tüp bebekten sonra doğuma geri sayım ...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve leftere tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : leftere
  1. leftere

leftere Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba herkese,
    onca emekten sonra kavuştuğumuz bebeklerimizin dünyaya gelmelerini beklerken sorularımızı sorunlarımızı konuşalım istediğim için bu konuyu açtım. ama tabiki sadece hamile kalmış arkadaşlar değil, bu yolda uğraşan herkes birbirimize destek oluruz belki. allah hamile olan herkesi hayırlısıyla kurtarsın , henüz hamile olmayanlara da dünyalar tatlısı yavrular versin insallah.
    kızlar ben başlayayım isterseniz. doğumum sezeryanla olacak, tüp bebek diye. 25 günüm kaldı ve her gecen gün korkularım heyecanlarım artıyor. bu heyecanı sizlerle de paylaşmak istedim. sakinleşmye cok ihtiyacım var.

2. 6 Temmuz 2010
  3. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    hayırlı uğurlu olsun şimdiden.bende evlenmeden önce tüp bebekle uğraşıyordum biyoloğum.oyüzden hislerini anlıyabiliyorum hergün onlarca hastamız oluyordu çünkü.benimde yeni bebeğlm oldu allah isteyen herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin

4. 7 Temmuz 2010
  5. nobetcimelek

nobetcimelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    leftere canım nasılsın ay ne kadar az kalmış doğumuna inanamıyorumm. biliyosun benim ilki yaşasaydı aramızda 4 hafta vardı bende şimdi telaş içinde olacaktım :KK43: neyse vardır bundada bir hayır şimdiki doğumum şubat ayında kısmetse.

6. 7 Temmuz 2010
  7. nisam83

nisam83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canlar ayy canım cok guzel bır topık acmıssın
    ınsallah en kısa zamanda yavruna kavusursun

bızde denemelere devam edıyoruz
    ınsallah senın gıbı muvaffak oluruz ve cocuklarımızı alırız kucagımıza
    senın tek gebelıkmı
    bıze bıraz daha bılgı verırmısnız

8. 7 Temmuz 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Allah saglikla huzurla kavustursun, mis kokusuna cekmeye geri sayim Masallah :nazar:

10. 7 Temmuz 2010
  11. esengxuxlxuxm

esengxuxlxuxm minik erkeklerim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimmmmmm seni gördüğüme çok sevindimkaydirigubbakcemile2.....ay yerim ben o kuzuyu zaman ne de çabuk geçmişşşş öyleee nerden nereye dimi şaka gibi hayat.:gitme:....cnm bneimmm Allahım yardımcın olsun hepimizin sağlıklı sorunsuz bir şekilde kucağına alıverirsin inş.oğluşunu....kendine çokk dikkat et meleğinede bak ne kadar serinkqanlı olursan o kadar gzl olcak herşey.....görüşmek üzere...opuyorumnanaktan

12. 7 Temmuz 2010
  13. leftere

leftere Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim kızlar. allah hepimize saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin. çok heyecanlı bir durum. son bir haftadır uyuz gibi de kaşınıyorum , sinirlerim harap oldu.meğer gebelik alerjisi olmuşum ve bu durumda bazen daha da erken alıyorlarmıs bebeği. 16sında son kontrolüm var bakalımne diycek doktor.
    nöbetcimelek, canım yaaa , saglıkla olsun da şubatta olsun. ayrıca inan ki yazın hamilelik hiç güzel değil. bir daha bebek düşünürsem tüp bebeği yazları deneyeceğim ki kışa doğsun. ayrıca şubat diyip geçme, sende geri sayımın içindesin :)
    nisam 83, anlatayım canım kısaca. mayada yaptırdım işlemlerimi. ilk başta ikiz gebelikti ama 7.haftada biri düşük oldu. öbür sıpacık tutundu cok şükür. pco vardı bende, eşimde de sayı azdı ve morfoloji bozuktu. evliliğimin 5. senesinde kavuştuk. ( yani kavuşmaya az kaldı)
    esengülüm allah sana da kolaylık versin. tek bebek taşımakta zorlanırken seni düşünemiyorum, insallah hızlıca geçer günlerin. kavusursun canlarına. cinsiyetleri ne onu merak ettim . bende uğraşıyorum serinkanlı olmaya ama çok da sabırsızlanıyorum. hele ki bu kaşıntılarım yüzünden bir an önce olsun istiyorum.

14. 7 Temmuz 2010
  15. leftere

leftere Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bir de çok korkuyorum bebekte bir sorun olur mu diye.acaba saglıklı mı herseyi tam mı, dogar dogmaz bişey olur mu diye. bu nasıl bişey böyle bilmiyorum. belki de o kadar ugraslar ve uzun yollardan sonra gelen kaybetme korkusu olabilir. ne de olsa görmemişin oğlu olmuş durumu var :))
    kızlar bu arada merak ettiğiniz bişey olursa bu dokuz aylık dönemle ilgili elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

16. 7 Temmuz 2010
  17. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Leftere merhaba; allah kolayca kurtarsin, saglikla bebegini kucagina alirsin insallah.

Dogumu nerede yapacaksin, doktorun kim, sezaryen genel anestezi ile mi olacak yoksa epidural mi? Ahhh ne cok soru var.... Bugun benim icin kotu bir gundu, birden bire doktorsuz kaliverdim, alternatif olarak yaptigim B planim da çöktü. isleri yoluna koymus birini gormek bana da iyi geldi:))

18. 7 Temmuz 2010
  19. leftere

leftere Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım cok tesekkür ederim sende saglıkla kucagına alırsın insallah. ben ankarada oldum tedaviyi ilk üç ay doktorum maya tüp bbek merkezindeki adnan beydi. ayrıca zübeyde hanım doğumevine de gidiyordum ( çifte kontrol yaptırıyordum :KK70:) örnek mahallesindeki zübeyde hanım ama etlik değil. ordaki hilmi beye gidiyordum.sonradan eşimin işi yüzünden kuşadasına geldik. şimdi burda ssk ile anlaşmalı özel hastanede doğum yapacagı. doğumum epidural sezeryan olacak. genel anesteziden daha iyi oldugunu savunuyor doktorum ve burda doğum yapan arkadaşlarım. uyuşukluk gecerken çektiğin acı genel anesteziye göre daha az oluyormuş. bir de bebeği hemen görme imkanım var diye bunu tercih ettim. ama tabi simdi gebelik alerjisi olmuşum ve plesentada kireclenme başladı ( son ayda olurmuş) bu sebeple erken doğacagım diye gelirse bebek ister istemez normal doğuma kalacak işim. eğer ankarada olsaydım yine epidural sezeryana karar verirdim ama mali konular yüzünden bunu zübeyde hanımda yaptırırdım. hilmi bey alanında cok uzman mükemmel bir doktor.
    bir de teleşlanma , daha vaktin var. işler mutlaka yoluna giriyor. yapman gerekne nasıl bir doğum isteğine karar vermek. aslında en güzeli epidural normal doğum ama bunu nerde yaparlar onu bilmiyorum. büyükşehirde mutlaka yapan yer vardır. burda maalesef yok.