tüpleri tıkalı olan adet görür mü?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erva15 tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

15 Mart 2009
    Konu Sahibi : erva15
  1. erva15

erva15 Guest

]arkadaşlar bu konuda pek bılgım yok fallop boruları yani tüpleri tıkalı olan bir kadın her ay düzenli olarak adet görebilir mi yoksa adet görmesine de engelmidir tüplerin tıkanıklığı bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım paylaşımlarınızı bekliyorum

2. 15 Mart 2009
  3. BADENURCAN

BADENURCAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bildiğim kadarıyla adet gorur.

4. 15 Mart 2009
  5. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    görür canım benimde tıkalıydı ben her ay görüyordum düzenli sadece 45 gün bazen gecerdi sen öyle bir kanığa nerden vardın

6. 15 Mart 2009
  7. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım 4veya 5 gün dedim 45gün gibi gitmiş kafan karışmasın

8. 15 Mart 2009
  9. erva15

erva15 Guest

nagihan canım ya sağolun benım 9 aydır bebğim olmadı cuam doktora gıdecez eşimle korkuyorum adetlerim çok duzenli tupler tıkalı olunca yumurtlama olmuyor dıye bılıyorum o yuzden sımdı anlıyorum belkı benım de tuplerımde sorun vardır ya çok korkuyorum ya tuplerım tıkalıysa ne yaparlar sence ameliyat mı?

10. 15 Mart 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bildiğim kadarıyla tüp tıkanıklığının çaresi yok..ama ben öyle biliyorum..doktora sor yinede

12. 16 Mart 2009
  13. Nagihan

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ervacım benim tıkalıydı ben ameliyatoldum ama çooook pişmanım rahim filmini tekrar tekrar çektirinceaçılıyormuş ama benim kislerimde vardı yumurtalıklarda ama ameliyatı tavsiye etmem hee filme açılmassa ameliyat ol çünki çocuk için ben 2sene oluyor ameliyat olalı çocuğum hala yok 6 ay önce tekrar film çektirdim açıkmış ama sakın araştırmadan ameliyat olma ben birde açık ameliyat oldum

14. 16 Mart 2009
  15. EU2

EU2 Guest

Ne alaka..
    Tüplerin kapalı ya da açık olmasının hiç bir alakası yok adet olmakla..
    Tüpleri kapalı olanın yumurtlaması olmaz diye de bir şey yok....
    Tüpleri kapalı olanın da yumurtlaması olur açık olanında...Herhangi bir başka sorunu olmadıkça...
    Birbirinden bağımsız şeyler bunlar...Tüpü kapalı olanların doğal yoldan hamile kalmasında sorun oluyor...Ama Allah öyle mucizeler yaratıyor ki kapalı tüpler bile açılıp doğal yoldan hamilelik elde eden arkadaşlar var...
    Tüpleri kapalı olanlar için doktorlar genellikle tüp bebek ve mikroenjeksiyon tavsiye ediyorlar....

16. 16 Mart 2009
  17. erva15

erva15 Guest

sağolun arkadaşlar ya işte cuma doktora gıdeceğiz ama bilinçli olmak istiyorum kafamdaki sorulara cevap arıyorum bende ameliyat falan olmak hiç istemem inşallah bi sorun çıkmaz da hiçbirşeye gerek kalmadan zamanı gelınce normal yolla hamile kalırım benım için dua edın cuma ya 4 gun kaldı ınanın endişeliyim ve cok korkuyorum

18. 16 Mart 2009
  19. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım ben yaklaşık 6 ay önce ameliyat oldum laproskopıyle rahime ve tüplere baktılar endometriyosist teşhisi kondu ve tüplerimden bir tanesi tamamen kapalı bir taneside çok az geçişe izin verecek kadar açık dendi bu yakınlarda rahim filmi çekildim özel bi yerde ve okadar korktuğuma değmedi tr ye yeni gelen ıkı cihazdan birisi oradaymış ve fiyatıda uygundu herneyse bu rahim filmi sonucuma göre tüplerim açık çıktı bende yarın yumurtlama takıbıne baktırıcam ama demek istediğim ben her ay düzenli adet oluyorum sadece çok sancılı oluyom ama tüplerle adetin bi alakası yok yada yumurtla manın sıkma canını ben çok dua ettim ve üstelik ben 10 yıllık evliyim sen daha yolun başındasın Allah herkesin gönlüne göre versin :)
    çok geçmiş olsun...