Turkcell , Avea ,Vodafone Gizli Numara Engelleme Servisi

Konusu 'Cep Market' forumundadır ve Zepp tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Zepp
  1. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Turkcell Gizli Numara Engelleme Servisi

Turkcell'in gizli numaradan arama kısıtlama servisinde, aboneler, gizli aramaları *253# yazarak onay tuşuna bastığında engelleyebiliyor. Servis #253# yazılarak onaylandığında ise devre dışı kalıyor..

Avea Gizli Numara Engelleme Servisi

Telefonunuzdan *100# yi tuşlayın ve arama tuşuna basın..
    Karşınıza çıkan servis cevabı menüsünden İŞLEMLER(9) u seçin.
    Burada GİZLİ NUMARA ENGELLE(4) yi göreceksiniz.
    Burdan sonra yapmanız gerekenler gizli numara engelle bölümünü seçmek ve onaylamak..

Vodafone Gizli Numara Engelleme Servisi

odafone Gizli Numaraya Kapalı servisi ile gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

Gizli numaralı çağrıları almamak için My Vodafone, IVR ve SMS üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için:GIZLI AC yazıp 7046'ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz..

Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için:GIZLI KAPAT yazıp 7046'ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046'yı arayabilirsiniz.

-"Vodafone Gizli Numaraya Kapalı" servisini aktif hale getirmiş olsanız bile; analog santrallarden, PBX'lerden ve yurtdışından numarasız olarak gelecek çağrılar engellenememektedir.

-Roaming'te "Vodafone Gizli Numaraya Kapalı" servisi aktif ise gizlenmiş çağrılar (analog, PBX ve yurtdışı çağrıları hariç) engellenir.

Ücretlendirme:

Vodafone Gizli Numaraya Kapalı servisi, tüm Vodafone abonelerinin ücretsiz yararlandığı bir servistir.

2. 20 Aralık 2008
  3. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    a.s.Zep öncelikle çok teşekkür ederim ;benim operatörüm vodafone dediğini yaptım ancak mesajı attıktan sonra kaydın alındaığına dair bilgi mesajı falan geliyor mu?Bilgisi olan yardım edebilirse çok sevinirim :1hug: bana mesaj gelmedi çünkü

4. 20 Aralık 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Bu işlemleri yaptığınızda telefonunuzun ekranına hücre mesajı şeklinde uygulamanın aktif olduğunu gösteren bir bilgi mesajı gelmeli.Sonuç alamazsanız callcenterlarda işlem yapabiliyorlar

6. 20 Aralık 2008
  7. ndh1903

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    mesaj gelmedi canım :uhm: en iyisi müşteri hizmetlerini aramak ;teşekkür ederim

8. 20 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Peki işlemi yaptıktan sonra farklı bir numaradan gizli çağrı yapıp denedinmi canım?

10. 22 Aralık 2008
  11. ndh1903

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım denedim başarmışım :hooray: ;teşekkürler ilgine Şeniz

12. 21 Nisan 2009
  13. superisi22