Tüp bebekte normal doğum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve others tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : others
  1. others

others Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,
    tüp bebek yöntemiyle hamile kalıp normal doğum yapan veya tanıdığı olan varmı acaba..

2. 26 Ağustos 2009
  3. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben gebeyim doktor normal de düşünebilirsin diyor ama genelde sezeryan önerdiklerini biliyorum. Bebek için riski daha az diye

4. 26 Ağustos 2009
  5. others

others Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benim doktorum sezeryan yapıyorum dedi.Dün riskli gebelik doktoruna gittim normal doğum yapabilirsin neden kendini kestireceksin dedi. Kafam karıştı.Galba doktorların işine geliyor tüp bebek bahanesi altında sezeryan yapıyorlar :KK43:

6. 26 Ağustos 2009
  7. whiteflower

whiteflower Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence tüp bebek oldugu içinrisk almak istemiyorlar.

8. 26 Ağustos 2009
  9. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tup bebekle dogum seklinin hicbir ilgisi yok. bir komplikasyon olmadigi muddetce nasil uygun gorurseniz o sekilde dogum yapabilirsiniz. tup bebek risk filan arttirmaz. hic alakasi yok.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2009
  10. 26 Ağustos 2009
  11. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    bende tup bebek ıle hamıle kaldım doktorum normal dogumu onerıyor

12. 26 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

bende hep buu merak ettim hep sezeryan diyorlar ama zor elde edilen gebelikler oldugu icin bebegin dogum aninda riske gelmesini istemedikleri icindir

14. 26 Ağustos 2009
  15. others

others Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Riskli gebelik doktoru Zor elde edilse bile bunun doğum şekliyle alakası olmadığını.Tabi herhangi bir komplikasyon yoksa gebelik ile alakalı...
    Tam tersine normal doğumun anne ve çocuk için daha iyi olduğunu söylüyor.Bence bizim Türk doktorlara sezeryan için iyi bir bahane. ınternette kaynaklara baktım, tüp bebek sezeryanla olur diye bir şey yok :) ışlerine gelmiyor, hem vakitleri gidiyor,hem daha çok para alıyorlar sezaryanda çünkü....

16. 26 Ağustos 2009
  17. Yuyo

Yuyo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Normal dogum cocuk icin daha cok saglikli ve fark etmiyor tup bebek ya da degil....bebek bebektir.
    Tek bir sey var sezeryan biraz pahali oldugu icin bazi doktorlarin isine geliyor...ve normal dogum 12 saat da surebilir 24 saat da surebilir....sezeriyan 1-2 saat bitti...doktorlarin fazla ugrasmaya gerek yok
    Sezeryan hem para hem az zaman))

18. 26 Ağustos 2009
  19. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dunyada turkiye'den baska hicbir ulkede doktorlar NEDENSIZ sezaryan onermiyorlar hastalarina. inanilmaz bir durum. eger riskten bahsediyorsak sezaryanin riski normal doguma kiyasla kat kat fazla. adi ustunde, NORMAL dogum. bazi arkadaslarin da dedigi gibi doktorun isine geliyor sezaryan pek cok nedenden oturu. zamani belli, saati belli. gecenin bir yarisi kalkip gitmek zorunda degil, kendine uygun zaman ayarliyor, sonra daha cok para ve islem cok daha rahat ve kolay. sirf bu yuzden ortada hicbir neden yokken anneye sezayan onerebiliyorlar. ben bunu gayri-ahlaki ve sorumsuzca buluyorum. iyi bir doktor asla nedensiz sezaryan onermez.