tup bebekte kalan embriyolar hakkinda ne hissettiniz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ozlem80 tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ozlem80
  1. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar merhaba, ben de tup bebek yolculuguna baslamak icin karar verme asamasindayim. ama psikolojik olarak bir konuda takildim kaldim. boyle bir baslik goremedim ama hepiniz hissetmissinizdir hissettigimi, yardiminizi almaya ihtiyacim var.
    diyelim ki 8 saglikli embro olusuyor ikisini yerlestiriyorlar kalanlar da donduruluyor. eger basarili olursa kalan 6 dondurulmus embroyo hakkinda ne hissettiniz?
    spermle yumurta bulusunca kromozomlarini birbirlerine aktardiklari an, her seyi kodlanmis bebekler olusmus oluyor. ama onlari terk etmis yasama sansi vermemis olmuyor muyuz?
    bu psikolojiyle nasil basa ciktiniz? sirf bu yuzden yaptirmak istemiyorum ama artik gucumde kalmadi, anne olmak istiyorum:KK43:(
    yardim edin sizler neler hissetiniz, neler yasadiniz?

2. 27 Ocak 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    guncel...............

4. 27 Ocak 2010
  5. laubali

laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    10.tüp bebekte bulunan biri olarak simdiye kadar asla öyle birsey aklima gelmedi. Ne kadar yumurta cikarsa ve ne kadar kaliteli olursa bu bizim icin avantajdir. Ama tekrar cözüldügünde ayni olmaya bilir biranda o kaliteli embrolar bozula bilir veye gelisimi dura bilir. Bu düsüncenden uzak dur kendine haksizlik etmis olursun o embrolarda neler gizli sakli bunu ancak allah bilir embro kaliteli oldu diye bebek tutacak veya sakat kalmiyacak diye bisey yok. Bu kadar inci fikirli olma, herseyi anlik yasa ve olacagina birak ve dondurulacak embro bile varsa buna sükret cünkü donmuslarla yola devam etmek hem cok kolay hemde ilac kullanimi az yani hicte eziyetli degil. Vakti zamani gelince olur hersey allah hepimizin yolunu acik etsin.

Son düzenleme: 27 Ocak 2010
  6. 27 Ocak 2010
  7. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    seni anlayabiliyorum ama bu kadar çok kafana takmamalısın benim 2 denememde de fazla döllenen olmadı o yüzden geriye kalanda olmadı
    ama şöyle düşün her ne kadar kromozomlar kodlanmış olursa olsun onların yaşayabilmesi için annenin vücuduna ihtiyacı var tam bir bebek olmuyorlar aslında
    döllenmiş olsa bile sonradan yaşayacaklarını bilemeyiz bunları düşünme ve tedavine odaklan bence
    inşallah herşey istediğin gibi olur

8. 27 Ocak 2010
  9. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seni anlıyorum arkadaşım
    benim de 10 yumurtam döllenmişti 4 ü transfer oldu 6sı donduruldu ilk tutmadı diğerleri çözülünce dördü transfer oldu onlarda tutunmadı
    aklım hep hastanedeydi doktor yeni yapalım şansın daha yüksek olur dedi hayır aklım orda onları önce denicem dedim istediğin kadar saklayabiliyosun ilk denemede hamile kalsan bile 2. çocuk için denersin arkadaşım bunun için ertelememelisin tedavini bol şanss

10. 27 Ocak 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    haklisin tabiiki de once kaliteli birkac ebro ciksin da hamile kalmaya umudum olsun diye dusunmeliyim. bir bebegimi 11. haftada kaybetmistim ordan kaldi icimde bu yarim kalmislik korkusu, ona da 22 ayda hamile kalabilmistim zaten. simdi yine olmuyor ve tup bebege karar verince aklima ilk gelen yarim kalmislik duygusu oldu. hamile kalmasam da kalan embroyalarda yine aklim kalir ama anliyorum demek istedigini haklisin bu kadar ince ayrintiya girmemek lazim. secilen embriyolari da Allah nasip ediyordur diye inaniyorum.
    Insallah bana bunu yazarken hamilesindir.

sagol canim hepimize anne olmak nasip olur Insallah, en kisa zamanda.

canim cok sagol, iyiki dondurulmuslarla denemissin, o sansi da denemek lazim hamile de kalabilirdin sonucta. Insallah dogal yoldan kavusursun bu sefer.

12. 27 Ocak 2010
  13. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    benim 7 tene iyi embryom oluştu 3 tanesi bana koyuldu 4 taneside donduruldu...senin düşündüğünü hiç düşünmedim..çünkü ilk denememde 5 tane 1.sınıf embryom oluştu ve hepsi bana koyulmuştu ondan dondurulmuşum kalmmamıştı..fakat 2.denememde yazdığım gibi kaldı ve ben dondurulmuşlarım var diye dahada rahattım bu olmasa onları deniycem diye düşünerek çok rahatladım....ve çok şükür bebeğim tuttu ama dondurulmuşlarıda saklayıp kesinlikle denemek istiyorum sonradan....

14. 28 Ocak 2010
  15. laubali

laubali EYÜB MUSTAFA´M GELIYOR! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canim zaten kaliteli olmasa doktorlar transfer etmez embrologlar eminimki en sansi yüksek olan yumurtayi senin icin sececeklerdir. Sali günü 10.denememde 5 tane embrom var diye cok ümitlenmistim hatta 2 tanesi kesin hücrelere ayrilir ve transfer edilir derken malesef 4 tane kaliteli embrom cözülme asamasinda bozulmus geriye sadece 1 kaliteli kalan transfer edildi. Yani ben kaliteli 5 yumurtam var derken 1´e indir yine hic birseyin garantisi yok. Ama bunada sükür cünkü transfer edilen embro´da bozuk cika bilir elime yine birsey gecmezdi simdi beni en cok takan acaba bu embro azmini devam ettirip yumurta kabindan cikip rahime yapisacak ve gelisimini devammi edecek yoksa cok kaliteli gözüken embro icerde birsey yapmadan adetemi dönüsecek. Ha bide benim yumurtalar hakkinda hep altin degerinde kaliteli diyorlardi, ama yine olmuyormus herseyin vesilesi allah tabii bide her kadinin bünyesi farkli tepki veriyor transfere. Anlatmak istedigim, kafaya takarsak o kadar sey cikaririzki sadece dua edelim allahim vakti zamaninda sag saglim versin bebeklerimizi umarim sende en kisa zamanda bebegine kavusursun bu sikintilar geride kalir.

Bu arada kaybettigin bebegin icin cok üzüldüm allah bi dahakinin acisini göstermesin. Hayirlisini nasip etsin.

Son düzenleme: 28 Ocak 2010
  16. 28 Ocak 2010
  17. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    laubalicim Insallah icindeki can sana can katmaya devam eder ve saglicakla canina kavusursun. bak dusundugum gb dusunursen bu bir embroyla hamile kalirsan arkamda baska bebeklerimi biraktim da demezsin. Insallah mujdeni okuruz burdan sonrada caninin caniyla saglikla dogumdan geldiginiz gunleri.
    :nazar:

18. 28 Ocak 2010
  19. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet cicim belki nasibim onlarda diye düşündüm embrıyolar bebek olmasa bile benden ve eşimden bi kan... Benime aklım kalmıştı şahsen hastanede onlar varken yeni deneyemedim olmasada az bi ihtimal de onları orda bırakamazdım denedim olmadıı nasip değilmiş
    rabbim neylerse güzel eyler
    güzel duaların için sağol arkadaşımm
    rabbim tez zamanda hepimize tattırsınn