Turk vatandasi oldugum icin Turkiye de universiteye gidemiyorum!

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve AdrianaLimaa tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

19 Ekim 2010
    Konu Sahibi : AdrianaLimaa
  1. AdrianaLimaa

AdrianaLimaa bilsen kac kurbaga optuk! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Moralim cok bozuldu gercekten. Kisaca anlatayim uluslararasi bakalorya diplomami alicam seneye ve Turkiye ye donmek istiyorum. Yabanci uyruklu olmadigim icin YOS sinavina basvuramiyorum... Dolayisiyla universitelere giremiyorum Turkiye de.

Bu nasil bir sey ya? Sucum Turk olmam mi? ben kendi ulkemde okumak istiyorum... Luksemburg ta yasiyorum 4 yildir. Ancak 5 yil sonra dilini ogrenip vatandasliga gecebiliyorum yani YOS sinavindan sonra (Luksemburgca ogrenmem gerek tabii) . Ingilizce egitim aliyorum 4 yilda ancak ingilizce ogrendim kizlar... Fransizca da ogrenmek zorundayim ama cok zor geliyo. Ustune Luksemburgca ogrendim diyelim yine de cok gec..
    Yardim edebilcek kimse yok mu???

2. sorunda ben ingilizce edebiyat tarih falan okumak istemiyorum mumkunse tip degilse de bilimsel arastirma turu birsey olmali... Bazi sinavlar tip fakulteleri tarafindan kabul edilmiyomus tek cikis yolu YOS...
    Acil yardim lutfen
    Ahh Turkiyem ahh:KK43::1no2:

2. 31 Ekim 2010
  3. rainbowoman

rainbowoman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yurtdışında yaşayanların çocukları için bir sınav var onu araştırsan belki onunla girebilirsin.

4. 10 Kasım 2010
  5. burhaninaysesi

burhaninaysesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    evet yurtdisinda yasayanlarin cocuklari icin bir sinav var hic olmadi hic bi care kalmadi acik ögretime yazilip okumak istedigin bölümü ordan okuyup tamamlayabilirsin...

6. 21 Kasım 2010
  7. AdrianaLimaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    en iyisinin donmemek olduguna karar verdim:) univesite bitsin donerim o zaman biraz daha sIkIcam artik disimi:KK43:

8. 24 Kasım 2010
  9. turkiye

turkiye Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence siz yeterince aratsrma yapmamissnz!!! bende yurt disinda yasiyorum burda yabanci uyruklu ögrenciler icin ve türk kimligine sahip türk vatandaslari icin ayri ayri sinav yapiliyor. tabikide yabanci uyruklular icin olana giremezssnz!

10. 30 Aralık 2010
  11. AdrianaLimaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Ne gibi bir sinav var acaba onu da soyleseydiniz cok hayirli olurdu:)
    Erkek arkadasim ege universitesinde o yapti arastirmayi bana da aciklamasini yapti.. Bende internetten yaptigim arastirmalardan yola cikarak yazdim buraya zaten...

Turkiye de lise egitimini tamamladiginiz takdirde girebiliyorsunuz universiteye...
    Ya da Luksemburg vatandasi olmam gerekiyor ki bu da imkansiz cunku burda 7 seneden az bir suredir bulunuyorum...
    Eger sade Turk vatandasi olan cifte vatandasligi olmayan!! tanidiklariniz varsa ki kanunlar yeni degisti sanmiyorum bu sene girdiklerini Turkiye'de nasil universite okumuslar, hangi sinavlara girmisler beni bu sekilde bilgilendirirseniz cok daha mutlu olurum...

12. 30 Aralık 2010
  13. AdrianaLimaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
  14. 31 Aralık 2010
  15. turkiye

turkiye Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hic bir yerde okuyan bir yakinim yok bu söylediklerimi söylememn sebebi ise bende acik ögretime kayit oldum almanyadan acik liseyi bitirince burdan kölnden öss ye basvuruyorum ve kazanirsam üniversiteye gidiyorum.siz nerde oturuyorsunuz? türk vatandasimisiniz ? yabancilar icin var biliyorum alman vatandasi olan türkler yada almanlar sinava giriyorlar türk olanlardabn normal bildigimiz öss yada ygs ye girebiliyorlar aöl den bir bakin isterseniz.okadarda cahil imalari yapmasanizda sevinirim size yardimci oluyoruz.yanlis bir bilgide verirsek bu arastrmamamaizdan degil verien bilgidendr

16. 26 Ocak 2011
  17. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    nasıl yani? biz hepimiz yös'le mi giriyoruz üniversiteye? tek sınav buymuş gibi konuşmuşsun
    adı üstünde yabancı öğrenci sınavı, kusura bakma da senin neren yabancı ki? normal olan zaten girememen değil mi? suçun türk olmak falan değil gercekleri kabullenmemek, ve zora yanaşmamak, kolaya kaçmaya çalışmak. yös'de türkçe bilgisini ölçen ve mat 4 işlem soruları falan oluyo, işine geliyo bence sadece
    ben ingiltereden dönüp resmen türkçe cümle kuramayan halimle normal öss'ye girdim, senin girmemen için ne gbi bi neden var ki?
    sen de gir paşa paşa ygs'ye sonrada lys'ye, olsun bitsin
    lüksemburgun resmi dilleri lüksemburca fransızca ve almanca değil mi? keşke önce ingilizce değilde bunlardan birini öğrenseydin. ama orda 4 yıldır yabancı dil konuşuyosun ve ancak ingilizce öğrendiysen işin zor arkadaşım kolay gelsin

18. 26 Ocak 2011
  19. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    nasıl yani? senin de uluslararası bakaloryan lise denkliğinde değil mi ki zatn?