tüp bebek yöntemiyle hamile kalıp bebeğini kaybedenler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve plum12 tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : plum12
  1. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba. Ben zor kavuştuğum bebeğimi kaybedeli çok oldu. Eğer yaşasaydı 15 ekimde doğucaktı.8. haftada bebeğimin kalp atışlarını dinlemek için gittiğimizde 6. haftada gelişiminin durduğunu öğrenip kürtaj olmak zorunda kaldım. Bu sitede ve en önemlisi yaşadığım bu kötü tecrübeden anladım ki hamile kalmakla iş bitmiyormuş...Taşımak çok zor, uzun ve korkutucu en azından bana şu an öyle geliyor. Bu bir kaç ay içinde 2. denememi yapıcam Allahın izniyle tabi. Bebeğini kaybeden arkaşlar birbirimizden bu topikte yazışarak haberdar olalım. Bir daha bu kötü tecrübeyi yaşamamak dileğiyle...

ıSıM...........................TEDAVı........................BAŞLANGIÇ...........................MERKEZ........................SONUÇ

ARTVINLI9876.............3.deneme.....................Ramazandan sonra...................Memorial
    nrcnözbk.....................5.deneme.....................Ekim.......................................Fertijin
    plum12........................2.deneme.....................Kasım.....................................Memorial
    lansor17......................3.deneme.....................Ekim.......................................Zeynep Kamil H..............28 EKıM
    ayse57........................6.deneme.....................Kasım......................................?
    UykucuSirine...............2.deneme.....................Ekim........................................Özel Karadeniz.T.M.......19 EKıM
    rokoko.........................?.................................Ekim........................................?
    simge_wxyz.................2.deneme....................?..............................................?
    melisesra.....................?................................?...............................................?
    sibel'ce........................3.deneme....................Ramazandan sonra.....................?
    silam...........................3.deneme....................Ramazandan sonra.....................?

Son düzenleme: 12 Ekim 2009
  2. 21 Ağustos 2009
  3. UykucuSirine

UykucuSirine hasretinle yandı gönlümmm Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım öncelikle ..bu acıyı bir daha yaşamayız inşş..

bende tüp bebek yöntemiyle kaldım.. kalp atışlarını almıştık daha önce sonraki kontrolümüzde kalbinin durduğunu öğrendik ebişimizin o bir hafta önceden melek olup gitmiş ..:a015:meğer aramızdan..kürtajla sonlandı:çok üzgünüm:

eğer rabbim kısmet ederse ekim başında başlıyacağım bende yeni tedaviye..:eek:

evlad hasretiyle yanan tüm yürekleri sevindirsin rabbim..hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin cümlesine :Saruboceq:

4. 21 Ağustos 2009
  5. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok geçmiş olsun sanada bu son olsun. Bende ekim gibi başlamayı düşünüyorum. Hayırlısı olur bizler için inşallah. Ben kalp atışı duran yada bebeğini bir şekilde kaybeden düşüren gebelik bölümünde bir çok kişinin yazısını okuyup yazıştım ama onlar tüp bebek değildi. Merak ettiğim bizim gibi yardımla hamile kalanların bebek kayıpları...Bu şekilde olan insanlarla belki konuşursak bilgilerimizden tecrübelerimizden faydalanabiliriz.

6. 21 Ağustos 2009
  7. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba plum ve uykucu şirine bende sizlerdenim.bebişim yaramaz ve gezenti çıkınca taaa gidip tüpün sonuna yerleşmiş ve orada birgüzel kendini saklamayı başarınca maleseff açık ameliyatla almak zorunda kaldılar hem bebişi hemde tüpümü.bayram sonunda nasipse yeni tedaviye başlamayı düşünüyorum.inşallahhhhh bunda böyle bir sorunla karşılaşmayız....ne ben ne de sizler:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

8. 21 Ağustos 2009
  9. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Amin canım. Sanada geçmiş olsun ve son olsun.Bir an evvel sağlıklı bebeklere kavuşalım. Sizlerin ne kadar önce oldu arkadaşlarım. Doktor sizlere bir sonraki deneme için ne kadar beklemenizi söyledi?

10. 21 Ağustos 2009
  11. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim tedavim ocakta oldu ve şubatta bebeği aldılar sonra mayısta dondurulmuşlarla denedim bu sefer de tutunamadı malesef.şimdi bu ramazan sonundaki adetimle başlayacağım yine.dr.um herbir tedavinin arasında 2 aylık aranın olmasının yeterli olacağını söylemişti.

12. 21 Ağustos 2009
  13. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bana da 3 ay demişlerdi kürtajdan dolayı ancak toparlanırım diye. Ama bu sefer korkularımda eklenerek ekim gibi düşünüyoruz bizde.

14. 22 Ağustos 2009
  15. UykucuSirine

UykucuSirine hasretinle yandı gönlümmm Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım...demek üçümüzünde hemen hemen aynı zamana denk gelecek..rabbim su sefer bağışlar inşşş :Saruboceq:

16. 22 Ağustos 2009
  17. bensunaz

bensunaz HOSGELDİNİZ MELEKLERİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım Çook geÇmıŞ olsun .. ınŞalllah bır daha aynı Şeyı yaŞamassın....

18. 22 Ağustos 2009
  19. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler. Rabbim mübarek Ramamazan gününde hepimizin dualarını kabul eder inşallah Sağlıklı bebekler yollasın isteyen herkeze.