tüp bebekte dış gebelik, doktora dava açma konusunda?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve duru2 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

7 Şubat 2010
    Konu Sahibi : duru2
  1. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çoook karışık duygular içindeyim. fikrinizi almak istedim. bu gün düşündüklerimi 1 hafta sonra onaylarmıyım bilmiyrum kafam karışık beni mazur görün
    beni hatırlayanlarınız vardır, 3.tp bebek denemem. ilk defa gebelik elde edildi oda maalesef dış gebelik. tüpüm alındı... ameliyatın masrafı eziyeti cabası. ve diğer tüpümünde bu amelyattan sonra tıkanması olabilirmiş:KK43:
    transferi benim kendi doktorum dışında bir doktor gerçekleştrdi. merkezin çalışma prensib buymuş. eminimki hiç bir doktor isteerek yapmaz ama ne bileyim işte... bende umutlarımı yitrdim. zaten olmuyordu. ve sebepsiz inf. yani tüplerim açıktı...
    ancak tüp bebekte olandış gebeliklere doktor hatası diyolar.. sizce transferimi yapan doktora dava açmalımıyım..
    yada açıp kazanan duydunuzmu malum herşeyi kabul ederim diye bayağı yazı imzalıyoruz..
    sevgilerimle

2. 7 Şubat 2010
  3. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    konu ile bilgi verilmiştir

Son düzenleme: 7 Şubat 2010
  4. 7 Şubat 2010
  5. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ah canımsın ne olur sorsana.... bi fikir verir bana.. merkezden filan memnundum ama şuanki kaybıma baktığım zaman bunu sadece şansızlıkla açıklayamıyorum kendime.. sindiremiyorum...

6. 7 Şubat 2010
  7. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    yo hayır bence dr hatası değil bu
    sonucta hepsini rahime bırakıyorlar hatta cogu zaman bu görüntünün usg görüntüsünüde alıyolar daha sonra tüpe kacıyorsa dr onu oraya baglıyamazki bence kazanamazsınız ayretten dığer tüp bebek merkezlerininde size sırt cevirmesine sebeb olurmusunuz muhtemelen
    buarada her merkezde takibi yapan dr da başka biri transferi yapar yani sıraya sokulmuşlardır onlar benim 2.denememde şans eseri takibi yapan dr transferi yaptı

8. 7 Şubat 2010
  9. nurtii

nurtii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    cnm çok geçmiş olsun ama ben çık kızıyorum kendi doktorunun toplama ve transfere girmemesine ozaman neden kendi doktorumuz diyoruki bu konuda bir bilgim yok açıkcası dış gebelikle ama aslında bi nebzede tarnsfer olayının çok ama çok öenmli olduğunu bi tv programında izlemiştim...geçen haftalarda rabbim bu yolda hepimizin yardımcısı olsun inşallah ama gittiğin merkezin acayip paragöz olduğunu düşünüyorum...oranın bi kolunda bende bazı problmeler yaşadım ve hala soru işaretleri gün geçtikçe kafamda çoğalmıyor değil açıkcası...

10. 7 Şubat 2010
  11. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşim benzer vakaların olup olmadığını araştırdıktan sonra dava açılabilir diyo işin içine bilirkişi felan girince incelemeler felan yapılır dio dr hatası olup olmadığı ortaya çıkar ama genelde bilirkişide dr olucağı için dr dr kolayabilir yani açılabilir ama sonuç alaınabilinirmi muallak

12. 7 Şubat 2010
  13. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hım anladım.aslında bende sonuç alabileceğimi sanmıyorum çünkü bi dünya evrak imzalatıyorlar girerken. komplikasyon olablir filan diye... üstelik de sanki tüp bebek yaptıranlar aciz ya her şeyi göze almış sayıyorlar bizleri...
    soruduğun için teşekkürler.. biraz düşüünüp eşimle karar vereceğiz.. eşinle mutluluklar...

14. 7 Şubat 2010
  15. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    valla sorma.. başarı oranları yüksek... ve benim ilk defa gebeliüğim elde edildi . 1 hafta da olsa mutlu olmamı sağladılar ondan dolayı biraz sıcak bakıyorum. ama şuan yaşadıklarım hiç kolay değil... ameliyat videosunu izledim tüpün içinde bile olsa hiç bişeye benzemesede gördüm onu. valla manyakça gelicek biliyorum ama bana aitti öyle bile olsa benimdi..
    evet paracı lar hemde çok. her şey para. kan tahlillerinin paket fiyata dahil olması lazım ama ona bile para alıyolar.... ben üniversite hastanelerinde çok süründüm. ve hep negatif sonuç aldım. ucuza yaptırdım. ama hep negatif oldu..
    kafam olumlu ve olumsuz düşünmek arasında çok karışık.. sadece kendimi toparlamaya çalışyorum.. desteğin için teşekkürler.

16. 7 Şubat 2010
  17. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bunları bende düşünüyorum ama diğer iki denememde böyle bi durum olmadı. üç de aşılamam var. hepsi negatif ama dış gebelik filanyoktu... ve duyduğum kadarıytla drun embrioyu bırakma açısı bile önemliymiş..
    yazdığım gibi kafam karışık, sadece sizlerin fikrini alıyorum.
    sanırım hamilesin. sağlıcakla kucağına almanı diliyorum.... yorumların içn teşekkürler

18. 7 Şubat 2010
  19. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım dış gebelik doktor hatası değildir. doktor transfer sırasısında rahime embriyoları bırakıyo fakat embriyolar kendileri tüpe yada rahim dışına yerleşebiliyo. geçmiş olsun tatlım.