Türk filimlerindeki gibi doğurmak istemiyorum :(((

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Harpy tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşlar, aranızda benim gibi türk filimlerindeki doğum sahnesi yüzünden normal doğum fobisi olan var mı? Türk filmlerindeki gibi ciyak viyak doğurmak mı yoksa avrupalıların videolarda yaptığı gibi iğne oluyormuş gibi doğurmak mı? eyvahedigeldismile
    bu doğum işini kolaylaştıracak epidural yada sipinal dışında bişey yok mu? mesela spor kolaylaştırıyor diyorlar.. uygulayıp faydasını gören var mı? önerilere sonuna kadar açığız.. opuyorumnanaktan tecrübeli annelerin doğumu kolaylaştıran yöntemlerini canı kulaktan dinliyoruz...
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler boshayallersmile

2. 23 Ocak 2010
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ay canim basliginin ismi cok orjinal hic bole dusunmemistim herkes bagris cagris dogurur yahu bakma sen onlara. :))
    spor ve dogru beslenme cok onemli diye biliyorum ben. simdi ablalarimiz gelir aciklar gerci :)

4. 23 Ocak 2010
  5. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    yahu neden videolarda böyle yüzünü ekşitip kabız olmuş gibi doğuruyor bu avrupalılar ben hiç anlamıyorum onlarda mı sorun var bizde mi bilmiyorumkismile

6. 23 Ocak 2010
  7. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    En mantıklısı epidural normal doğum işte.Normal doğum genel olarak korkutucu bir şey, doğum olayı olmasa hamile olmak da güzel bebek sahibi olmak da o arayı geçsek?:)

8. 23 Ocak 2010
  9. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    bence de süper olur :dance: epidural için de riskli diyorlar gerçi uzmanına gidersen sorun yok ama uzmanı da çok para istiyor yahu fisfisfis daha hamileliğin başındayım ama strese girdim bile.. stres de doğum sancısını arttırıyormuş eyvahedigeldismile yazık bize :sm_confused:

10. 23 Ocak 2010
  11. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    bir de ilk çocuk zor oluyormuş genelde, 2. 3. bebekler rahat rahat çıkıyormuş.
    Ben yapmadım ama kegel egzersizlerini tavsiye ediyorlar.
    Bir de hamileler için pilates ve yoga.
    nefes alış verişi kontrol edersen, sağlıklı beslenirsen, aşırı kilo almazsan bence doğumun rahat olur.Çok rahat doğum yapan insanlar duydum.

Epidural ciddi bir şey elbette, iyi bir uzman olmalı, normal doğuma cesaret edebileceksen en güzeli hiç bir ilaç olmadan yapılanı ama.
    Ben 30 haftalık hamileyim, yeterince hantallaştım ne yazık ki, ofis işi olduğu için spor da yapamadım hiç:KK43: İnşallah çok zor olmaz doğumum.

12. 23 Ocak 2010
  13. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    inşallah kolay bir doğum geçirirsin... senin de ilk doğum mu peki?

ben her doğum aklıma geldiğinde kegel egzersizi yapıyorum... ayrıca günde 30 dk yürüyorum ama çok tempolu değil, kendimi çok zorlamıyorum ilk 3 ayda riskli oluyormuş.. onun dışında sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama normalde de biraz kilom var... hamilelik sırasında çok almamaya çalışıyorum.. maşşallah şimdilik çok iştahım yok ama ilerde ne olur bilmem... çünkü tahmin ettiğiniz gibi boğazımı kontrol etmekte pek başarılı değilim :kedi:

14. 23 Ocak 2010
  15. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    hamile olmak güzel mi akannehir bence doğumdan hamilelikteki bulantılar daha zor resmen dünya başıma yıkılıyor aylarca aç ve herşey hatta kendin bile iğrenç kokarak gezmek hatta gezememek sürekli kusmak ve yatmak olmasa bebiş sahibi olmak güzeldir boshayallersmile
    inşallah benim de az vaktim var ben de normal doğum istiyorum
    ha bunları havadan konuşmuyorum bu ikinci hamileliğim a.s.

16. 24 Ocak 2010
  17. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    evet ilk bebeğim.
    bence yaptıklarınız gayet iyi çünkü dediğiniz gibi çok da zorlamamak lazım, yani normalde yaptığınızdan daha fazla spor yapmamalısınız.Güç gerektiren şeyler hiç yapmamalısınız
    Aman çok iştahınız olmasın zaten, ben kilo aldım çok, yemek yemek o kadar zevk veriyor ki şu an, boğazımı zor tutuyorum.Böyle aşırı kalorili bebeğe çok yaramayacak şeylerden kaçmam gerektiğini söyledi doktor(beyaz pilav, aşırı tatlı, beyaz ekmek gibi).

18. 24 Ocak 2010
  19. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ben 30 haftalığım yeni yeni bulantılarım geçti diyordum yine başladı, her sabah işe giderken kusma korkusu yaşamak iğrenç bir şey.5,5 aylıkken servise kustum, hala utanıyorum hatırladıkça.
    sürekli yatma imkanım keşke olabilse, bir de yoğun çalışıyorum.

Ama hamilelik tüm bunlara rağmen güzel, bebeğin büyüdüğünü hissetmek, tekmelerini hissetmek, onu hayal etmek, hazırlıklar yapmak...