Tüpçü evladım bu hafta geliyor

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve serenanes tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : serenanes
  1. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ,
    yaklaşık 9 aydır devam eden tüp maceramız, yolculuğumuz, mucizemiz Allah nasip ederse birkaç gün içinde dünyaya gelecek diyor doktorumuz. Dün 38+2 iken doktor muayenemizde çatı ölçümü yapıldı ve her an gelebilir DORUK yanımıza dedi doktorumuz..Ne zaman gelir, bu haftayı es geçip sonra mı gelir bilemiyorum ama her an hazır ol dediği için sonradan vaktim olmaz diye düşündüm gitmeden sizlere yazmak istedim...

Çok zor başladı maceramız , bazen kolay ilerledi bazen zor, ağladık bolca neden niçin niye ben sorularıyla, sonra geçti çok şükür diye şükretmelerle, yeni sancılar yeni isyanlar yeni badirelerle dolu hikayemiz. Bunca zamandır burada beni dinleyen, destekleyen, akıl veren , yapma etme , yok yok sen böyle yap diyen , dua eden, merak eden, soru soran cevap veren, gülümseten , yüreklendiren , arkadaş olan, dost olan, takip eden herkese teşekkür ederim..Önceleri sadece 1-2 aklıma takılanı sormak için girdiğim bu klüp sonradan arkadaşlarımı takip ettiğim, haberleştiğim her gün durumumu soranlara asayiş raporu verdiğim bir okula döndü benim için..İsimleri bende saklı, mailleri , msn leri, facebook profilleri bende kayıtlı onlarca arkadaşım var şimdi...İyi ki tanımışım sizleri iyi ki girmişsiniz hayatımıza ..Benim ve oğlumun...İkizini kaybettiğim belki de çok istediğim kız bebeğimin gittiği günlerde anladım ki beni benim gibi anlayabilenler bir tek burda....Kendime sarıldıysam, oğluma sarıldıysam henüz bebeği gelmemiş anne adayı sizlere bakıp güç bulduğumdandır..Hastalıklar, komplikasyonlar, enfeksiyonlar derken bugünlere geldim..Hamiş annelerin benden önce geçtiği haftalara bakıp kendi fiziksel durumlarımı kıyaslayıp çok şey öğrendim, yeri geldi doktorumu bayılttım ondan bilmiş bir ordinarius profesör edasıyla..Sen bunları nerden biliyorsun dediği her seferde sizleri düşünüp sırıttım..Hamiş olmayı bekleyen anne adaylarının üzüntüsünü kendi ağladığım zamanları düşünüp hissettim, onlar da şans bulsun, onlar da kendi meleklerine kavuşsun diye dua ettim...

Şimdi her an çantamız hazır bekliyoruz, hangi günü, saat kaçı beklediğimizi bilmiyoruz, ama vakti gelip evden çıkıp giderken teşekkür etmeden gitmek istemedim..Garip bir bağ, garip bir aidiyat duygusu var şimdi bende buraya dair..Herşey için teşekkür ederiz, dua edin bize giderken neşeyle dönerken neşeyle geri gelelim evimize..Adını aklımda tutabildiğim her hamiş olmayı bekleyen arkadaşımı aklımdan geçiriceğime söz verdim doğum esnasında..Sayı kabarınca baktım herkesi unutmamak için , bu sabah bir liste yaptım hırkamın cebine koyucam..Normal doğum esnasında anne aklına gelir de isimleri söylerse kabul olurmuş diyorlar..Bilemiyorum ama yapacağım söz...

Sağlıkla kalın, giderken yazıyorum , döndüğümde de yazacak güzel haberlerim ve gücüm olsun Allahım o kadarını da nasip etsin bana inşallah...

2. 22 Kasım 2009
  3. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Serananescim sağlıkla git Doruğumuzu sağlıkla al gel inşallah...Hamile kademesinden anne kademesine yükseliyorsun artık...Çok güzel bir duygu rabbim bize de o günleri sağlıkla göstersin...

