Tüplerin İçinde Sıvı Birikmesi ( Hidrosalpenks )

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Burcudogan tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Burcudogan
  1. Burcudogan

Burcudogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar,

Benim tüplerimin ikisinide tıkalı olduğu 3 yıl önce yapılan laporoskopi sonucunda ortaya çıktı, uzun bir süre sonra tüp bebek yaptırmaya karara verdik, fakat ne yazıkki ilk denemem başarısız sonuçlandı, doktorum bugün embriyonun tutunamamasının tüplerde olan şişlik ve burada biriken sıvıdan olabileceğini, bu sıvının embriyoyu zehirleme ihtimalinin olduğunu söyledi ve laporoskopik bir operasyonla tüplerin bağlanması gerektiğini 2. denememizi bu operasyondan sonra yaparsak başarı şansımızın yükseleceğini söyledi. İçimizde bu operasyonu olup başarı sağlayan arkadaşlar varsa lütfen deneyimlerini bizimle paylaşsınlar.

2. 19 Temmuz 2010
  3. ozlem483

ozlem483 Bir MELEK Diliyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ncelıkle gecmıs olsun umarım hersey ıstedıgın gıbı olur benım tupumun bırısı laparaskopıyle alındı 5 yıl once tek tupumle asılama denedık tuttu 4.5 aylık ıkızlerımı servıkal yetmezlıkden kaybettım ama korkulacak bısey yok bır gece hastanede kalıyosun o kadar benım durumum bıraz farklı ama sımdı acık olan tupumde kapanmıs bende agustosda tup bebege baslayacagım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun sevgılerrrr

4. 19 Temmuz 2010
  5. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    seninle durumumuz aynı gibi... bana da her iki tüp için hidrosalpenks tanısı konuldu,ben bu durumu bilmeden 4 kez tüp denedim ne yazıkki... yani hep boşa kürek çektiğimi rahim filmi çektirene kadar bilmiyordum... ne yazıkki tüp doktorlarım benden rahim filmi istemedi... aslında hidrosalpenks bende o kadar ileri düzeye varmışki, normal ultrasonla la bile görülebilir haldeymiş... ama iki doktorumda, bunu gözardı etmiş... sonuç 4 negatif... ben şimdi o doktor diploması almış ama insan olmayı unutmuş kişilere hakkımı helal etmiyorum ve benim bu kadar maddi manevi canımı yakanlara diyorumki, en sevdiğinizden çıksın.

ben durumumu öğrendikten sonra hepsi endoskopik cerrahi alanında uzman doktorlarla görüştüm, tüplerimin alınması konusunda hemfikirler... önümüzdeki hafta adet bitiminde operasyona gireceğim... bu operasyonları olmadan başarı yüzdesi sıfır dendi... artık ondan sonra deneyip göreceğim...

görüştüğüm doktor isimlerini verebilirim istersen, ben birine karar verdim.

benim anlamadığım sana üç yıl önce laporoskopi yapılmış ve durum öyle çıkmış ortaya, peki o yapılan laporoskopi sırasında tüplerine bir işlem yapılmadı mı? almak ya da bağlamak gibi...???

muhip bunu beğendi.
  6. 19 Temmuz 2010
  7. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bir tüpümde vardı aynı sorun. ilk tüp bebek denemem negatif oldu ardından hemen ameliyat ile bir tüpüm alındı. sonra dr yaz ayları boyunca kendiliğinden dene dedi. şimdilik o süreçteyiz. inşallah olumlu sonuç alırız yoksa tekrar tüp bebek gözüküyor... bozma moralini canım

8. 19 Temmuz 2010
  9. Burcudogan

Burcudogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o zaman Haydar paşa numune de yapıldı, doktorun söylediği tüplerimin ikisininde tıkalı olduğ açmaya çalştıkları ama açılmadığı idi ve tüp bebekle hamile kalabileceğimi söylediler.
    Haziran ayında tüp bebek denemesi için tedaviye başladık, doktorum bu sıvı ihtimalinden bahsetti eğer tutmazsa ikinciyi denemeden önce tüplerin bağlanmasının uygun olabileceğini söyledi.
    Bana doktor ismi verebilirsen çok sevinirim ve maliyeti hakkında bilgin varmı? ben Medikal parka sordum SGK nın bu opeasyonu karşılamayacağını ve maliyetinin 2.500 TL civarında olduğunu söyledi, maalesef bizde bütün paramızı tüp bebek tedavisinde bıraktık, nasıl olacak bilmiyorum:1no2:

10. 19 Temmuz 2010
  11. Burcudogan

Burcudogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah Allah gönlüne göre verir canım, yine şanslısın en azından bir tüpün sağlam, umarım tüp bebeğe gerek kalmadan :CüvCüv: olursun.

12. 19 Temmuz 2010
  13. Burcudogan

Burcudogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah hakkında hayırlısı olsun, hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alır, annelik duygusunu tadarız.

14. 20 Temmuz 2010
  15. Burcudogan

Burcudogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Badenur çok teşekkür ederim verdiğin bilgilere...

Dediğin doktorları bende araştıracağım.

16. 20 Temmuz 2010
  17. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben cuma günü hem histeroskopi hem laparoskopi olacağım. ondan sonra daha fazla bilgi verebilirim sizlere... çok araştırdım ve prof. dr. yücel karaman'a karar verdim. Yücel bey, kendinden çok emin bir doktor, güven verici... sonuç hayırlı olacak inşallah...
    Benim 4 yıl öncesinde bir açık miyom ameliyatım olmuştu, doktorlar önceki ameliyatımda iç dikişler iyi yapılmadıysa laparoskopiye devam edemeyiz, açık ameliyata çeviriirz dediler... bu riski, %20, %30, %40 olarak belirtenler oldu....

Yücel bey ise bu riski sadece %1 olarak belirtti. okuduğum yazılardan da edindiğim bilgi ne kadar ehil bir el yaparsa risk o oranda düşüyormuş...

benim tüpler ileri derecede iltihaplı olduğundan alınacak... yani %90 alınacak... yücel bey ilerde tekrar sorun çıkmaması için alınmasından yana ....
    ya da %10 bağlanacak... çünkü iltihaptan dolayı tüpler bir organa (bağırsağa, rahme, yumurtalıklara vs.) yapışmışsa diğer organlara zarar vermemek adına bağlanacak.

18. 21 Temmuz 2010
  19. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    ................

Son düzenleme: 21 Temmuz 2010