Turkcellden Sikayetciyim !

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve Charm tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Agustos ayında iPhone kampanyası ıle bırlıkte turkcell faturalı hat almıstık.. Aylık taksıtı 100 kusur...
    Kampanyanın ıcınde 150 dk sms 150 dk bedava konusma (her yone) dahıl. 4 gb ınternet paketı. ek olarak bunu asan gorusme yapıldıgında faturanıza yazılıyor.

Ancak Hattı kullanmaya basladıgımızdan berı uc faturada sacma sapan sıstem karısıklıklarıyla fazla tutarlar gelmeye basladı. ustelık telefonu dogru duzgun kullandıgım da soylenemez..
    Fatura bılgısı geldıgınde ınternetten odeme yaptıgım 134 tl lık bır tutar. belkı ılk fatura sebebıyle gelmıstır dedık.
    ıkıncı ay 34 tl geldı. ve bılgı geldıgının ertesı gunu telefon kullanıma kapandı. musterı hızmetlerını aradıgımda sıstemde karısıklık oldugunu odenmesı gereken bır faturanın oldugunu ancak sıstemde bunun gorunmedıgını ve oncekı aya ait 104 tl lık bır fazla odemenın bulundugunu soyledı !!

Islem ıkı gun sonra gerceklestı 104 tl lık fazla acıgın dıger ayların odemesınden dusulecıgı soylendı !

ucuncu ay faturası bılgısı geldı 68 tl.. 1 gun sonra hattın kapanacagı bılgısı geldı. az once aradım musterı hızmetlerını... Meshur kaliteli hızmetlerı her zaman oldugu gıbı yıne sistem karmasası ıcınde ve yıne fatura hesaplarım bılgısayarlarından gorunmuyor. ancak bu aya aıt fatura aslında 172 tl ımıs. 104 tl lık kısım dusuldukten sonra kalan kısmı bana bıldırılmıs.

Benım elıme dogru duzgun almadıgım bu telefon acaba hangı ara 150 sms ve 150 bedava dakıkayı konusup bıtırdıkten sonra 172 tl lık bır fatura ortaya cıkarıyor anlamadım.
    Boyle bı fatura tutarının ımkansız oldugunu soyledım. bırakın faturayı bedava dakıkalarımın bıle bıtmemıs olması lazım ??

Turkcel her zaman oldugu gıbı yıne kazıklıgını gosterdı. Hıcbır dogrulugu ve sıstematık akısı duzgun olmayan kampanyalarıyla mılletı soyup soğana cevırmeye gayretli.
    iPhone almıs bulundugun ıcın kampanyaya baglı olarak 12 ay bu hattı kullanmak zorundayım ne yazıkkı.
    Ama bu sure bıter bıtmez baska bır operatore gececegım..

Kesınlıkle turkcelden memnun degılım !!
    hıcbır kampanyasına aldanmayın helekı iPhone kampanyasından yararlanmayı dusunuyorsanız hemen vazgecın !!

Son düzenleme: 14 Ekim 2009
  2. 20 Ekim 2009
  3. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım eşimde 4+4saat kampanyası sabit 25 lira diyerek girdi ama biaya sonra 68 bi sonraki ay daha farklı bi fatura geldi eşimde pişman oda degiştirmeyi düşünüyo dogru dürüst konuşmuyorum genede fazla geliyo diyo

4. 20 Ekim 2009
  5. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    O da mı iPhone kampanyasından aldı yoksa normal baska bı tarıfemı canım ?

6. 20 Ekim 2009
  7. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cep telefonlarında ayrıntı istenmiyormu kızlar isteseniz sonrada ayrıntıyı götürüp gözlerine soksanız işe yararmı acaba..

8. 20 Ekim 2009
  9. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bikaç şikayet sitesi var üye olun;ve yazın şikayetlerinizi;o zaman öyle bir ciddiye alıyorlar ki!!ben geçen ay baktım kendim halledemiyorum;avea'yı;telekom'u,istikbali şikayet ettim..tüm işlerim halloldu-tatlicadiarzu-

10. 21 Ekim 2009
  11. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Lanet olası turkcell ıle dun esım hat sahıbı olarak gorusmus..
    Turkcell de 39 tl fazla odememız halen mevcutmus. fatura odemeyecekmısız bu ay..
    Tamam dedım halloldu...

Rezıl kepaze hızmetlerınden bugun fatura bılgısı mesajı tekrar gelerek telefonum yıne gorusmeye kapandı !!!!
    Az once aradım musterı hızmetlerını... Bu ne zaman calıstıgını ve ıse yaradıgını anlamadıgım sistemlerı yıne fatura bılgılerını EKRANLARINDA GOSTERMIYOR !!!
    Gozuken tek sey borcum yok ve ustelık 39 tl fazla odemem mevcut yanı alacagım var ve benım hattım KAPALI 3.KEZ !!

Lutfen yarın arayın arkadaslar yardımcı olsun dedı hanımefendı....
    Ben sızın sıstemınıze de telefonunuza da cok guzel sayar dokerdım ama ortam musaıt degıl..
    Bır dahakı ayda boyle olursa dava acıcam be yeter bu ne her ay her ay !!

12. 22 Ekim 2009
  13. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.503
    Ödül Puanları:
    238
    ben yıllardır türkcell kullanırım.. tamam pahalı ama hiç bir sorun çıkmıyor...
    ama gerçekten çok ayıp böyle bir şey..herkes köprüyü geçene kadar iyi... satacağını satmış böyle yapmış demekki...yazıklar olsun ozaman bu kalitede bi şirkete...

14. 26 Ekim 2009
  15. meryemtaze

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım eşiminki iphone kampanyasından degil normal kampanyaydı eşim degiştirdi zaten

16. 18 Aralık 2009
  17. meryemtaze

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar buseferde ben magdur oldum turkcell tarafından ayın 14nde akşam hattımı kontörlüden faturalıya geçirdim dün ögreniyorumki henüz kimseyle görüşme yapmamış olmama ragmen( toplam 5dk.20sn. görüşme yapmışım eşimle oda turkcell yani)diger gsmleri aramadım cepte internete abone degilim ve 401lira güncel borcum oldugunu gördüm müşteri hizmetlerini aradım bana diyoki daha kesilmiş faturam olmadıgı için ekranda göremiyomuş önce fatura kesim tarihini beklemeliymişim peki ozaman bu fatura benim önüme çıkmıyacakmı diyorum ses yok önce fatura kesim tarihi 10 ocak tarihini beklemeliymişim böyle saçmalık varmı allah aşkına

18. 18 Aralık 2009
  19. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Aynen türkcell ile muhatap olmayın..

Etrafınızdaki bir kaç kişi toplanın şikayet sitelerine, tüketici hakları hakem heyetine şikayet edin...

Gerçi ben ulaşamadım tüketici hakları hakem heyetine o ayrı
    ...