Turk Erkegi Parasini nereye harciyor?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve Elis tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : Elis
  1. Elis

Elis Guest

Iktisat profesoru Turk erkeklerin bir yilda Rus hayat kadinlarina harcanan parayi acikladi dudaklar ucukladi I$te o hesap
    Turkler bir yilda Rus hayat kadinlarina tam 600 milyon dolar harciyor Bu iddia Marmara Universitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakultesi Ogretim Uyesi Prof Dr Hur$it Gune$ I$te Gune$'in o ilginc iddiasi
    Prof Hur$it Gune$, Turk erkeklerinin fuhu$ yapan Rus kadinlar araciligiyla Rusya'ya buyuk bir miktarda doviz kazandirdiklarini soyledi Hurriyet'in sorularini yanitlayan Gune$, harcanan parayi ayda 50 milyon dolar olarak hesaplayarak "Almanya'dan 15 milyar dolar i$ci dovizi geliyor, bunun yarisini di$ari yolluyoruz Yani yilda 600 milyon dolar o parasi yolluyoruz di$ariya" dedi
    I$ci dovizlerinin yarisi
    Erzurum'da yapilan "Kuresel dalgalanmalar golgesinde ekonomik beklentiler' panelinde konu$tu Konu$masinda fuhu$ sektorunde donen paralara dikkat ceken Gune$, Turkiye'nin, Almanya'daki i$cilerin gonderdigi dovizin neredeyse yarisi kadar parayi fuhu$ yapan kadinlar araciligiyla Rusya'ya gonderdigini belirtti
    50 bin hayat kadini
    Gune$, Rusya'da 500 bin hayat kadini oldugunu, bunlarin yuzde 10'unun Turkiye'de bulundugunu ileri surdu Fuhu$ yapan her kadinin, Rusya'ya ayda 1000 dolar gonderdigini dikkate alan Gune$, $u hesabi yapti: "Ayda 50 milyon dolar, yilda 600 milyon dolar yapiyor 600 milyon dolar ne parasi oduyoruz di$ariya? O parasi yolluyoruz"
    Hesaptan du$mek lazim
    Bu kalemin hesaplarda dikkati alinmasi gerektigini savunan Gune$, $oyle konu$tu: "Nasil Almanya'dan i$ci dovizlerimiz geliyor 15 milyar dolar Geliyor ama onun yarisi kadar parayi da Nata$alara oduyoruz Bizim ekonomistler konu$uyor, 'Efendim, i$ci dovizlerimizi yazdik, acik $u kadar oldu' I$ci dovizlerini yaziyorsun ama Nata$anin parasini yazmiyorsun Onu da du$ icinden bakayim O zaman denge degi$iyor tabi Ama bunu konu$muyoruz, konu$mamiz lazim"
    Herkesin enflasyonu farkli
    Bu arada Turkiye'de enflasyonun herkes icin e$it olmadigini anlatan Gune$, $unlari soyledi: "Mesela gubrenin fiyati yuzde 100'un uzerinde artti Mazot derseniz o da artti Demek ki, ciftcinin enflasyonu daha yuksek Gelelim bir asgari ucretlinin veya du$uk gelirlinin enflasyonuna Onlarinki de cok yuksek Enflasyon yuzde 10 artti ama gida fiyatlari yuzde 20'ye yakin artti Yoksul insanlar paralariyla ancak karinlarini doyurabiliyorlar Demek ki onlarin enflasyonu daha yuksek"

alinti..

2. 11 Mart 2009
  3. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım :)
    konunu okudum ve hiç bişey anlamadım acıkcası... cunku konu dallanıp budaklanmıs yanı konudan konuya atlanmıs ve alakasız konularla birbirine baglanmıs (sözde)
    iktisat profesorumuz guyaa çok seyler bıldıgını iddia ederek burada turk erkekligini bahane ederek turk mılletını kotulemıstır.. kendı hemcınsınıde kotulemıs olmus yani..
    almanya -turkıye arasındakı natasa fiyatlarınıda bibebir kendı test etmıs anlasılan ...neyse...
    kendısını buradan kınıyorum..!!!
    bikere adamın su lafına dikkat cekmek istiyorum '' herkesın enflasyonu farklı'' hayır farklı değil.. iktisatta kural ne ise o olur..

***enflasyon ile işsizlik ters orantılıdır..*** yanı bi bu iktisatta kuraldır..

adamın anlattıkları çok kafa karıstırıcı,tuzak seyler yani..
    fuhustan..erzurumdakı kuresel dalganlamaya gecmıs ordan almanyadakı işci dovizlerine son olarak turkıyedeki gubre -mazot fiyatlarıyla, çifciden asgarı ucretliye ordan gıda artıslarından yoksulluga kadar gecıs yapmıs masallah yanı..

belki adamın parca paraca olan konusmalarını bır araya getırdıler bunu bılemem ama aklı basında olan bi insan boyle bi konusma yapmaz..

eliscim canım benım a.s. konuna değil adama kızdım ben tmm optumm senı kocamannnnn Şeniz

4. 11 Mart 2009
  5. Juliet

Juliet Guest

tamamen katılıyorum elis çogu öyle.paralrını onlara harcıyo........:nazar:

6. 11 Mart 2009
  7. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.166
    Ödül Puanları:
    488

O paraları kıvırıp kıvırıp neyse işte:nazar:

8. 11 Mart 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    neye harcıyomuş biri bana özetlermi acep?

10. 11 Mart 2009
  11. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    he sağol elisim
    parasını onlara yedirenlerin boyları devrilsin inşallah....
    prostat olurlar inşllah....
    muhaaha şakkıdı