tüp ve aşılama ile hamişlere bir soru

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve aktuel tarafından 7 Mart 2008 başlatılmıştır.

7 Mart 2008
    Konu Sahibi : aktuel
  1. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba

benim sizlere şöyle bir sorum olacak benim aşılama ve 1,. tüp denememde kullandığım jel (bazıları fitil kullanıyor)yeşil renkte genelde geri geldi ve adete yakın kahverengili gelmeye başladı.adetten 2-4 önce falan ama tüpte test günü falan yoktu.
    şimdi aşılama sonrası kendi rengi veya pembe geri geldi ama az.ve iplik şeklinde oldu başlarda. Bu sabah az kahverengi gelince olumsuz düşünmeye başladım. test yarın gitmemeye karar verdim.

sizlerin bu konuda durumunuz neydi acaba?

2. 7 Mart 2008
  3. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aktüelcim ben direk tüp bebekle başladım bende sana soracağım bu jel yada fitil hangi aşamada kullanılıyor benim ilaçlarım arasında böyle birşey yok. cevaplarsan sevinirim

4. 7 Mart 2008
  5. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben oraya aşılama yazmışım acelemden ,ben ikinci tüp teyim.
    bu fitil veya jel yumurta topladıktan sonra başlanıyor.
    benim heriki yumurta toplamam öğle olmuştu gece yatarken bir kere yaptım.
    sonra sabah 1 kere daha hergün sabaha 1kere yapıyorum.(zaten toplam 15 tane )
    bilgidim kadarıyla bu jel (crinone) o gün veriliyor. çünkü teşhis konulmadan ilaçı indirimli alamıyorsun.(ssk ve diğeri ile) fitil ise daha ucuz ama dr tecihleri farklı oluyo.(progestan diğer fitilde sabah akşam 2-2 diye biliyorum ben)
    ayrıca transfer yapıldığı gün progesteron diye bir yaglı iğne yapılıyor toplam 4 tane bu ilaç reçeteye bağlı değil tanesi 5 ytl toplam 20 tane aldınmasını istiyorlar bize gün aşırı 2tane veya dr göre 3günde bir 2atnesi bir arda vuruluyor.
    burada dikkatlı olunması aynyı saatlerde yapılmaya özen göstermek.
    sana başarılar aklına birşey takılırsa sor.Sizin olmama sebebiniz ne acaba?ben açıklanamayandayım 5 yıldır uğraşıyorum
    umarım bebeğine en kısa zamanda kavuşursun ve lütfen çok su iç yumurta toplamada biraz can yakıcı olabiliyo.ilkinde benim için zordu ağrım vardı ve yanma oluştu.
    ikincisi problemsiz geçti.emb. çok kaliteli idi. yanma olmamasına karşı dr sor,ilaç durumunu falan.Sakin ol allah yardımcın olsun

6. 7 Mart 2008
  7. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca yumurta toplandığı gün bir hormon hapı daha alıyorum,cycly-progynova sadece beyazlarını günde 2 kere, aynı hormonlar veriliyo fakat farklı markalarda oluyo.

8. 8 Mart 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Crinone jel bana da verildi ama kararsızım.Bebeğim kendi kendine geldi acaba gerek varmı????

10. 8 Mart 2008
  11. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    dark kullan canım. düşük riskini azaltıyor. bende şu an kullanıyorum. göğüslerde hassasiyet ve gaz yapıyor ama bebişin için değer dimi!!

12. 8 Mart 2008
  13. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ama istersen doktoruna da sorabilirsin. gerekte görmeyebilir.öptümm

14. 8 Mart 2008
  15. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım bana krem varmedı onun yerıne ilaç verdı duphaston dıye bendede gaz var sanırım o ilaç yapıyor

16. 8 Mart 2008
  17. EU2

EU2 Guest

kızlar bende aşılamayla hamişim ve bu jeli tam 13 hafta kullandımmmm....bendende kahveli geri geliyodu bazennn bu normalmişşş...darkınlife bence kullan canımmmm

18. 8 Mart 2008
  19. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet kullan bebeğin çevresindeki plasentayı güçlendirip rahim duvarına daha sılı bağlanmasına sağlıyo.
    9 haftaya kadar herkese göre değişiyo kullandırılıyo.