tüp bebekte 1 ay sonrası transfer (benim gibi olan varmı?)

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Ah_kalBiM tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Ah_kalBiM
  1. Ah_kalBiM

Ah_kalBiM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    180
    Ödül Puanları:
    113
    slm arkadaşlar ben pko hatasıyım. 15/05/2010 yani geçtiğimiz cumartesi yumurtalarımı topladılar 12 tane. bunlardan 10 tanesi olgun çıkmış ve 9 taneside döllenmiş çok şükür gelişimleride iyiymiş.
    ama transferi hemen yapmica dediler 1 yada 2 ay sonra yapacaklarmış yaa... başka benim gibi transferi geç olan varmı lütfen söylesin neden geççççç:KK43::KK43:: biri cevap versin lütfen:KK43::KK43::

2. 17 Mayıs 2010
  3. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım, OHSS denilen bir durum var. Yumurtalıklarının çok uyarılması yüzünden sağlığın tehlikeye girmesi diye özetleyebiliriz. PCOS hastalarında daha sık oluyor. Eğer buna yönelik bir tablo varsa transferi bir ay sonrasına rahim ve yumurtalıklarının en müsait olduğu güne erteliyorlar. Bazen de yumurta geliştirme tedavisinde toplanmayacak kadar ufak olan yumurtalar kalıp kiste dönüyor. Erimesi için bir ay daha beklenebiliyor.

Ertelenmesi biraz hayal kırıklığı yaratabilir tabii ama doktorların senin için en doğru olanını yapmaya gayret ederler. Biraz daha bilgi almaya çalışırsan senin de için rahat olacaktır. Eğer böylesi senin için daha iyi olmasaydı onlar da senin bir an önce hamile kalmanı ve tedavinle ilgili sonucu almayı istedikleri için hemen transfer ederlerdi. Sen kendini ferah tut ve bu son bir ayı rahat ve sağlıklı geçir, kendini fiziksel ve ruhsal olarak transfere ve gebeliğe hazırla bence.

4. 17 Mayıs 2010
  5. Ah_kalBiM

Beğenildi:
    180
    Ödül Puanları:
    113
    tşk ederim canım ben kendimi hırlayınca gerçekten hayal kırıklığına uğradım:KK43::KK43: ama inşlhj bir ay sonra tutmnmuşlar bebişler
    m))

6. 19 Mayıs 2010
  7. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    comebaby kullanıcı adlı arkadaşımızın da transferi sizin gibi oldu ve şimdi kızları neredeyse 1 yaşındalar:nazar: :nazar:

8. 19 Mayıs 2010
  9. Ah_kalBiM

Beğenildi:
    180
    Ödül Puanları:
    113
    maşallah allah bağışlasınnnnn çok svindim:) inşlh bnde alırım opuyorumnanaktan