tüpleri tıkalı olan arkadaşlar yardım edin lütfeeeeeeen

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Nisan 2008 başlatılmıştır.

10 Nisan 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar sağ tüpüm tıkalıymış. doktor eğer açamazsak almamız lazım dedi. tedirgin oldum. benzer durum yaşayanlar lütfen yardım eder misiniz? neler yaşadınız, en sağlıklısı gerçekten bu mudur?

2. 10 Nisan 2008
  3. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    tüp bebek mi yaptırıcaksın.eğer öyleyse ne gerek var anlamadım?ya da açmak yerine neden alıyorlar çok saçma....

4. 10 Nisan 2008
  5. gxuxley

gxuxley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok geçmiş olsun!Ama sakın ümitsizliğe kapılma :) Ben de hsg çektirdiğimde sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı,doktor aşılamadan önce lsk olman lazım bakalım belki içeride başka yapışıklıklar vardır dedi.Çünkü tek tüple de rahat hamiş olunabiliyormuş.2 ay önce lsk oldum.Ama bu seferde sol tüpüm tıkalı ama sağ tüpüm açık çıktı :uhm: ayrıca ultrasonda görülmemiş bir kistte varmış onuda almışlar!Sol tüpü açamadılar ama almadılarda!!!Senin niye açılmazsa alırız dediğini anlayamadım doktorunun?

6. 10 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

butterfly ve güley teşekkürler.tüpümde birikinti oluşmuş. sucuk gibi bi görünümü var galiba. herşeyden önce ileride senin sağlığına zarar verir dedi. birde birikintiler rahme geri gidebildiği için tutunmayı engellermiş. açıklık yoksa almak en iyisi dedi. tüp bebek şansını düşürebiliyormuş % 50... durum bu. huzurum kaçtı biraz benim.

8. 10 Nisan 2008
  9. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim dr daha bakmadan almamaız gerek diyo ve sacma geldi benim iki kanalımda tıkalıydı ve yumurtalıklarım benek benek kist kaplıymıs gene cook şükür acıldı yani hersey laparoskopi anaıda belli oluyo ben sag tüpümü actırmak için yaptırdım megerse sol tarafta tıkalıymıs ve kist kaplıymıs ama sonuc güzel hiç huzurunu kacırma ancak ameliyat anında belli olur

10. 10 Nisan 2008
  11. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de sağ tüp tıkalı çıktı rahim filminde .Doktorların hiçbiri alınsın yada laparoskopiyle açalım demedi.Hamile kalırsın dediler.Yada aşılama dediler. :uhm:

12. 10 Nisan 2008
  13. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle geçmiş olsun...aşılama veya tüp bebek olacaksa bencede gerek yok.tek tüp yeterli diye biliyorum.ikiside tıkalı olsaydı sorun olurdu

14. 10 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

çift tüple gebelik oranın %30, tek tüple %20, her zaman doğal gebe kalma şansın vardır dedi. fakat benim 5 ay gibi bir zamanım var sonra yurt dışına çıkıcaz.bu yüzden bir program yapmamız lazım. arkadaşlar laparoskopide tam şekli belli olur, açmaya çalışacağız ama açılmazsa almak sağlıklıdır dedi. adam prof. güvenmez başkasına gidersem kafamın karışmasından korkuyorum.

16. 11 Nisan 2008
  17. gxuxley

gxuxley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım eğer alınmazsa sana zarar verecekse biran önca lsk ol derim!Çok basit bir operasyon çünkü.Lsk dan sonraki ay hemen aşılamaya girişirsiniz,gideseye kadar da 3 aşılamanı olursun sanırım :) Tabi yumurtaların benimkiler gibi yamuk yapaı da olgunlaşmazsa bilemem :sm_confused:

18. 11 Nisan 2008
  19. Jazella

Jazella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm,benimde iki tüpüm kapalı dr biri almak gerektiğini söyledi diğer bir dr içeri sızıntı yoksa gerek yok almaya dedi,eğer sızıntı var ise bebeğin tutunmasını engeller,bence dr güven yada başka bir dr daha danış,zamanın fazla yoksa da acele et,allah yardımcımız olsun....