu bekleme sürecini çok keyifli geçirde hamile haberini alalım bol sabırlı günler

18. 14 Şubat 2008
  19. GXUXLXSXAN

GXUXLXSXAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seni çok iyi anlıyorum ilkinde hep öyle oluyo ama inan bana hiç korkulacak bişey yok sonunda bebeğin olacağını düşün herşey kolayca yoluna giriyo. stress yooook hadi hayırlı olsun inşllh ilkinde yakalarsn bol şanslar