Tüp bebekde neden düşük oluyor

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ARTVINLI9876 tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ARTVINLI9876
  1. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba arkadaşlar.ya ben artık çok korkmaya başladım.neden tüp bebekle hamile kalan arkadaşalar bende dahil hep üzüntüyle sonuçlanıyor.hamile kalmaktan bile korkar oldum.hamile kalan arkadaşlarım var hamileyken boyasını yapan,ev işleri yapan 2 çocuk bile büyüten var.ben hayretle seyrediyorum,hamilelikleri çokda güzel devam ediyor.bizde hamile kalınca yok yerinden kalkam,dolaşma aman dikkat et ömrümüzden ömür gidiyor,her ayrıntıyı düşünüyor malesef yine hüsran.bu aralar topikde hamilelikleri sonlanan çok arkadaş duydum.çok üzülüyorum arkadaşlar neden bu düşükler lütfen bilen varsa paylaşsın bizlerle.

2. 8 Haziran 2009
  3. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    embriyoların sağlıklı olmamasına bağlanıyor düşükler.sağlıklı olmadıkları için tutunamıyorlar ve düşük oluyormuş
    ben de 2 keresinde de kimyasal gebelik yaşadım.hele ikincisinde 3 kere beta hcg testi sonrasında başıma geldi.

4. 8 Haziran 2009
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    evet canım haklısınnn korkularrr hıç bıtmıyo.............rahat edemıyorz.............sıkıntılı gecıyo her anımız.........galıba bunun cevabı çok zor ..........belkı doğal olmadığındann.........ama genelde bakılınca uzmanlar kabul etmıyo normal gebeklıkte ne kadar rısk varsa bundada öle dıyolar........ama çok dıkkatlı olmak lazım rabbım cumlemızın bebişlrerıonı korusunnnnn........kucaklarımıza nasıp etsın ınşşşşşşşşşşş

6. 8 Haziran 2009
  7. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    evet canım dr.kabul etmiyorlar normal gebeliklehiç fark yok diyorlar.ama ben yaşadığım tecrübelerden öyle olmadığını düşünüyorum.zorlama olan gebelikler olduğu için risk daha fazla oluyor bence.bizde birgün sağlıklı bebekler kucağımıza alabilecekmiyiz inanın bazen endişeleniyorum.

8. 8 Haziran 2009
  9. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    çok geçmiş olsun canım.bende senin gibi değerim 278 12.günde 14.gün değer 811 herşey çok güzel sürekli evdeyim dinleniyorum birden sebepsiz kanamalar sonrasında düşük:1no2:sabretmekte zorlanıyorum bazen rabbim sabrımızı artırsın inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

10. 8 Haziran 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canim bi nedeni normal hamile kalipta dusuk yapan ama farkinda olmayan bir suru kadin var yani her kadinda hayatinda boyle dusukler yasabilirmis farkinda olmadan
    ama biz tup bebek yaptigimiz icin daha gunumuz gecmeden test yapiyoruz ve farkina variyoruz normal yoldan olsa farketmeden gidicek bile
    diye dusunuyorum
    ama bi nedende tup bebekle ilgilimi diyede dusunmeden edemiyorum ve bende cok korkuyorum

12. 8 Haziran 2009
  13. balance88

balance88 sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    SAĞLIKSIZ OLMASINDAN DÜŞÜYO DEMİŞSİN.peki benim blast emiyodu bunlara sağlıklıki 5. güne geliyor deniliyo. bende kimyasal gebelik yaşadım ama neden oldu hiç anlamış değilim.sevincim kursağımda kaldı şuan çok kötü durumdayım.2 tane dodurulmuşum var ama korkuyorum.ya buda kimyasal olursa umudumu yitirmeye başladım. arkadaşlar ayın 5 de sonucu aldım. siz kimyasal sonucu aldıktan sonra ne zaman adet oldunuz. Ben daha olmadım....... ve kaç ay sonra yola devam ettinz cevap verirseniz sevinirim ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN KALBİMİZİN MURADINI VERSİN sizin yaşadıklarnızı bende yaşadığım için sizi çok iyi anlıyorum 2. denememdi ve yaşım 40 artık son şansım 2 dondurulmuşum

14. 8 Haziran 2009
  15. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Normal gebelikte spermler doğal seleksiyona uğruyor ve iyi olan sperm yumurtayı döllüyor...Tüpte ise rastgele sperm seçiliyor, o da her zaman iyi sperm olmuyor tabi ki...Sağlıksız sperm ve sağlıksız embriyo...Sonuçta da düşük maalesef...
    Bu nedenle düşükler fazla oluyor...

16. 8 Haziran 2009
  17. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar sağlıksız sperm sağlıksız yumurta diyorsunuzda,bizim spermlerde yumurtalarda çok kaliteliydi 2 kez dondurulmuşlarla yani 5.gün embriyoları dondurulmuştu.herşey çok güzeldi yani.yok arkadaşlar yok bunun açıklaması yok bence dr.bile neden söyleyemiyor.

18. 8 Haziran 2009
  19. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    canım çok geçmiş olsun yaşadığın son kayıplar olsun inşallah.bende 1 kez kimyasal gebelik yaşadım.benim kanamam transferin 9.günü başaldı 12.gün değerim 278 di 14.gün 34 e düştü.bana dr.1 adetin geçsin 2.adetinde gel demişti.dondurulmuşlarla denedim 5.5 haftalık ikizlerimi kürtajla aldırmak zorunda kaldım.sana tavsiyem acele etme 3.4 ay sabret daha sağlıklı hamileliğin olur inşallah.rabbim dayanma gücü versin.:Saruboceq::Saruboceq: