Tüp bebekle hamile kalıp dawn sendromu tanısı

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve corci tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

7 Şubat 2010
    Konu Sahibi : corci
  1. corci

corci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3aşılama ,1tüp bebek denemesi de başarısızlıkla sonuçlandı.sonrasında 2.tüp bebekte başarıyı yakalamıştık hamileydim.ama bazı özel sebeplerden dolayı çok stresli günler geçirdim hamileliğimin 3.ayında ense kalınlığı 4.5 çıktı ki bu da çok yüksek oranla problem teşkil ediyormuş.4.ayda amniyosentez yapılarak kesin sonuç belli olacaktı.1ay sonra sonuçlar çıktı ve sonuç 47xx dawn sendromu üstelikte %99 :KK43: bu sonucu almak ölümden beter gelmişti. ya dünyaya gelecek yada sonlandırılacaktı .dr lar zaten anne karnında ölecek 9 ay yaşaması bile mümkün değil dediler acaba gerçekmiydi bilmiyorumkalbinde derahatsızlık varmış...20.haftalıkken suni sancı ile 3.gün normal doğum yaptırdılar 1.5 ay geçti üzerinden ama acım hiç geçmedi.böyle bir acı yaşayan varmı ?no lur dertleşelim.tüp bebek olupta dawn sendromu yaşayanlar varmı ?

2. 7 Şubat 2010
  3. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    Ah canım yaa, ne denir ki :KK43: Ne dense boş, çok üzüldüm inan. Allah'tan gelene boynumuz kıldan ince. Hakkında hayırlısı olsun.

4. 12 Şubat 2010
  5. GUL1973

GUL1973 GÜL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    normal yolla hamile kalıp 20. haftada normal doğumla edward sendromu olduğu için bebeğimizi aldırdık. Allaha dua etmekten başka yapacak hiçbişeyimiz yok. Umut kesilmiyor. Aradan 6 ay geçti. yanlız değilsin inşallah Allahım bizede sağlıklı çocuklar kısmet edecek

6. 12 Şubat 2010
  7. corci

corci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    amın saol tazefasülyecim hepimize allah hayırlısını nasip etsin elden birşey gelmiyor

8. 12 Şubat 2010
  9. corci

corci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gülcüm saol desteğin için çok zor bu yaşadığımız allah sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin hepimize

10. 12 Şubat 2010
  11. anneoluncaa

anneoluncaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım..
    seninkine benzer değildi benim sorunum ama bende tüple hamile kalmıştım..
    en acısıda bu sanırım yaşadıklarımızın.
    geleceği net görememek.. tekrar bebeklerimiz olurmu bilmemek
    sana çok geçmiş olsun diyor üzüntümü belirtmek istiyorum..

12. 12 Şubat 2010
  13. corci

corci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk ederim anneoluncaa allah isteyen herkese nasip etsin anne olmayı bizlerede yaşatsın

14. 16 Şubat 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim cok uzuldum cok...Allah sabir ve en kisa surede dogal yoldan saglikli bir hamilelik verir Insallah. doktorunla gorus bir dahaki tup bebekte pgt yapilabilir. ama bu tamamen tesaduf de olabilir. yasadigin inanilmaz derecede zor lutfen toparlanmaya ve umutlu bakmaya calis. belki sen daha iyi biliyorsundur sana ve esine kromozom testi yapilip eger tekrarlama riski cikarsa embroyolara tranferden once pgt yontemiyle genetik test yapip sagliklisini buluyorlar. bircok arkadasimiz tup bebek bolumunde bu sekilde anne oldu. Insallah seninki sadece bir tesaduftu oyle degilse bile bir cozumu oldugunu lutfen unutma. basin sagolsun Allah daha buyuk acilardan korusun.

16. 24 Ocak 2012
  17. GULENYUZ11

GULENYUZ11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende nerdeyse size yakın olayları yaşadım ilk tüp bebek denememizdi ve bebeğimiz tutmuştu fkat 3,5 aylıkken ense kalığı 4 mm ölçüldü CVS denilen bi yöntemle plesantedan sıvı alındı sonucunda 18 kromozonda sıkıntı olduğu sağlıklı bi bebek olmadığını söylediler ve zorunlu düşükle alındı,yaşadıklarımı anlatamam sadece Allah hiç kimseye yaşatmasın diyebilirim.Merak ettiğim konu daha sonra tekrar tüp bebek denediniz mi PGT (genetik tarama) yaptırdınızmı?Nasıl bir yol izlediniz.Paylaşırsanız çok sevinirim.

18. 6 Şubat 2012
  19. blondehazan

blondehazan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    normal yolla hamile kaldım ama aynen senin gibi ense ekalınlığı en fazla 3 olması gerekirken 5 küsur çıktı ve 11.haftada kalbi durdu kürtaj yapıldı genetiğe yollandı ve aynen 47 kromozom edwards sendromu çıktı yapacak bişey yok ihtimal buldu beni de sanırım tüp ya da doğal farketmiyo oldu mu oluyo ayrıca daha önceden 3 adet 2 ayı bile:nazar: bulmayan kalbi duran düşüklerim oldu maalesef hayat bazen çok acı sürprizler getiriyo insana