Tüplerim Tıkalıymış

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve ceyanapet tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ceyanapet
  1. ceyanapet

ceyanapet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bundan 1 ay öncesi bebek olmadığından dolayı hastaneye gittim ve bana gerekli kan testlerini yaptıktan sonra bir ilaç verdiler hormon düzenleyiciymiş. Bu ilacın bitiminde tekrar hastaneye gittiğimde ise kan testini tekrarladılar ve HSG çektirmemi söylediler. Bu işlemide yaptıktan sonra tüplerimin kapalı olduğunu ve direk tüp bebek olabileceğini söylediler ancak hastanede farklı bir bayan doktora sorduğumda ise OFİS dedikleri sanırım ışıklı kamera ile de bakılabiliyormuş ve açılabiliyormuş bu tüpler. Bu konuda bilgisi olan bir arkadaşım varmı yardımcı olabilirmisiniz???senağlama

2. 4 Ağustos 2009
  3. ayhu

ayhu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay yazının başlığı bile beni çok üzdü :KK43:(
    arkadaşımın ablasının da tüpleri kapalıydı.ameliyat oldu tüpleri açtılar.dr 6 ay içinde senden hamilelik bekliyorum demiş vee tam 6. ayında hamile kaldı şimdi bebek 2 aylık :)) sana umut olsun...
    tavsiyem çok iyi araştırman.bizim çocuk olmuyodu kadın doğum dr u hep uzatıyordu şuna da bakalım buna da filan.eşine sıra gelecek filan diyordu.sonra biz başka dr un tavsiyesi ile sperm testi verdik sonuçlar çok düşük çıktı evimize yakın diye önceki dr a gittik.değerler çok düşük tüp bebek dedi.ve o günümüz berbat geçti.sonra bi arkadaşın tavsiyesi ile ürolaga giitik varikosel dendi eşim ameliyat oldu.hala beklemedeyiz.çok uzattım farkındayım ama önceki dr bize 2-3 ay kaybettirdi.tüp bebek kelimesi ağızlarından çok rahat çıkıyor.bence sor soruştur danış.benim bildiğim kadarıyla tüpşer açılyor.
    ha bir de benim bir arkadaşın tek tüpü kapalıydı.dr 1 ay şansın var 1 ay yok diyordu.o hamile kalamadı ama sonra koca karı yöntemiyle hamile kaldı çocuk sanırım şimdi 1 yaşında :)))
    ben de arkadaş bol anlıyacağın..
    ama üzülme sakın.daha yolun çok başındasın.hayırlısı diye dua et...
    ya bi şey daha anlatayım:))) benim ablamın ilk çocuğu 5 aylıkken düştü.dr rahmin ters dönmüş senin çocuğun olmaz dedi.ablamın şu an 4 çocuğu var ve her ay adet olunca sevinç çığlıkları atıyor çok şükür hamile değilim diye.hatta 1 bebeğini aldırmak zorunda bile kaldı...neymiş: tıp yanılırmış :)))

4. 4 Ağustos 2009
  5. ceyanapet

ceyanapet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    moral olmandan ötürü çok teşekkür ederim ki hatta duygulandırdında :) ama dediğin gibi bizde doktorlarla bir kaç kez uğraştık ancak tekrar dediğin gibi eşimede baktırdık ve sperm testi yaptırdık herşey normal. yanlızca benim 2 tüpümde tıkalı. bu arada tavsiye edeceğin dr hangisidir. ve bu KOCAKARI ilacı nedir ??? :):):) sanada çok çok geçmiş olsun.....

6. 4 Ağustos 2009
  7. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tüplerini açtırabilirsin canım ameliyatla galiba tam bilmiyorum ama,
    yinede tüp bebek şansın olması bile sevindirici bişey.
    ya hiç şansın yok deseydi.
    polyanna gibi oldum ama:)
    gerçekten tüp bebek çok zor bişey değil.
    ben 3 defa yaptırdım.
    Allah hayırlısını versin yeterki.
    üzülecek bişey değil,Allah beterinden korusun.

8. 4 Ağustos 2009
  9. ceyanapet

ceyanapet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım teşekkür ederim sende bebğini güle güle büyüt. benim endişem bilirsin türk doktorlarını işin en kolaylarına kaçarlar bende bu nedenden acı çekmek istemiyorum. tam bir bilgiyle yola devam etmek istiyorum.... Allah herkese hayırlısını versin ! . . .

