Tüpler tıkalıysa yumurta toplanırken anlaşılır mı sorun olur mu?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve deniz bulut tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : deniz bulut
  1. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar benim geçen sene bir boş gebeliğim olmuştu. kürtajdan sonra 3 ay hafif renkli akıntım oldu geçti. dr belki basit bir enfeksiyon olup düzelmiştir dedi. şu an herşey normal. bir sonraki ay tüp bebeğe başlıyoruz. dr nasıl olsa hamile kalabiliyorum diye rahim rontgeni istemedi. acaba enfeksiyon ile arada tüpler falan tıkandıysa ve bu nedenle hamile kalmadıysam bu yumurta toplarken anlaşılır mı bir engel teşgil eder mi? tüpleri tamemen tıkalı olanlara hatta alınmış olanlara bile tüp bebek yapılıyor ama acaba teknik aynı mı? bilgisi olan var mı?

2. 25 Mart 2009
  3. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yumurta üretmenle tüplerinin ilgisi yok , yumurtalıklarının içine iğne ile girip alacaklar yumurtalarını . tüplerini alsalar bile veya bağlatsan bile yumurtalama yapabilmen önemli. aldıkları yumurtayı da dölleyip rahime koyacaklar. tüplerin bu çarkın içinde TÜP BEBEK tedavisinde hiç bi işlevi yok rahat ol sen.

4. 25 Mart 2009
  5. deniz bulut

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler. tüplerin tıkalı olması film ile anlaşılıyorsa o zaman yumurta toplarken de anlaşılır mı acaba? ama bunu herhalde dr veya hemşire cevaplayabilir?fisfisfis

6. 25 Mart 2009
  7. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aaa bak onu bilmiyorum canım, tıbbi bir bilgi ve de o bende yok :)))

8. 25 Mart 2009
  9. deniz bulut

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    :smiley-cool:

10. 27 Mart 2009
  11. hxuxzxuxn-83

hxuxzxuxn-83 olgun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tüplerin içinde sıvı olması bildiğim kadarıyla yani dr. öyle demişti tüp bebeği olumsuz etkiliyomuş.

12. 27 Mart 2009
  13. ebrar_53

ebrar_53 Sana sığındık Rabbim Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    198
    canım tüplerin tıkalı olduğunu yumurta toplarken anlıyamazlar çünkü yumurta toplamak için kataterle giriyolar ve ultrasonla bakıyolar tıkanıklık olayını sadece filmle anlıyabiliyolar ilaç veriyolar ve eğer tıkalıysa ilaç gitmiyo valla bende bunları biliyorum inşallah yardımcı olabilmişimdir .buarada sen neden tüpbebek yapıyosun hamile kalmışsın neden diğer tedavi yöntemlerine başvurmuyosun?

14. 1 Nisan 2009
  15. deniz bulut

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ebrar_53 geç okudum cevabını sağol. dr bana biraz bekleyelim normal yolla da olabilir dedi bir sorunum yok şükür yaşım dışında. 40 ı geçtim. 41 ve 42 olmak üzereyim. yani zaten olasılığım çok düştü her şekilde zaman kaybetmemek için.