tüp bebekte rapor alma işlemleri

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve comebaby tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : comebaby
  1. comebaby

comebaby tek yumuta ikizlerim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrh arkadaşlar ben ssklıyım ve eylül ekim gibide mikroenjeksiyon yaptıracağım sskdan faydalanmak istiyorum ama yaptıracağım merkezde gecerli değil bende sadece ilaçlar için rapor çıkartmak istiyorum bunun için ne yapabilirim bu şekilde ilaçlar için rapor çıkaran arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim:Saruboceq:

2. 1 Eylül 2008
  3. comebaby

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimse rapor almadımı

4. 1 Eylül 2008
  5. siss20

siss20 Guest

Arkadaşlar bu konuyu bende merak ediyorum... Tüp bebek Raporu konusunda ilk önce napmamız gerekiyor......Eşim ve Ben Bağkur tarım sigortalısıyız...

6. 1 Eylül 2008
  7. tuubay

tuubay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    comebaby özelden attım mj ama tekrar yazayım. tüp bebek raporunu tıp fak. yada devletin anlaşmalı olduğu hastanelerden çıkarabilirsiniz. dr.ununz durumunuzu belirtir bir yazı yazar, sekreter raporu oluşturur ve diğer dr.ların imzasına açılır. bunun için gerekli şartları taşıyorsanız tabi. eşinizin ve sizin tahlil sonuçlarınızı, evlilik cüzdanı fotokopinizi, bebeğinizin olmadığını görmek için vukaatlı nüfus kağıdı, fotoğraf vs. istenir. sadece ilaç için rapor alacaksanız dr.unuzun çalıştığı hastaneden çıkarabilirsiniz diye biliyorum. bn daha önceki tedavilerimde ilaç raporunu kendi dr.umun çalıştığı hastaneden çıkartmıştım. ordaki kadın doğumcularn imzası vardı sadece. tüp bebekde tıp fak. çıkarttım. kolay gelsin allah yardımcınız olsun.

8. 1 Eylül 2008
  9. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tüp bebek raporu 1 Temmuz itibari ile sadece bünyesinde tüp bebek merkezi olan üniversite ve araştırma hastanelerinden çıkıyor. Bilginize.

10. 1 Eylül 2008
  11. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şanslıymışım. Benim kliniğimin doktoru Hacettepe Üniv. Hastanesinde çalışıyor aynı zamanda. Ben sadece gerekli evrakları hazırladım. Resim, Vukuatli nüfus örnegi, ssk karnesi fotokopisi, Doktoru vermiş olduğu raporlarla beraber Hacettepeye başvurdum. Hep tüp bebek raporu 3 hafta, ilaç raporum 10 günde çıktı. Kliniğim bana teslim etti. Bence rapor çıkarabilen varsa çıkarsın çünkü ilaçlar çok pahalı ben tedavim için yaklaşık 3000 ytl ilaç tuttu bunun %20 sini ödedim. Bu bile iyi bence.
    Eger tedavi edilmesi güç erkek infertilitesi nedeniyle ise rapor çıkarmak daha hızlı ve kolay.

12. 1 Eylül 2008
  13. comebaby

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim eşimde sorun sayı 5 milyondan az ben özel birmerkezde yaptıracağım ssk yani rapor geçersiz fakat ben ilaçları bu şekilde karşılamak istiyorum onun içindemi aynı işleme gerek var yani aynı evraklara bbilgi verirsen çok sevinirim

14. 1 Eylül 2008
  15. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bizim sorunumuz ileri derece infertilite olduğu için raporumuz sorunsuz çıktı. Ama senin eşinde sayı problemi var dolayısı ile devlet mutlaka aşılamayı denemeni istiyor sanırım çünkü senin alternatifin var. Bizim malesef tek seceneğimiz mikroinjeksiyon olduğu için raporu kolay aldım. Bu konuları en güzeli tüp bebek ünitesi olan devlet yda üniversite hastanelerine danışmak çünkü seninle durumlarımız çok farklı.

16. 1 Eylül 2008
  17. comebaby

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bize aşılama yapılamıyor canım sayı ve canlılık çok düşük sadece tüp bebek yapılabiliyor o nedenle bizimde alternatifimiz yok

18. 1 Eylül 2008
  19. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Zaten sayı ve hareket sonunda direk mikroenjeksiyon tedavisine geçiliyor. Bu durumda sende rapor alabilirsin. Bence devlet hastanesi yada üniversite hastanesine başvurabilirsin rapor işini ordan halletmen daha kolay olur.