Tüp bebekte son bekleyişler son 10 gün diyenler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nesrinbay tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nesrinbay
  1. nesrinbay

nesrinbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    transfer olduktan sonra beklemek zordur diyenler bu sürecte neler yasıyor bizimle paylaşın...

2. 18 Eylül 2010
  3. prensestubis

prensestubis Gülücüğüm kocişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben transferimin onuncu günündeyim. Çok heyecanlıyım. Acaba bebişim benimlemi diye.işallah beni bırakmamıştır. Valla on gündür evden dışarı çıkmıyorum. Hergün süt içiyorum.Yediklerime dikkat ediyorum. Fazla hareket etmemeye çalışıyorum. ilk 3 gün çok stres olmuştum.Sanki hareket edersem beni bırakacakmış gibi geliyordu. Valla eşim o kadar heyecanlıki sürekli organik süt alıyor.Bebek devam sütü ballı muzlu süt falan alıyor.Hergün 2-3 defa süt içiyorum.Ben meyve sevmem vermesen hiç aramam.ama zorla yiyiyorum. Maydanoz sakın yeme dedi doktorum. Ona dikkat ediyorum.işallah bu emeklerimiz boşa çıkmaz.Allahım isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın.

4. 18 Eylül 2010
  5. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    transferim olduğu günü yatarak geçirdim.oda öyle dümdüz değil sağa sola döndüm.yatarken pc yi açtım.oyun oynadım falan.ertesi sabah normal hayatıma dönmüştüm.transferin 4. günü akaradan ç.kaleye döndük hiç yatmadım arabada.eve geldiğimde gezdim,temmuz ayıydı sıcaktı yüzdüm.ağır kaldırmak dışında herşeyi yaptım.12. gün güzel haberi aldık ve şimdi hamileyim.umarım bu yola çıkan herkes kucağına bebeğini alır.diyeceğim odur ki tutacaksa siz naparsanız yapın tutar.yeterki stres yapmayın,hayatı kendinize zindan etmeyin.
    bütün bu yaptıklarımı ilk üç denememde yapmamıştım.hemen hemen hiç hareket etmeden yatıp durmuştum.bu denememde ancak anladım doktorların neden transferin ertesi günü normal hayatınıza devam edin dediğini....

6. 19 Eylül 2010
  7. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım rabbim sağlıklı bir hamilelik geçirmek nasip etsin. çok sevindim.
    bende ç.kale de oturuyorum ve ankarada anatolia da donmuşlarımla 14 gün sonra transferim olacak sen hangi merkezde yaptırdın canım? benimde ilk denemem temmuz 16 sında olmuştu ama tutmadı :KK43:
    yolculuğu otobüsle mi yaptın? yol çok uzun ama bir şey olmayacak inşallah?
    bende 4. günü döneceğim. bi 4 günde evde olacağım sonra işe başlayacağım. :KK43:
    bende geçen denemem de 12 gün hep yattım yemediğim şey kalmadı ama yanlış olduğunu gördüm hareketsizlik faydalı değil. inşallah bu sefer hiç stres yapmayacağım ve garip olan geçen sefer gibi hissetmiyorum heyecanlıyım bebişlerime kavuşacağım için. olacağına çok inanıyorum. çok özledim bebeklerimi çoookkk :KK46:

8. 19 Eylül 2010
  9. firstNimbus

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah kavuşacaksın bu sefer tatlım.ben dönüşü kendi arabamızla yaptım ama dediğim gibi hiç yatmadım hep oturdum arabada eşimin yanında.yani otobüsle de döneceksen bence buna kafanı takma.transferim maya tüp bebekte oldu.orada ilk denememizdi.benimde şimdi orada beni bekleyen donmuş 8 minişim varboshayallersmile
    işe başlaman bence çok iyi olacak canım.o bu derken günün nasıl geçtiğini anlamazsın.zaman çabucak akar geçeropuyorumnanaktan

10. 19 Eylül 2010
  11. xBettyx

xBettyx Sabırla bekliyorum..... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    selam benim bugün transferim gerçekleşti... 8 embriyoma pgt yapıldı ama maalesef 1 tane sağlıklı embriyo bulundu o da 5. gün transfer edildi 29 eylül test günüm.. Embriyom 1 .kalite olmadığı için çok umutlu değilim ama hayırlısı diyorum....

12. 19 Eylül 2010
  13. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayırlı olsun xBettyx inşallah tutunur bebişin cnm sımsıkı sana.hem kaliteye takılma hiç belli olmuyo bu işler.sana neden pgt yapıldı peki?

14. 19 Eylül 2010
  15. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım.
    temmuzda eşimle dönmüştük kendi arabamızla ama şimdi eşim gelemeyecek onun izin alması problem oluyor ben transferden 1-2 gün önce gideceğim. kendi ailemde orada ondan rahatım. kafama takmıyorumda acaba iki koltuk alıp mı yatsam mı falan diye düşünüyorum ?!..
    haklısın işe başlayınca en azından aklım dağılır zaman geçer. çok heyecanlıyım günler çabucak geçsin ve pozitif sonucumu alayım istiyorum. inşallah rabbim dualarımızı hayırlısıyla kabul eder...
    bir şey soracağım burada takibini yapan doktor kimdi? şimdi hangi doktora gidiyorsun. ben doktor değiştirdim aklımda sorular var doktor konusunda!!! burdan yazmak istemezsen bu soruma özelden de yanıt atabilirsin.
    sevgiler...

16. 19 Eylül 2010
  17. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bir de daha önce nerelerde denedin. sana şimdi kaç tane transfer edildi?

18. 19 Eylül 2010
  19. firstNimbus

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım dönüş konusunda için nasıl rahat edecekse koltuk konusunda öyle yaparsın.yanına çok kilolu birinin oturup seni sıkıştırması ihtimalide var yani yanındaki eşin olmayacaksa.ben bigada yaşıyorum canım.belki duymuşsundur can hastanesi var burada oraya gidiyorum.ama sen merkezdesin sanırım.kardeşim anadolu hastanesindeki elif hanımdan çok memnundu gebelik takibi ve doğum konusunda.daha önce iki kez raporlu haklarımı ist.zeynep kamilde yaptırmıştım birde dondurulmuş etti üç.bu dördüncü tedavi olduğu için iki embriyo transfer ettiler.biri tutunmuş,tek gebelikle yolumua devam ediyoruz