10. 5 Ağustos 2009
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    uzme kendini hemen tuplerin ameliyatla acilabildigini cok okudum. haklisin biranda soka girdin ama yillarca anlamadan bebek deneyip daha da uzulebilirdin, simdi iyi yani derdini biliyorsun. ayrica tup bebek yaptirmak konusuna da hic soguk bakma, saglikli embriyolar secilerek sansin daha fazla oluyor. simdi sooylediklerimiz seni teselli etmeyebilir ama dusundukce daha makul bakacaksin konuya. herseyin basi saglik ve morel yeterki derdinin dermani olsun, rahim sekil bozuklugun ciksaydi inan cozumu yok bile olabilirdi. birkac doktor ve yerle tuplerinin acilma konusunu gorusmeden lutfen karamsar olma. bak 10 haftalik hamileyken bebegimi kaybettim tuplerim de acik ama neye yarar simdilik!! lutfen Allah beterinden korusun diye bakmaya calis.

12. 5 Ağustos 2009
  13. ayhu

ayhu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önemli değil :))) dedim ya bende arkadaş çok malzeme bol...ha bi de çenem düşük yani istediğin zaman istediğin kadar farklı örnek verebilirim :)))
    sana dr tavsiye edemem çünkü ben gitmiyorum dr eşim gidiyor yani alanlar farklı.ama ankarada elif hanım diye biri var.sanırım lokman hekim de.kadından randevu alınca 2-3 ay sonraya veriyorlar özel olmasına rağmen..bizimkiler hep ona gidiyor...istersen tam öğrenebilirim.ama sanırım senin bi profa görünmen gerek.
    gelelim kocakarı meselesine...o evde uygulanan bi şey değil.karadenizde bi yerde bi kadına gitti arkadaş.rahmine bitkisel bi ilaç yerleştirdi.ertesi gün iltihap aktı arkadaştan sonra adetinin bilmem kaçıncı günü haşlanmış balkabağının üstüne oturdu :))) veee o ay hamile sanırım 5 sene sonra filan...inanılmayacak gibi ama inanın hepsi gerçek.o kadar çok kişi soruyor ki o kadını. arkadaşım son olarak tur düzenlemeyi düşünüyordu :)))
    yalnız haşlanmış balkabağının üstüne oturmak en eğlenceli kısım düşünsene :)))
    sakın evde uygulayım deme :)))
    bu arada yukarda bi arkadaş tüp bebek olabilmesi bile güzel demiş şükret demiş.valla o kadar haklı ki: benim bi arkadaşın eşinin spermi 0.hiç yok tüp bebek merkezinde eşini ameliyat eediyorlar sperm yapan hücreyi bulup ona sperm yaptırıyorlar sonuçta 1 sperm elde edip tam onu yerleştirecekken o spermde ölüyor...ve kaçıncı denemeleri.olmuyo işte ve arkadaşım evlenmeden biliyomuş yine de evlenmiş (ne aşk ama).o bana hep şaslı olduğumu söylüyor en azından sizde sperm var diyor...
    yani neymiş: beterin beteri varmış...tüp bebek olma ihtiamli bile güzelmiş....
    iyi geceler:))))

14. 5 Ağustos 2009
  15. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ışıklı kamera dedikleri sanırım laparoskopi ameliyatı.evet bu ameliyatla tüpler açılıyor.istersen biraz hastane araştır.hemen yaptırma

16. 5 Ağustos 2009
  17. cankiz84

cankiz84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kendimi cok koru hissediyorum ve tanimadigim biriyle konusmaya ihtiyacim var bana vakit ayirip benimle komusmak isteyen birisi varmi

18. 5 Ağustos 2009
  19. ceyanapet

ceyanapet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doğru söylüyorsun çok teşekkür ederim. iyiki bu siteye üye oldum bana müthiş moral kaynağı oldu. İnşallah sende sağlıklı bir hamilelik geçirirsin ve dünyaya canından bir can katarsın. Cidden çok zor bir işmiş evlenmeden farkında değildim bu kadar olayın ve hemen hamile kalınabileceğini düşünüyordum. Şimdi ise sıkıntı üzerine sıkıntı!... Allah herkeze yardımcı olsun ! . . . HERKESİN KANDİLİNİ İÇTEN KUTLUYORUM......