Tup bebekle hamile kalnlar bakin lutfen!!!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mehay tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

20 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Tup bebekle hamile kalan arkadaslar bebeklerinizin kalp atisini duyduysaniz test gununuzden ne kadar sonra duydunuz acaba???cevap bekliyorum kizlar...a.s.

2. 20 Şubat 2009
  3. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Mehaycım ben hamilelik haberini aldıktan onbes gün sonra merkeze cagrıldım ve keseyle kalp atısını birlikte gördüm,ama vajinal ultrasoundla..Su an coook heyecanlısındır.Lütfen yüregini serin tut,degerin coook iyiydi,pıtır pıtır atan kalp atısını görünce,ne yaparsın bilmiyorum ama ben saskınlıktan aglayamamıstım bile.Hadi canım iyi bak kendine,öpüyorumkaydirigubbakcemile3

4. 20 Şubat 2009
  5. Flavius

Flavius Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam, İlk önce hamileliğin 6. ve 7. haftalarında kalp atımlarını ultrasonda görüyosun( bu sanırım testten ortalama 3 hafta sonrası oluyo). Daha sonra 11. ve 12 haftada yapılan 3 boyutlu ultrasounda duyabiliyosun. ben şu an 10 haftalık hamileyim kalp atımlarını 7 haftalıkken gördüm haftaya 3 boyutluya giricem hem down sendromu testi için hemde kalp ritimlerini duymak için.

6. 20 Şubat 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    evet canim bende test gununden bir gun sonra aradigimda banada 2 hafta sonra gelin dediler...ayyy insallah duyarim bende yaaa...cok net belli oluyormuydu bacaklari falan canim hareket ediyormuydu???sacmaladimmi yoksa:bbo: bir arkadasim 7 haftalikken bacaklarini oynattigini soylemistide:dance:

8. 20 Şubat 2009
  9. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Yok canım,yolk kesesi görünüyor ve kurt gibi bisey daha.Bacakları daha yok kiiii.Bir kac hafta sonra ayaklarını ve ellerini görürsün.Zaten onücüncü haftada zıp zıp zıplayıp taklalar atıyorlar saskın ördekler gibi:KK46:Haaa bu arada orada mutlaka cd veriyorlardır.Düsünsene bebegine büyüyünce bu senin kalp atısındı diye izlettirebileceksin.

10. 20 Şubat 2009
  11. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım beni testten 2 hafta sonra keseler keselerden 2 hafta sonrada kalpleri için çağırmışlardır ilk kese için gittiğinde belli olmuyor zaten keseler çok küçük bozuk para şeklinde oluyor benim 4 üde tuttuğu için 8. hafta canlı olduklarını görüp redüksiyon yaptı 2 9.hafta kontrole gittiğimde elleri kolları bacakları heryeri belliydi ve oynuyodu 10gün sonrada cinsiyetlerini öğrenicez kısmetse ama kese için gittiğinde kalp atışlarını görmeye bilirsin

12. 20 Şubat 2009
  13. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bacaklari olmaz olurmu canim heryerleri olusmus oluyor bu haftada taslaklar halindeaama o yuzden belli olmuyor ultrasonda..cd vericeklerini sanmiyorum gorumcelerime cd falan vermemisler hicbirinde sadece ultrason kagitlarini veriyorlar...olsun o da yeter yaa...:dance:
    canim 6+06+6 haftalar arasinda kalbi atiyormus yani 5. haftanin sonunda atmaya basliyormus benimde randevum 6+3 ken bunun dogrulugunu kanitlamaya calisiyorum..demin forumdan bir arkadas 5+4 ken duydugunu soyledi...insallah benimkinin kalbide atmaya baslamistir yaa...

14. 20 Şubat 2009
  15. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah çıkar bitanem için rahat eder ama çıkmazsada üzülme daha küçük diye belirtmek istedim rabbim gönlüne göre versin 10. haftaya kadar kalp atışını duymayan daha sonra duyanlarda var inşallah çıkar canım stres yapmazsın

16. 20 Şubat 2009
  17. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Mehay,

Embriyo transfer tarihinde gebeliğin 2 hafta olarak hesaplanıyor dolayısı ile test günün yaklaşık gebeliğin 4 -4,5 haftaya tekabül ediyor. Bu durumda 6-8 haftalarda kalp atışı görülüyor benim 7+3 te görmüştüm kalp atışını. Sende yakında dinleyeceksin.

18. 20 Şubat 2009
  19. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    mehay kardeş biz transferden sonraki 12. gün test sonucunu aldık, 22. gün keseleri gördük, 31. gün de kalp atışlarını duyduk. :) bu bilgi daha net olmuştur herhalde.