Türk Hoca mı Yabancı Hoca mı?

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve eMu tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eMu
  1. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun yıllardır kurs bakıyorum ama istediğim gibi bir kursa denk gelmedim

Yakın zamanda Deulcom diye bir yerle görüştüm.Eğitimde Türk Hocalar var fiyatı 2100 TL.
    Konuşma,yazma,gramer sinema okuma klüpleri var 480 saat süresi var dönüşümlü ing hoca giriyormuş.İleri seviyede öğrencilerle telefonda konuşma falan

şimdi başka bir kursla görüştüm orasıda da 2700 TL istiyor kur seviye olayı yok söylenilene göre de 6 ay da eğitim imkanı ve 4 kur baz alınıyor.Hocaların hepsi yabancı hiç türkçe konuşma yok gramerden öte konuşma ağırlıklı bizim alışık olduğumuz ders olayı falanda yok

Kursa kendi paramla gideceğim ve nerdeyse aldığım tüm maaşı kursa vermem gerekecek gibi bir durum oluşacağı için cebimide bir anlamda düşünmek zorundayım.
    Mesleğimi değiştirmekte istiyorum ama asıl mesleğimle tamamen bağlantılı bir işimde yok.
    Zamanla geliştireceğim fiyatı daha uygun daha sonraki süreçte kariyer planlamasına da yardımcı Deulcom mu yoksa sadece yabancı hocaların olduğu bir kurs mu?

Kursun indirimli süresi ay sonunda bitiyor benimde bu hafta içinde karar vermem lazım

Sizce ne yapmak lazım?

2. 6 Ekim 2010
  3. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ingilizce seviyeniz nedir?hiç yada az ise yabancı hoca çok zor..anlayamadığınız hocadan neyi nasıl öğreneceksiniz..seviyeniz en az intermediate(orta)ve ingilizce konuşulanları anlamakta zorlanmıyorsanız yabancı hoca öneririm..ama bence yine de gramer ve en azından bir kaç kur türk hoca olmalı..onun için deulcom veya amerikan kültür der. öneririm..

4. 6 Ekim 2010
  5. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi çabalarımla öğrenmeye çalıştığım şeyler var ama uzun bir süredir hastalık ameliyat iyileşme süreci derken unutkanlık başladı.Şimdi çoğu şeyi hatırlamıyorum o yüzden sıfırdan eğitim almak istiyorum.Tek bir hocayla başlayım istiyorum

Bende sordum öğrenirsin öğrenirsin bizde yurt dışında öyle öğrendik dediler
    Amerikan kültür pahalı gelmişti ama bir de yarın orayı sorayım.

6. 6 Ekim 2010
  7. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    imkaniniz varsa tamamen yabanci hocayla calisin. onemli olan dogal bir sekilde konusmaya baslamak. gramer onemli degil. konusmayi ogrendikten sonra zaten kurali bilmeden yapmaniz gerekeni bileceksiniz. o yuzden turk hocayla iyi gramer bilip konusma sifir kalmasindansa yabanci hocayla az gramer ama iyi konusma kazanin daha iyi.

8. 6 Ekim 2010
  9. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öğrenme amacınıza bağlı....

kariyer planlıyorsanız, sınavlara girecekseniz (kpds, üds, toefl vsvs) dilbilgisini de öğrenmelisiniz ki bunun yabancı hocalarla bu kadar kısa sürede olabileceğini zannetmiyorum...anladığım kadarıyla sizin amacınız bu.

ama ben sadece konuşabileyim diyorsanız 6 ayda sadece yabancı hocalarla, öğrenebilirsiniz...

ama unutmayın bir dili herkes konuşabilir ama konuşan herkes o dili bilmez....

ben hem Türk hem yabancı hocalarla eğitimden yanayım...sadece yabancı hocalarla bir çok şeyin havada kaldığını düşünüyorum...(6 ay gibi bir sürede) yabancı dili tam anlamıyla öğrenmek için kendi diline hakim olmak ve karşılaştırarak öğrenmek gerektiği görüşündeyim...

ingilizce kursunda çalışmış bir ingilizce öğretmeni olarak size tavsiyem hem türk hem de yabancı hocaların olduğu iyi bir kursa gitmeniz...özellikle kpds ve üds gibi türkiye de yapılan dil sınavları için dilbilgisine de hakim olmalısınız konuşabiliyor olmak yetmiyor...

