Turgay Güler - Mehdix

Konusu 'e-Kitap Roman, Öykü ve Anı' forumundadır ve Kuzey tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kuzey
 1. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Mehdix

  Turgay Güler
  Popüler Kitaplar;
  Nisan 2006, 13. Baskı, 236 sayfa, Türkçe, K. Kapak.

  [​IMG]


  “Olmayanı hayal etmek imkansızdır. Hayal edilebilen bir şeyin gerçekleşmeyeceğini kim söyleyebilir ki. Hayal edilebilen her şey, bir gün gerçekleşebilir. Bu kitapta Mehdix hayal edildi.”

  Turgay Güler Dünyaya bir şeyler oluyor…

  Dünyanın hakimi olan Amerika, kendi başının çaresine bakmaktan aciz…

  Bütün dünyayı idare etmek üzere politikalar geliştiren İsrail, en büyük müttefiki Amerika'yı saf dışı bırakmak için planlar yapıyor ve bu planlarını başarıyla uyguluyor.

  Üretilen büyük bir yapay depremin ardından, Amerika yerle bir oluyor ve bu ülkenin ekonomisini elinde tutan Yahudi tüccarlar Avrupa'ya yöneliyor.

  Bu da yetmiyormuş gibi Türkler, Ayasofya'yı yeniden ibadete açıyor.

  Bir Türk Paşası, Hristiyan ve Yahudi dünyasının peşinden koştuğu Ahit Sandığı'nı ve Hazreti Musa'nın Asası'nı ele geçiriyor.

  Dünyanın hakimi olmak üzere yola çıkan İsrail, bir bir kendi kazdığı kuyulara düşüyor ve İslam ülkeleri tarafından büyük bir iltifata mazhar olan Paşa, giderek Mehdix Paşa'ya dönüşüyor.

  Üçüncü Dünya Savaşı başlıyor…

  Özel ve 'seçilmiş' biri olarak, kendine yöneltilen bütün tehlikelerden sıyrılan Mehdix Paşa, tıpkı dünyanın beklediği kurtarıcı gibi donanarak ve donatılarak üzerine düşeni gereği gibi yerine getiriyor.

  'Mehdix', yazarın geleceğe dair gördüğü rüyanın bir yansıması. Kitapta yer alan bilgiler, tamamen bir kurmaca. Geleceğin dünyasında olabilirlikler üzerinde duran yazar, yaklaşık yarım asırdır yaşanan dünya siyasetini aynanın arkasından bakarak tersinden okumaya çalışıyor.

  Kitap, günümüz dünyasının süper güçleri olan ülkelerin de bir süre sonra bu etkinliklerini yitirebileceğini, şu anda gelişmekte olan veya henüz bu sürece girmemiş olan ülkelerin zamanla kendi politikalarını üreterek dünya siyasetinde egemen hale gelebileceklerini ve bunu nasıl yapabileceklerinin ipuçlarını sunmaya çalışıyor.  Okumak için tiklayin...
   
  Son düzenleme: 26 Mart 2008