Türk Askeri'ne

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

23 Haziran 2007
    Konu Sahibi : **SU**
  1. **SU**

**SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Sana yazıyorum bu mektubu ey çocuk !...
    Sen öz vatanının bombalar altında kanadığını izlerken, ölüm korkusu çekerken, silah seslerinden dalamazken derin uykulara ben sana mektup yazıyorum…
    Kelimelerim yetmiyor,gözyaşlarımı zorluyorum akmıyorlar.Yüreğimin dehlizlerinde derin bir acı, yanardağlar lavlarını aktarıyor kalbime.
    Herkese kırgın bir çehreyle suskun dolaşıyorum etrafta…
    Niçin sustuğuma kimse anlam veremiyor.Niye sustuğumu anlamıyorlar.
    Biliyorum bana dargınsın, biliyorum senin için bir şey yapamıyorum.Elimden dua etmekten başka bir şey gelmiyor.
    Korkuyorum !...
    Öksüz kalmandan, yetim kalmandan,kollarını, bacağını,yüreğini bir yerlerde kanlar içinde unutmandan korkuyorum. Seni gönlü yaralı bir güvercin gibi orta yerde bırakmalarından korkuyorum.
    Merhameti yoktur ki serseri kurşunun, acımaz ki sana …
    Cemre niyetine yere sererler narin bedenini,yağmurlar yağar üşürsün,ağlarsın kimse tutmaz küçük ellerini.
    Hangi şefkatli kol sarar seni,kim merhamet gözyaşları kondurur gözyaşlarına aşina yanaklarına.?
    Ya aradığında kimseyi bulamazsan? Ya herkes kaderine terk ederse ?
    İşte o zaman bana hesap sorar mısın?azap meleği gözlerini gözlerime dkip “ sende beni yalnız bıraktın “ der misin ?
    Savaşa devam, savaşmaya devam.
    Zulme HAYIR ey çocuk!... Zulme HAYIR
    Öldürülüşüne seyirci kalmak kahr ediyor beni.
    Entellerin, politikacıların,koltuk meraklılarının,midesine, hevalarına adananların sözlerine kulak tıkıyorum.Tek senin acı dolu sesin yükseliyor gökyüzüne, sade senin sesini işitiyor kulaklarım.
    Kırgınım ey çocuk !...
    En az senin kadar sitemliyim.
    Zihnimde kol geziyor düşüncelerim.Beynime bıçaklar saplanıyor.Kanlı yayınlardan haberleri dinlemekten kaçıyorum.Ya yüzünü görürsem, ya küçük çehreni tanırsam, ya ana şefkatinden mahrum yüreğinin toprağın hüzünlü boyuna uzandığına şahitlik edersem ?
    Ölme sakın öle ey çocuk !...
    Korkarsan beni çağır, vurulmak üzereyken kurşuna seslen ona benim adresimi ver.
    Yere düşüpte kalkamazsan bana uzat ellerini, kaybettiğin her yakının için bana bir daha , b,r daha sarıl…Kimse duymazsa seni rüzgarın kulağına fısılda bana yolla tüm sözlerini ben duyarım. Bana akıt tüm gözyaşlarını sana yük olmasın ben taşırım.
    Çağırdığında gelemezsem, düştüğünde kaldıramazsam, bunların hiç birini yapmaya yetmezse gücüm…
    Bil ki senin yanındayım ve seninle beraber ağlıyor olacağım….

2. 25 Haziran 2007
  3. **SU**

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Hepsinin Ruhu şad Olsun.

4. 25 Haziran 2007
  5. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel ve anlamlı bir paylaşımdı..ruhları şad olsun..bu vatan bizim..

6. 25 Haziran 2007
  7. melisanur

melisanur Guest

elleri kırılsın gafil ahmak ların teröristlere lanet olsun

8. 25 Haziran 2007
  9. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    aminnnKötü Kazen

10. 25 Haziran 2007
  11. halley

halley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    369
    Ödül Puanları:
    93
    allahım belalarını versin onların adi şerefsizler mahşer gününde o elleriyle kor ateşleri tutarlar inş ...

çok güzel bir paylaşımdı teşekkürler

12. 25 Haziran 2007
  13. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    AMİN ruhları şad olsun

14. 25 Haziran 2007
  15. BilgeGokcen

BilgeGokcen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah ailelerine sabır versin, şehitlerimize rahmet...

16. 25 Haziran 2007
  17. **SU**

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bizler bu şehitlerimizin sadece tv ye yansıyan tarflarını biliyoruz. Orda kaç kişi şehit oldu kaç kişi yaralandı bunların asla hiç biri ekrana yansımıyor.100 lerce şeh,t veriyoruz.3 tane PKK lı öldürülünce olay oluyor. biz öldürdük diye. İsterse hepsinin kökü kurusun bana giden şehidimi kim hangi güç geri getirebilir ki....Dökülen gözyaşlarını ne teselli edebilir ki...
    Anlayamadığım ne var biliyor musunuz??? Şehitlerin arkasından vatan sağolsun deniyor. Hayır arkadaş vatan falan bu durum karşında sağolmasın. Vatan benim askerime sahip mi çıktı sağolsun.Sahip çıksaydı her gün askerimiz doğuda çatışmazdı.45 günlük bir eğitimden sonra gencecik bedenler sizce 45 günde ne kadar eğitim alır? ne kadar silah tutabilir minicik elleri?O yıllardır dağlarda yaşayan azılı haydutlarla mücadele etmeye yeter mi bebenleri? Elbette yetmez yetemez sonucun bu şekilde olması bu durumda kaçılmaz.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Gözü yaşlı anaları babaları eşleri çocukları akrabayı yakıyor.Ve bunlar olurken hiç bir önlem gelişme olmuyor.?Bildiğim bileli bu böyle değişir mi dersiniz? Bence HAYIRRRRR

18. 25 Haziran 2007
  19. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kuşiii,söölediklerine harfiyen katılıyorum,
    o askercikleri resmen yem olarak atıyorlar,45 günde nişan almak şurda dursun silah tutmayı bile öğrenemiyolardır.Yazık o analara,yanan yüreklere,ve törenlerin çoğunda da Vatan sağolsun die söyletiyorlar ve ellerine de pankartları tutuşturuyorlar,bu aileleri kendi emellerine alet edenlere de yazıklar olsun,o 45 günlük askerleri pkk itlerinin önüne atanlarada.
    40 tane oğlumda olsa bu memlekette adalet sistemi işlemediği için hiç biri bu vatana feda olmasın.