Tüp bebekle hamiş olanlar yardımcı olurmusunuz??.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yexsxbxux tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yexsxbxux
  1. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi kızlar benim hikayem biraz uzun...aranızda çoğunuzda tanıyorsunuz zaten beni...

ben tüp bebeğe karar vermeden önce 2 kez ameliyat oldum biri loprsokopi diğeri ise açık sezeryan gibi...kistlerim vardı ve çok büyüktüler...ameliyat sonrasıda tüplerinde yapışıklıkalrın var,tıkanıklar var direk tüp bebek dediler...ve biz iyi merkez araştırarak tüp beğe başladık...ama tüp bebektede uzun bir süreç geçirdik...hala sonuca ulaşmış transferim olmuş değil.... doktorum önce rahim filmiyle başladı ve tüpünün birinin tamiyle tıkalı olduğunu diğerinin ise tam açık değil üstelikte içi sıvı dolu demişti...ve bende en sonki ameliyattan sonra ara ara adetilerimin bitiminden sonra bir sıvı geliyordu çamur gibi ve yaklaşık bir 15 gün falan sürüyordu...ama her ay değil... doktorum iki ameliyat geçirmiş olduğumdan tekrar bir ameliyatı ikinci plana atalaım antibiyotikle kurutmaya çalışalım dedi...hemen hemen 2, 3 ay biz kurudu diye lucrine başlıyorduk ama akıntı yeniliyordu..ilaçlara reaksiyon göstererek...sonra doktorum bu böyle olmayacak 3. bir ameliyat şart dedi,tüplerin alınabilir dedi...ilk başta çok karşı çıktım çok üzüldüm tüplerim alınırsa bir daha normal yolla hamile kalamam dedim...ama doktorum zaten şu anda normal yolla hamile kalman imkansız...üstelik tüp bebeğe bile engel oluyor tüplerin... sıvıdan dolayı...transferi yaparız ama bu akıntı embriyonun tutunmasını engeller...riske atamam mecburuz dedi ve bende 3. ameliyatımı oldum.tüplerim alındı.... evet artık o iğrenç akıntım yok çok şükür....yeniden başladık adetin 3. günü doğum kontrol hapına ve 1 hafta oldu lucrine başlayalı...
    yalnız bende bu sefer normal yumurtlama dönmelerimizde olduğu gibi bir akıntı var ve biraz daha fazla...günlük pedsiz duramıyorum...çok korkuyorum....:çok üzgünüm:artık her gelen akıntı beni korkutur oldu...acaba bu seferde bu sorunmu çıktı diyorum...belkide bu çok normaldir ama bilmiyorum...bir dahaki randevumda bu endişemden doktoruma bahsedeceğim.. baya uzun yazdım kusura bakmayın...umarım sıkılmamışsınızdıra.s.

benim sizlerden öğrenmek istediğim hamiş kalan arkadaşlar sizdede böyle bir akıntı varmıydı...nasıldı???yoksa siz kupkurumuydunuz???:eek: ne olur bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olsun..:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
  2. 15 Eylül 2008
  3. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun bende endo hastasıydım ve 2. denemede hamile kaldım. çok şükür şuan 3,5 aylık ikiz bebekler bekliyoruz.ama merak etme benim de o normal şeffaf akıntım hep vardı. dr. engel değil demişti. sadece transferden sonra jel yerine iğne verdi.şuan bile o kaıntım ara ara oluyor ama çok az. sen kafana takıp dert etme .rahat ol. en önemlisi bu .stres herşeyi mahveder.

4. 15 Eylül 2008
  5. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ay canım ne güzel...maşallah...senin ilkinde yazdığında çok üzülmüştüm hatta o zaman daha sonucu bile almamıştın transfer sonrası sana bak gör içime doğuyor ikiz olacak demiştim...sonra sonuç negatif olunca çok üzüldüm...ama ikincisinde tutturdundun çok şükür ve tahminim doğru çıktı ikiz hamiş oldun...hihoyyytallah sağlıcakla kucağına almayaı nasip etsin inşaallah....:nazar:

ya ne bilim canım yaaa çok korkuyorum...şu 3 senede neler geldi başıma 3 kez ameliyat olamam...her ay bir ümitler göbekten iğneleri başlamak...acılarına aldırmadan...şimdide bu akıntı böyle olunca telaşlanıyorum....

6. 15 Eylül 2008
  7. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sakın telaşlanma bende 1. de çok telaşlıydım. dr. tutmamasını sadece strese bağladı. hatta böyle yaparsan 2. ye başlamam dedi. .rahat ol.inşallah sende bebeklerini kucağına alacaksın. o mutlu haberi duyacaksın allah çok büyük sakın kendini üzme.

8. 15 Eylül 2008
  9. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çok saol...evet haklısın olumsuz düşünmemek lazım...başımdan o kadar şey geçtiki elimde değil ama yinede olumlu düşünmeye çalıştığım anlarda oluyor.......hatta şu ay transferim olsa doğumum şu aya denk gelir falan diyede hayal bile kuruyorum....
    :CüvCüv:

10. 15 Eylül 2008
  11. esen81

esen81 iki aşkım Ahsen ve sen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim akıntı her normal kadında olabilecek bişe ben her namaz vakti çamaşırımı değişiyorum yada abdestimi yenilemek zorunda kalıyorum bu seni sıkmasın stres bizim baş düşmanımız umut Allahtandır bizim tek yapmamız elimizden geleni yapıp gerisini Allaha tevekkül etmek o herşeyin en hayırlısını bilir rahat ol olacak inşalllah

12. 15 Eylül 2008
  13. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tedavi sırasında bol miktarda sıvı geliyor çamaşırı sık değiştirmemiz konusunda dr hep uyarıyor.Yani tedavide sıvı koyu renk olmadıkça normal.
    Umarın başarırısın.Rabbim yardıncın olsun, kasık ağrıları fazla olabilir.Gaz ve kabızlık merak etme.

14. 17 Eylül 2008
  15. NXIXKO

NXIXKO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yeşbü merhaba
    sanırım problemimiz aynı
    ben de iki kez tüp bebek denedim ancak 5-6 haftalıkken düştü kese gelişmedi ve hep kanamam oldu.doktorum tüplerimde sıvı olabileceğini ve tüplerimin alınabileceğini söyledi ya da bağlar belki bilemiyorum.ama önce genetik inceleme yapılacağını söyledi.bakalım ne olcak.tüplerin laparoskopi ile mi alındı yoksa ameliyatla mı?ayrıca ben de çikolata kistinden ameliyat olmuştum.sen hangi aşamalardasın şuan?

16. 20 Eylül 2008
  17. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106

canım öncelikle geçmiş olsun....tüplerim laporoskopiyle alındı...bence sendede bu problem varsa alınması gerek.... canım ben şuanda lucrine devam ediyorum...26 sında estrofeme başlayacağım. bayramdan sonra allahtan bir mani çıkmazsa transfer olacak....

18. 20 Eylül 2008
  19. acem_kizi

acem_kizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim senin için hayirlisi olur inşallah unutmayalim ki sirayla er yada gec hepimiz anne olcaz allahin izniyle