tüp bebekte gün hesabı........

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xbaharr tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

23 Ekim 2009
    Konu Sahibi : xbaharr
  1. xbaharr

xbaharr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hanımlar merak ettiğim konu şu

yumurtayı döllendiği gündenmi hesaplıycam yoksa son adet tarihimdenmi
    bu benim aklımı karıştırıyor benim hesaplarıma göre yarın 1 aylık hamişim
    yumurtanın döllendiği günden sayarsam ,sat tarihimde 12 eylül bunda sayarsam 5+6günlük haftalık hamişim hangisinden hesaplamalıyım
    hamiş anneler bu cevabı merak ediyorum ?

2. 23 Ekim 2009
  3. femalexx

femalexx ikiz annesi Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    normalde fizyolojik olarak gebelik yumurtanın ilk olgunlaşmaya başladığı günde yani adetin birinci gününde başlar. spermle döllenip yola devam ederse klinik gebelik olarak adlandırılır. tüp bebektede olay aynı adetin ilk günü hesaba alınır. transfer tarihi yada döllenme tarihi kullanılmaz. bazı doktorların kullandığı söyleniyor ama çok mantıklı değil çünkü doğum tarihi hep son adet tarihine göre hesaplanır ve USG incelemeleride buna parelel gider. yani siz tüp bebek doktorunuz dışında birine takip olmaya başlarsanız o sizi SATa göre değerlendirir. siz transfer tarihine göre hesaplama yaparsanız bebeğiniz USG takiplerinde hep 2 hafta geriden gelir ki buda kafa karıştırı.siz bugün itibariyle 5+6 günlük gebesiniz. hayırlı uğurlu olsun. kucağınıza aldığınız günleride görürsünüz inşallah.

4. 23 Ekim 2009
  5. yexsximpat

yexsximpat herşeye rağmen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı olsun canım Doktorumuzun dediği gibi son adet tarihine göre hesaplanır Allah kucağına almayı da nasip etsin

6. 23 Ekim 2009
  7. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5+6 sin canım daha fazla kafanı karıştırma, yola devam, allah tamamına erdirsin :))

8. 23 Ekim 2009
  9. xbaharr

xbaharr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürrr ederim bayanlar...........

10. 13 Eylül 2011
  11. fatmacik

fatmacik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüp bebek de hesaplama hangi günden itibaren yapiliyorr son adetim 7 ağustosda gelmişti ama transferim 25 ağustosda yapildi hangi tarihden itibaren sayıcam kac gunluk oluyor bir türlü çözemedim yardim lütfennnn

12. 13 Eylül 2011
  13. freedom06

freedom06 BiR TaNeM :) Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    7 ağustosdan itibaren saymaya başlayacaksın fatmacik :) yumurta, rahim v.s. ozamandan itibaren gelişmeye başladığı için o gün baz alınıyormuş. benimde 10 ağustos son adetim ve 26 ağustosta transfer tarihim :) bende 4+6 günlük hamileyim. (hata payıyla)