10. 7 Ekim 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 yıllık mezunum mesleğimide bir türlü sevemedim.Kursla ing geliştirirsem sektör değiştiririm diye düşündüm.Bilgisayar kursundaki hoca da madem sevmiyorsun işini kursa gidene kadar sınava gir açıköğretim oku dedi
    Kendi tanıdığım üniversite hocasıda 2700 tl olana çok para dedi o da oraya sıcak bakıyor
    Bilgisayar hocamda yabancı hoca tercih et diyor
    Önümde gireceğim bir kpss kursu var ve hiç çalışasım gelmiyor
    Benim amacım hem yazmak hem konuşmak.İşim gereği yazışmak gerekirse gramer bilmeden nasıl yapayım.Sonuçta ing geliştirmek için msn ya da sitelerde yazmak isteyeceğim dil var gramer yok saçma sapan bir şekilde yazmakta istemiyorum

12. 7 Ekim 2010
  13. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hımm..anladığım kadarıyla bence sen hem türk hem de yabancı hocalarla eğitim yapan bir kurs bul...bence de 2700 fazla (gereksiz ben fırsatçılık olarak adlandırıyorum böyle durumları) ve herşeyden kurstan hocadan daha önemli olan senin istekli azimli olman sıkılmadan öğrenmeye çalışman....bu arada amerikan kültürü pek tavsiye etmem ben...

14. 7 Ekim 2010
  15. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kurslar mı uçmuş talep mi çok bilmiyorum ama şimdi sordum Amerikan Kültür Derneği seviye ya da kur mantığı çok farklı ama 3 kura 1750 TL Toplamına 4200 TL ediyor

Prodem diye bir kurs var o da kur fiyatına 360 diyor 12 kur 4300 TL ye geliyor

Başka anlamadığım bir yerde 6 ay sürüyor dedi 1 kur 1 ayda bitiyor ama 6 ayda 6 kur bitmiyor oranında fiyatı 750 TL 6ay sonunda pre ınt seviye öncesiymiş

Arkadaşımında ist kursu var o da paraya bakma yabancı hoca olana git dedi

2700 TL çok derken diğerleri daha uç çıktı

Napıcam ben.KPSS bitene kadar kursa gidemeyeceğim onu anladımda en azından ne tür seçim yapacağıma karar vermem lazım

16. 7 Ekim 2010
  17. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Prodem de benim üniversiteden bir arkadaşım çalışıyor yıllardır...

görünce çok tanıdık geldi sonra baktım konyadaymışsın :)) o da konyalıydı...uzundur görüşmüyorum ama...ben hem türk hem yabancı hocalar olsun derim...ama yabancı hoca olmayan kursları da yeterli bulmuyorum...kursa gidenlerle konuş bence en iyi o şekilde değerlendirebilirsin...

12 kur çok farklı ne kadar sürüyormuş kurs peki?? 12 kur olması için 1 yıldan fazla sürüyor olması gerekiyor...ya da bunlar kur diye aylık yutturuyorlar....

şöyle söyleyeyim ben ankarada büyük bi kursta çalıştım...her biri 3 ay süren 4 kurdu ...ve ücret kur başına değerlendirilirdi bir sonraki kur isteğe bağlıydı...begginer-elementary-intermediate-upper intermediate....upper intermediate den sonra öğrenci kpds üds sınavı kurslarını alabilir...sonra eğer isterse advanced vardı....12 kur garip geldi

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  18. 7 Ekim 2010
  19. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Prodem 1.5 sene sürüyormuş.3 Kur olarak kayıt ediliyormuş genelde.
    1 seviye 3 kur ediyor 1080 TL ye bir kur gitmiş oluyorsun yani

Burdaki kurslar max 2 ay sürüyor o da haftada 4 gün olunca.Bunların olması gerekeni ne çözemedim

Biri tek kuraa 48 saat diyor hafta da 2 gün olunca süre uzuyor ama temelde aldığınız ders saati önemli.Bir seviye ne kadar sürede öğrenilir bir bilsem ona göre kriter belirleyeceğimde.Biri ucuza geliyor ders saati az biri yüksek ya fiyatı çok ya süresi çok

Evde öğreneyim diyorum ama yok yani zor.Bilgisayar kursunda bi arkadaş var boşuna para verme kendin öğren diyor.Kaç yıldır istiyorum hala bir para sorununu aşıp gidemedim.İyi bir işe girsem ing iyi olsa hepsini unuturumda şimi dev gibi bir para oldu gözümde:hulya: