tüp bebekten sonra tekrar aşılama yaptıran var mı

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve cigdem32 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : cigdem32
  1. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben tüp bebekle gebe kaldım fakat 3 aylıkken düşürdüm şimdi tüp bebeğin ne kadar pahalı bi tedav,i olduğunu hepimiz biliyoruz doktorumda aşılamadan yana ama benim tereddütlerim var ilk aşılamam tutmadı bu da öğle olursa diye ama tüp bebeği karşılayacak durumum da yok şu an birde bize normal ilişki yoluyla öneriyor 4 defa hamile kaldım ne olur bilgisi olan yardım etsinzemuszemus

2. 18 Ağustos 2010
  3. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana yardım edecek yok mu

4. 18 Ağustos 2010
  5. aren

aren Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun. senin normal yollada olmuş birkaç defa bence doktorunu dinle ve biraz normal yolla dene. aşılamanında normal yoldan çok farkı yok. olmaması durumunda normal yolla deneyip olmamasından daha çok üzülüyor insan.çünkü beklenti artıyor o zaman.

6. 18 Ağustos 2010
  7. burp

burp Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    selam ben ilk aşılamada hamile kaldım ancak kimyasal gebelik yaşadım iki tanede art arda micro denemem oldu ama ikisindede pozitifi alamadım haziran ayında preseedle normal yolla denedik hamile haberini aldım ama 6 haftalıkken düştü ve bende tüpten çok aşılama düşünüyorum belki yaşadıklarımın etkisi tüpe dair umudum hiç yok ama benim hep aklımda bir aşılama daha yapmak var
    ayrıca eğer eşinde sperm sorunu varsa preseedle normal ilişkiyi deneyin derim

8. 19 Ağustos 2010
  9. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    preseedle ben bunun ne olduğunu bilmiyordum ama okudum biraz bilgi edindim eczanelerde var mı nasıl kullanılıyor bu ay bekleyeceğim çünkü bayram yaklaşıyor farlutal kullandım aşılama beklesin bir ay bu dediğinizi kullanayım bakarsınız gerek kalmaz bende birde pcos var çok fena bilmiyorum ben ilkten bir tane aşılama denedim ama tutmadı tek korkum o ama yaptırtmakta istiyorum ya olursa tüp bebek iin bekleyeceğime belki olur

10. 19 Ağustos 2010
  11. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eşimde bi problem yok yinde kullansak olur mu

12. 19 Ağustos 2010
  13. burp

burp Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    eşinde problem olmasada dene çünkü çok başarılı bir jel hayatta kendim tecrübe etmediğim hiç bir şeye güvenmem bunu kolaylıkla tavsiye ediyorum eğer vücudundaki sıvılar spermlerin işini yapmasına engel oluyorsada preseed işe yarıyor aslında bir çeşit aşılama yapıyor sperm koçu gibi birşey ve bir jel olduğu için yan etkiside yok ebaydan kargo dahil 50 tl ye getiriliyor bana amerikadan görümcem getirmişti ama arkadaşlarım ebaydan getirttiler 4 gün içinde ellerine ulaştı

14. 19 Ağustos 2010
  15. burp

burp Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    inşallah gerek kalmaz ama tüp bebekte doktorların en çok tercih ettiği hasta grubu pko inanılmaz güzel yumurtalar oluşuyor ben hep imrenmişimdir bende bir kere 2 bir kerede 4 yumurta toplandı tabi her seferinde yarısı boş çıktı ohhs olmadığı sürece pkolulardan 15-20 yumurta toplanabiliyor ve pozitifi görüyorlar genelde bence olumlu ol bak eşindede sorun yokmuş inşallah preseedle alırsın pozitifide gerek kalmaz başka bir şeye

16. 19 Ağustos 2010
  17. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben ohss oldum hemde kralını 10 gün hastanede yattım çok zordu birdaha olmaktan korkuyorum nefes alamamak çok zor hele o ağrılarla cebelleşmek daha da zor ama ben bebek çok istiyorum tabi herkez anne baba olmak ister deneyeyim adet bitince mi uygulanıyor seni yorduğum için özür dilerim şimdiden teşekkürler

18. 19 Ağustos 2010
  19. cigdem32

cigdem32 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    biz evleneli 8 sene oldu herkez gibi ben çok yoruldum anne olmak için ütün fedakarlıkları yaparım