4. 22 Kasım 2009
  5. cingis.pembesi

cingis.pembesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Okurken göz yaşlarıma hakim olamadım. Bunların yarısı sevinç gözyaşı yarısıda çektiklerini düşünerek yaşadıklarımın bir kısmını anımsamamdan kaynaklanıyor.
    Allah yanında olsun arkadaşım. Doruk kucağına geldiğinde o senin kokunu sen onun varlığını hissettiğinde dünyaya yeniden gelmiş gibi asıl sen olacaksın.
    Yüce Rabbim çok cömerttir, sana gösterdiği cömertliği elbet bizlerede göstereceğinden eminim.
    Allah doğum anında yardımcın olsun, yıllardır özlemini çektiğin aylardır sancısını çekip kötü bir şey olmasın diye dua ettiğin meleğin inş. bi çırpıda doğuverir.
    Dualarında olduğumu bilmek çok güzel. Darısı önce hamile olan arkadaşlarımızın sonra hamile kalmayı bekleyen arkadaşlarımızın başına inş.
    Güle güle git, güle güle gel...

6. 22 Kasım 2009
  7. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili serananes inşallah doğumun çok rahat geçer de meleğini sağlıklıca alırsın kucağına
    seninle yazışmıyorduk ama sizin topki arada okuyordum en azından biraz da olsa durumunu biliyordum
    benim de bugün 6 haftam bitti
    inşallah ben de ve tüm hamileler de 9 ayını bitirir diğer arkadaşlar da hamile kalırda hepimiz meleklerimize kavuşuruz
    allah hayırlı doğum nasip etsin

8. 22 Kasım 2009
  9. GokceRana23

GokceRana23 rabbime emanet miniklerim Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    198
    slm canım rabbim inş sana bebegini saglıkla kucaklamanı büyütmeni nasip eyler ve dogumun kolay olur rabbim yardımcın olsun canım o kadar sıkıntı çekmişsin ama inş sonu güzel olucak rabbim bana ve isteyen herkese o güzel duyguyu yaşatsın inşallah...

10. 22 Kasım 2009
  11. senayk

senayk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hamilelere edilen bir dua var ya, benim çok hoşuma gidiyor, her nekadar ben normal doğum yapamayacak olsam da, bana da ettiklerinde amin diyorum... Allah herkesi hayırlısıyla kurtarsın....
    "ALLAH BıR NEFESTE KURTARSIN" serenanes... sağlıkla DORUK bebeği al ve evine dön inşallah...

12. 22 Kasım 2009
  13. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    seni tanımıyorum daha öncede durumunla ilgili hiç yorum yapmadım bilmiyorum ama anne olma yolunda mücadele eden biriyim allahım senin güzel yüreğine güzel oğlunu sana nasip etsin ve uzun sağlıklı bir ömür geçirin...

14. 22 Kasım 2009
  15. Mihriban_nl

Mihriban_nl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy ben bile heyecanlandim yaa,vuslat cok yakin demek :sm_cool: Canim Allah sag saglim kucagina almayi nasip etsin erkegini :) Insallah kolay bir dogum olur,Allah yardimcin olsun,Allah boooool boooolll sut versin Dorukcuga :ecrin_bebek: Insallah bizde o gunleri gorururz hayirlisiyla.. Yazarsin artik buraya sancin filan gelirse...

16. 22 Kasım 2009
  17. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy arkadaşım ne güzel anlatmışsın
    rabbim bir n önce kucağına almayı nasip etsinnn
    inşşş bizlerde bu günleri görürüz
    ALLAH ıma emanet olun sen ve erkekinnn:)))

18. 23 Kasım 2009
  19. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Rabbim doruku sana bagışlasın..........analı babalı büyüsün ve en güzel dua bu hayırlı evlat olsun inşaallah..............güzel haberlerle geri gelmeni bekliycez...............veeeee listede ismi olanlardan olmak istiyorum.............