Tüp Bebekte CGH Yöntemi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve canende tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : canende
  1. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Son tüp bebek denememi yapmak için araştırma içerisindeyim. PGT ile ilgili araştırmalar yaptım. Bir de Türkiyede yeni uygulanmaya başlayan ve PGT nin daha ileri aşaması olan CGH yöntemi var bu yöntemle bütün kromozomlar inceleniyormuş. Araştırmalarımda sadece Maya Tüp Bebek Merkezinde yapıldığını gördüm ama benim Ankarada tedavi olmak gibi bir şansım yok. Bu yöntemi İstanbulda uygulayan bildiğiniz bir merkez var mı ve bu yöntemle hamile kalan oldu mu? Bu yöntem gerçekten işe yarıyorsa bunu diğer arkadaşlara da duyuralım.

2. 10 Ekim 2010
  3. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Ankara'da merkezlerin başarı oranları yüksektir.Kendi tedavi gördüğüm merkezimi size önerebilirim.Prof türkiyenin en iyi profesörlerinden birisi.

4. 11 Ekim 2010
  5. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konuda kimsenin bilgisi yokmu ya arkadaşlar?

6. 5 Aralık 2010
  7. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konuda hiç bir şey bilen yok mu arkadaşlar ?

8. 5 Aralık 2010
  9. piyanta

piyanta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu bende araştırıyorum. PGt ile ilgili her türlü bilgiyi istersen sana verebilirim...

10. 5 Aralık 2010
  11. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    pgt yönteminde belirli kromozomlara bakılıyormuş. cgh de ise daha fazla sayıda kromozama ve %95 oranında doğru sonuç veriyormuş. cgh yöntemi ile tüp bebekte başarı oranı %75-80 oluyormuş. pgt de normal tüp bebek süreci işlerken cgh yönteminde bu süreç farklı. yumurta toplama işlemi yapıldıktan sonra 3.gün alınan biopsi örneği teste gönderiliyor ve sonuç 2 hafta gibi bir sürede çıktığı için embiryolar donduruluyor, bir sonraki dönemde sağlam olan dondurulmuş embiryo transfer ediliyor. pgt de ise test sonucu çok kısa sürede çıktığı için normal tüp bebek sürecindeki gibi hemen transfer yapılıyor. ben internetten baktığım kadarıyla maya dışında yapan bir yere rastlamadım. eğer öğrenirseniz banada bilgi verin. cgh yöntemi diğer tüp bebeğe ve pgt ye göre daha pahalı bir yöntem.

12. 7 Aralık 2010
  13. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet valla bilgi sahibi olmak istiyorum elindeki bilgileri gönderebilirsen çok sevinirim.

14. 7 Aralık 2010
  15. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim verdiğin blgiler için, ben de Maya Tüp Bebek ten başka yerde raslamadım , Ankarada oluşu yol stres, kalacak yer maliyeti falan beni düşündürüyor doğrusu, ve eğer iyi bir yöntemse neden başka tüp bebek merkezleri de bunu denemiyor diye düşünüyorum doğrusu.

16. 7 Aralık 2010
  17. renkli1

renkli1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maya da daha önce tedavi oldum,ve soyuldum resmen

18. 7 Aralık 2010
  19. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    başarısız tüp bebek yada tekrarlayan gebelik kayıplarında mevcut yapabilecek testlerle(kan pıhtılaşması,pgt,eşlere genetik tarama gibi) nedeni bulunamamışsa tarcih ediliyor. pahalı bir yöntem 7.500 tl+ilaçlar yani toplamda 10-11.000 tl yi buluyor. az para değil. mesela benim normal yolla hamile kalma sorunum yok ama bir şekilde doğmadan kaybediyorum. normal tüp bebek yaptırsam tutsa devamı gelecek mi.sağlıklı olacak mı. yani benim için önemli olan hamilelik sonrası devamını sağlıklı bir şekilde getirebilmek.