tüp bebekte düşük

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sirenas tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sirenas
  1. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar iki hafta önce 6 haftalık bebeğimi kaybettim. ilk gittiğimde bana çok yağlı ağır bir iğne vurdular. ama beta hcg düşmüştü. zaten progestron iğne kullanıyordum tüm ilaçlarımı bıraktım. bana biraz geç sökülürsün, ağır bir iğne kullandık dediler. dört gün sonra parça düştü. pek bir kanama olmadı daha çok kahverengi lekelenme oldu. bu gün beta hcg nin düşününün 15. günü üç gündür kanama başladı ve fazlasıyla devam ediyor. bilemiyorum fazla gibime geldi. doktorum iki hafta sonra gel dedi. ama daha kanamam bitmedi, sizinki ne kadar devam etti.

2. 11 Ocak 2010
  3. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Gecmis olsun canim ... Cok üzüldüm ..

Ayni seyleri ben de iki kez yasadim .. Neler yasadigini , ne durumda oldugunu cok iyi anliyorum ... :çok üzgünüm:

Rabbim sabir ve güc versin ... :teselli:

Bu yasadiklarini unutturacak sevimli , saglikli bebekler versin en kisa zamanda insallah ...

Ama en azindan birsey ögrenmis oldun ki .. O da hamile kalabildigindirr ..

ALLAHIN izniyle yine basaracaksin ... :1hug:

Canim kanaman gecsede , gecmesede doktoruna kontrole gitmelisin ...

Rahimde bebekten bir parca kalabilir ve bu cok tehlikeli ...

Doktorun ultrasonla hersey yolunda mi diye kontrol edecek sanirsam ...

Saglik ihmale gelmezz .. :eek:klava:

Kanamalarin cok uzun bir süreden beri mi sürüyorr ?

4. 11 Ocak 2010
  5. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 10 gün boyunca kahverengi aktı. sadece parçalar düştüğünde (bebek diyemiyorumm :a015: ) kırmızılandı. ve çok az aktı. üç gündür regl gibi oluyor. ayın 28 inde bhcg em düştü. o günden devam ediyor. kullandıkları iğneden mi acaba. yalnız bebiş 28 inde 6. haftaya girdi yani 5 haftalık sayılır. parça kalabilir mi ya. doktoruma görünmek istemiyorum tekrar oraya gitmek istemiyorummm. offfff. zaten işteyim. çarşamba ancak gidebilirim. şu anda izinde alamam.

Son düzenleme: 11 Ocak 2010
  6. 11 Ocak 2010
  7. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim carsambaya gözükmeni tavsiye ederim ...

Allah korusun ilerleyen günlerde bir problem yasamaman acisindan ...

Bazen insan gecmisi unutmak icin onu hatirlatan seylerden de uzaklasmak istiyorr ...

O merkeze , o doktora gittiginde acilarin tazeleniyor biliyorum ...

Ama hem vücut olarak , hem beyin olarak kendini toplarlamaya calismalisin canim ...

Önümüzde umutlarla dolu bir yol var .. Bebeklerimiz annelerine kavusmayi bekliyor ..

Kendine cok iyi bakmali.. Beslenmene dikkat etmeli ..Ayaklarini cok sicak tutmalisin ...

Üzüntüyle kendini salma olur mu arkadasim ..

Bu günler de gececekk ALLAHIN izniylee ...

Dualarim seninlee .

8. 11 Ocak 2010
  9. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben de bir tuhaflık var nedense öyle çok üzülmedim. hatta iş yerimde dört düşük yapan bir arkadaşım var -çok şükür şimdi çocuğu var- o öğrendiğinde hıçkıra hıçkıra ağladı. kendimi bıraktım ona teselli verdim. hamile kalmak hayata bakışımı değiştirdi. çünkü birden diğer normal insanlar gibi düşünmeye başladım. arkadaşlarım çocuk olunca rahat mı olucan falan derlerdi. çocuklarından şikayet eder durulardı. benim içim sızlardı nasıl böyle bir laf ederler nasıl şikayet ederler diye. şu an bende anladım çocuk her şey değil. rabbim eşime ve bana sağlık sıhhat versin yeter diyorum. beni layık görürse de bebiş istiyorum. oda hayırlısı ve sağlıklısından. eğer hayırlı değilse kalsın ben böyle yaşamaya razıyım. elbette aklıma gelince hüzünleniyorum üzülüyüorum. ama dövünmek felan hiç olmadı. rabbim sabır mı verdi ben psikolojik bunalımda mıyım fark etmiyorum anlamıyorum. ben ohss oldum. bronşit oldum doktoruma hiç bir şekilde ulaşamadım. bu nedenle oraya gitmek istemiyorum yoksa o anları hatırlatıyor diye değil ben 6 gün hamile olarak etrafta dolaştım bu bile güzeldi. rabbim burdaki herkese dokuz ay yaşatsın. sağlıklı ve hayırlı evlatlarımız olsun. bi de şu kanamam bitse çok güzel olucak. çarşamba doktora gidicem umarım sorun yoktur.

10. 11 Ocak 2010
  11. uykucuprenses

uykucuprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun sirenas...... bende bu durumu iki kez yaşadım.....benim hamileliğim hafta olrak fazlaydı......8.ci aylarda düşük yaptım......birinci kanama kendiğinden başladı ve parçalar halindeydi....normal kanamadan çok fazlaydı,hatta hastanede yattım....ikincisinde dr.um ilaç verdi onları kullandım ve 4 gün sonra kanamam başladı....baştan azdı ama sonra yine parçalar halinde kanamam oldu........ama kanama bitince dr.um bir hafta sonra kontrole çağırıyordu.....hatta hastaneden çıkarkende parça kalmışmı,kalmamışmı diye muayene ediyordu.....bence dr.a muayene olman lazım.....bu parça kalma olayı diğer hamileliğini ertkiliyormuş....önemli yani.........

12. 11 Ocak 2010
  13. uykucuprenses

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sirenas 8.ci, ay değil,8 haftalıkken yanlış yazmışım........tekrar geçmiş olsun......

14. 11 Ocak 2010
  15. uykucuprenses

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sirenas 8.ci, ay değil,8 haftalıkken yanlış yazmışım........tekrar geçmiş olsun......

16. 11 Ocak 2010
  17. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım allah sabır versin umarım en kısa zamanda bebişine kavuşursun. kanaman toplamda kaç gün sürmüştü?

18. 11 Ocak 2010
  19. denser

denser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sirenas cnm geçmiş olsun. Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin. Sabır versin..