tüp bebekte estrojen kullanımı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve tuba_76 tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

4 Şubat 2008
    Konu Sahibi : tuba_76
  1. tuba_76

tuba_76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

İsmim Tuba ve forumda yeniyim. 32 yaşındayım ve yaklaşık 4 yıllık evliyim. Ocak ayında tüp bebek tedavisine başladım en son adım olarak 30 ocakta transferim yapıldı şimdi bekleme dönemindeyim. Bu dönemde climara forte adlı flasterları, yada bir şekilde estrojen desteği sağlayan başka ilaçları kullanan var mı aranızda? Ben climara forte kullanıyordum ama tansiyonumu yükselltiği için doktoruma da danışarak kullanmayı bıraktım. Ancak doktorum "mecburen bırakacaksın kullanmayı ama du durumda bebeklerin tutunması zor olacak" dediğinden beri gözüme uyku girmiyor. Tecrübesi olanlar varsa lütfen bir şeyler yazsınlar desteğe çok ihtiyacım var.

2. 4 Şubat 2008
  3. gulseren4434

gulseren4434 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ÖNCELİKLE HAYIRLI HABERLERİNİ ALIRIZ İNŞALLAH EN YAKIN ZAMANDA... BENDE ARALIK 10 TRANSFERİM YAPILDI CLİMARA FORTE KULLANDIM ANCAK TUTUNMADI BEBİŞLERİM SEN ÖNCE MORELİNİ YÜKSEK TUT BENCE HERŞEY KISMET... BU ARADA NEREDE TEDAVİ GÖRÜYORSUN? BENDE İSTANBULDANIM MERAK ETTİM..

4. 4 Şubat 2008
  5. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba bende tüp bebek tedavisi görüyorum bebeklerin tutunamamasının sebebi nedir acaba?

6. 4 Şubat 2008
  7. gulseren4434

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bebekler Tutunucak Die Birşey Maalesef Yok Biliyorsunuz! Benimde Dondurulmuşlarim Var Doktorumla Konuştum Daha Detayli Bir Tetkik Yapilicakmi Die Neden Tutmamiş Olmadiğiyla Ilgili Olarak .... Doktorumda Hayir Sende Birşey Görünmüyor Yüzde Yüz Tutucak Diye Bir Durum Yok Birkaç Deneme Sonucunda Gerekirse Araştiriliyormuş.

8. 4 Şubat 2008
  9. tuba_76

tuba_76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim gülseren, yüzde yüz bir ihtimal olmadığını biliyorum ve bunu da sonuçlar arasında görüyorum da işte "bunu eksik yaptım da ondan mı" diye düşünmek zor gelecek sanırım ama herşeyin hayırlısı olur inşallah. senin de bir dahaki denemende herşey yolunda gider umarım.
    Taksim- Gümüşsuyu'ndaki tüp bebek merkezinde oldu işlemim ama doktorum dışarıdan.

10. 4 Şubat 2008
  11. gulseren4434

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ÇOK SAĞOL CANIM ALLAH İSTEYEN HERKESE ÖNCELİKLE HAYIRLI SIHHATLİ EVLATLAR NASİP EYLESİN. BENDE TRANSFER ÖNCESİ VE SONRASI GRİPTİM KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORDUM AMA ÖKSÜRÜĞÜM VARDI ARA SIRA HEP KAFAMDA ACABA ONDANMI TUTMADI SORUSU VAR AMA EMİN OLKİ HERŞEY AMA HERŞEY KISMET.... BİZ BUNLARI DÜŞÜNEREK SADECE KENDİMİZİ YİYORUZ. BU ARADA CLİMARA FORTU KULLANMAYANLARDA VAR!

12. 4 Şubat 2008
  13. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    herkese merhaba bende yeniyim 26 yaşındayım.Düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Kendimizi yiyip bitiriyoruz.Herşeyden kendimizi sorumlu tutuyoruz sanki..benim ilk denemem 24 ocakta sonuçlanı malesef negatif 15 gıüne kadar 2.ye başlıcaz.Ben o ilacı kullanmadım.hergün 3 ampul progesteron ve estrofem kullandım.Ama olmayınca olmuyor işte..Herkese sabırlar ve hayırlı olumlu sonuçlar diliyorum.

14. 4 Şubat 2008
  15. cebid

cebid Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili tuba,
    climara forte u transferden sonra ben de kullandım, ama bariz bi yan etki yapmadığı için kullanmaya devam ettim ve hala da kullanıyorum, ama yanında düşük önleyici bi iğne ve crinone jel de kullanıyorum..
    drların yaklaşımı ne kadar önemli, tek bir sözleri bile bizi ne kadar etkiliyor.
    sen başka ilaç kullanmıyor musun, ya da endometiumun mu inceydi transfer sırasında ??
    kendini çok üzmemeye çalış, sonuçta transfer sonrası iş tamamen allaha kalıyor, inşallah bebişlerin tutunur cnm..

16. 4 Şubat 2008
  17. tuba_76

tuba_76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgli cebid,
    ben de progesteron hormonlu bir iğne, crinone jel, babyprin ve yine kan sulandırıcı bir iğne kullanıyorum. Rahim kalınlığım çok normaldi ne ince ne de kalın orada bir sorun yok yani. Herşey biraz da kısmet bekleyip, görmekten başka çare yok. İnsan sadece biraz destek bekliyor böyle zamanda. Dr dan bana garanti vermesi gibi beklentim tabii ki yok ama biraz daha hassas cevaplar bekliyor insan işte.

18. 4 Şubat 2008
  19. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben opu işleminden önce estrafem isimli bi hap kullanmaya başladım, opu işleminden transfer işlemine kadar vücuda yapıştırılan estrojen bantları kullandım beş gün hapa da devam ederek, transferim oldu ve yine hapa devam ediyorum. İnşallah tutar hayırlısıyla hepimizin canıma.s.