tüp bebekle gebeliğimizin ilk aylarında :)

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve evoevo tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : evoevo
  1. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tüp bebek denemesiyle hamiş haberini alan arkadaşlar.ilk aylarda nasıl belirtiler yaşıyoruz gelin birlikte paylaşalım.gebeliğin ilk 3 ayında nelere dikkat etmemiz gerekiyor.doktorlar bu konuda neler öneriyolar.beslenmemiz nasıl olmalı.bebeğimiz ilk haftalarda nasıl gelişiyor paylaşarak öğrenelim :ecrin_bebek:

2. 7 Ekim 2010
  3. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    7 senelik evliyim ve 30 yaşındayım.6 senedir bebek sahibi olmak için uğraştık çok çabaladık ama yılmadık.sonunda o mutlu haberimizi 1 ekimde aldık.burdaki arkadaşlarımın da tecrübesiyle çizelgemi en son adetimin ilk gününü başlangıç sayarak yaptım ve buna göre 5+4 günlük hamişim :)
    doktorumuzla ilk randevumuz 13 ekim çarşamba günü.inşallah kesemizi göreceğiz :)
    transfer sonrası gebelik belirtisi yaşamadım diyebilirim.hatta bu durum beni üzüyordu da.ama 5.günü karnımdaki şişlik beni çok rahatsız etti ve netten araştırınca ohss olabileciğini okudum ama başlangıç aşaması olabilirmiş.7.gün dayanamadım ve idrar testi yaptım.ikinci çizgiyi silik de olsa görünce dünyalar benim olmuştu.ama hemşire çatlatma iğnesinden olabileceğini söyleyince 10.günü beklemekten başka bişey gelmedi elimden.rabbim şükürler olsunki 10.gün kanda pozitifti ve artık ben de anne olacaktım.darısı bekleyen tüm canlarımın başına inşallah :))

4. 7 Ekim 2010
  5. nergiz2002

nergiz2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hayırlı uğurlu olsun inş bebeğini sağ salim kucağınıza alırsınız

6. 7 Ekim 2010
  7. jansettt

jansettt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    43
    evoevo güzel bir topic olmuş.Deneyimliler bize yardımcı olursa,bizlerde öğrendiklerimizi paylaşırsak,birbirimize bayaa bir yardımımız dokunur.

8. 7 Ekim 2010
  9. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Amiin inşallah dileyen herkese nasip etsin Allahım..

10. 7 Ekim 2010
  11. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım umarım hepimizin faydalanabileceği bir topic olur :)

12. 7 Ekim 2010
  13. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evoevo ve jansett ikinizide tebrik ediyorum.inşallah sağlıkla 9 ayınızı geçirip sonunda sağlıkla doğumlarınızı yaparsınız

14. 7 Ekim 2010
  15. jansettt

jansettt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    43
    Amin canımmmmmm.Darısı herkesin başına.a.s:Saruboceq:

16. 8 Ekim 2010
  17. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hepimize hayırlı olsun arkadaşlar
    benim bulantım yok.ama çok gaz sancılarım oluyodu son 1 haftadır filan yok.kabızlık ilacı kullanıyorum.uyku halim çok .
    bazen kalp çarpıntısı yaşıyorum.bazende baş ağrısı.
    çok şükür kalp atışınıda duydum.haftaya tekrar gidicez testlerim yapılacak.hep gidip görmek istiyorum.anne olmak çok değişik bir duygu.ve heyecan korku hepsini hissediyorum.merak ediyorum.sizlerde böylemisiniz?
    elevit ,coraspin ve vajinal jel kullanıyorum.

18. 8 Ekim 2010
  19. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.805
    Ödül Puanları:
    238
    Selam Hamiş olanlar sağlıkla bebişlerini kucağına alırlar inşallah, Bebiş isteyenlerde en kısa zamanda bebişlerine kavuşurlar inşallah.

Bizde çok şükür kalp atışlarını duyduk çok şükür şimdilik iyi. 9+6
    Bende bulantılarım, kusmalarım çok şiddetli olmasına rağmen drum ilaç önermedi. Kilo kaybımda yok. Pek ilaç önermiyorum dedi.Tansiyon problemi olunca kontrol altında tut dedi 14 9 olduğu zaman çok tehlikeli imiş hemen hastaneye gitmelisin dedi. Şeker problemim olduğu için diyetisyenin verdiği listeye göre besleniyorum.
    Sadece folbiol, crinone jel kullanıyorum. Beslneme olarak şarküteri ürünlerinden uzak dur, haftada 2 kez balık somon ve palamut tüket dedi ben henüz tüketmedim :) Bol su iç dedi. Bulantı ve kusmalarım artınca suyuda günlük 2 ltden daha az tüketmeye başladım