Tüp bebekten sonra doğal yoldan mümkün mü yoksa bana bir şeyler oluyor!!!!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sirenas tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

7 Mart 2010
    Konu Sahibi : sirenas
  1. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hikayemi bilenler vardır, bilmeyenler için kısa bir geçiş yapıcam. tüp bebek tedavimde aralıkta kimyasal gebelik yaşadım. uzun süre vücudum atamadı. 3 şubatta kanamalı bir adet ile bhcg sıfırlandı. 26 günde bir regl olurken 33 gün geçti hala olmadım. hamilelik belirtileri yaşıyorum. 5 gün önce bir damla k.rengi kan geldi. anlam veremedim. kasık ağrıları kokuya duyarlılık doymak bilmez bir iştah vs. eşim dalga geçiyordu hamile misin nesin diye... doktora gideyim dedim ama oda test yap diyeceği için gitmeden yaptım . veee çift çizgiiiiiiiii. eşim proxeed plus ben de preseed kullanmıştım. ama zaten bizim için bir ritüel oldu bunlar yani maksat bi şey yapmadık dememek için kullandık. buraya da uğramıyorum. sırf aklımdan çıkarmak için.... kişisel tecrübeme bu defa sen geleceksin diye yazdım. ve buna inanıyordum. ama bu kadar çabuk mümkün müüü? biliyorum uzattım ama söylersem bana kısmet olmaz diye korktuğum şey olabilir mi???

2. 7 Mart 2010
  3. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    sirenas canım idrarda pozitif çıktıysa hamilesindir kan test yapda bize o güzel sonucunu yaz canım...olmaz diye bir şey yok olabilir neden olmasın...bu yıl tüp deneyip olmayıp ardından kendiliğinden hamile kalan çok insan var inşş sende onlardan birisin....
    canım benim tebrik ederim bence hamilesin ama emin olmak lazım nasıl dayanıyorsun git yapdır bir test yaa..ben bile çok heyecanladım şimdi....

4. 7 Mart 2010
  5. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım temennilerin için çok teşekkür ediyorum. açıkçası doktora gitmeyi düşünmüyorum. o kadar zor anlar yaşadım ki beklemek istiyorum. gittiğimde kalp atışını bile duyayım istiyorum. her anımı şimdi bi şey oldu diye geçirmek istemiyorum. kimyasal olacaksa kendiliğinden sona ersin ben bilmeyeyim istiyorum. eşimle konuştuk öyle bir şey varsa bebeğin cinsiyetini öğrendikten sonra ailelerimize söyleyeceğiz. bizden çok onlar üzüldüler. ben hala korkudan o sözcüğü bile kullanamıyorum. benim merak ettiğim böyle bi şey mümkün mü?

6. 7 Mart 2010
  7. helin hivda

helin hivda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    245
    Ödül Puanları:
    163
    bence hamilesin.ben iki defa tüp bebek yaptırdım iki denemenin ardındanda normal yolla hamile kaldım.hem de normal yolla olmaz derlerken
    ilk tüp bebek denemesinin sonucu negatifti iki ay sonra normal yolla hamile kaldım ama kaybettim
    doktorlar hamileliğim için mucize bi daha yakalayamazsın dediler ben de tekrar tüp bebek yaptırdım sonuç yine negatif ama üç ay sonra normal yolla hamile olduğumu öğrendim.oğlumu temmuzda doğurdum ve şimdi 7 aylık oldu.
    bence bekleme kan testi yaptır.her gün acaba diye düşünmekten daha iyidir canım.bende aylarca hatta bi yıl tüp bebekte yazışmıştım
    allah isteyen herkese bu duyguyu tattırsın

8. 7 Mart 2010
  9. helin hivda

Beğenildi:
    245
    Ödül Puanları:
    163
    sirenas yaptırmayı düşünmüyormusun kan testi

10. 7 Mart 2010
  11. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kokuyorum. ben üzerine düştükçe bir şey olacak. tekrar o günlere geri döneceğim. tekrar muayneler falan falan... bu arada oğlun analı babalı büyüsün. benim içinde bir mucize dediler erkek faktörü vardı bizde en son 2 ay önce 10 milyon çıkmıştı. azosperm çıkan değerimiz bile var. canım bende iş nedeniyle d.bakırdayım. doktor tavsiyen var mı? burdaki doktorlara gitmeye soru sormaya kokuyorum. üç saatten önce çıkamıyorum. en fazla iki dakika görebiliyorum.

12. 7 Mart 2010
  13. helin hivda

Beğenildi:
    245
    Ödül Puanları:
    163
    çamlıca kadın doğum hastanesinde Yücel Bey var
    ben çok memnun kaldım.her gidişimde ayrıntılı bakar her sorunu bıkmadan cevaplardı.ben çok stresli bi gebelik geçirdim ilk üç ay.kananm düşük tehlikem vardı ama çok şükür doğdu meleğim kollarıma
    korkunun ecele faydası yok.erken öğrenirsen ona göre beslenmene sağlığına daha dikkat ediyorsun.bence bi test yaptır bende idrarda öğrenmiştim hamile olduğumu.ertesi gün kan testi yaptırdım.kese görünmüyordu henüz.üç gün sonra tekrar gittim kese göründü bebek yoktu.10 gün sonra gittiğimde hem keseyi hem kalp atışlarını gördük
    hamile kalıncada bitmiyor stres.inşallah sende güzel haberler alırısın

14. 7 Mart 2010
  15. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet yücel kutun u daha önce de duymuştum. bi ona gitmedim. ona da bu hafta gideyim. gittiklerimden hiç memnun kalmadım. en azından bir alternatifim olduğu çok saol canım. en azından bi cumaya kadar beklemek istiyorum. inşallah sonu benim ve eşim için hayırldır.

16. 7 Mart 2010
  17. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153

18. 7 Mart 2010
  19. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    böle bişey tabiki menun rabbim ol dedikten sonra ne olmazki....tamam ailene söleme fakat kan testi yaptır derim bende...erkek infertilitesi diyorsun ama canım sperm gayet iyi çocuğun olabilir bu spermle ne kadar harektli onu bilmiyorum ama 10 milyon yeterli bildiğim kadarıyla....bencede hiç vakit kaybetme tamam dr.a gitme istersen ama emin ol en azından zaten sonra mutlaka gidersin....[/QUOTE]

bilemiyorum canım. eşimin ileri hızlı %35 hızlı%25 ti. yani bi kaç ay önce eşime "tese olacaksın hiç sperm yok. orda da bulamayabiliriz. galiba genetik. siz donör ya da evlatlık düşünün demişlerdi". o noktadan 5 ay içinde buraya gelmemiz abartılı bir iyimserlik. tüp bebek neyi değiştirdi onu çözemiyorum. eşim de benle beraber puregon kullandı. ondan bu miktara geldik. etkisi yeni spermelre etki ediyor diye olabilir mi bilemiyorum. hemen gitmek istemiyorum. idrar testi silik çıktı onu bile iki gün sonra yenilemeyi düşünüyorum. netleşti mi çizgi diye. benim heyecanım kalmadı. kafamçokkarıştı bi şey olacak kısmet olmayacak sankii :KK43:((