Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine teşekkürler

Konusu 'Tebrik, Teşekkür Ediyorum /:)' forumundadır ve nesrin111 tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  15 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 1. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü uygulamalarına karşı olarak ambargo başlattı.

  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (TTKKMB) Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, yaptığı açıklamada, İsrail'e duyulan tepki sonucu, bundan böyle merkez birliğine bağlı hiçbir kooperatifte İsrail ürününün alınıp satılamayacağı ve kredilendirilemeyeceğini söyledi.

  İsrail'in Filistin halkına yönelik uyguladığı katliamda 3.haftaya girildiğini hatırlatan Yıldırım, bu gidişe dur demenin her şeyden önce bir insanlık görevi olduğunu hatırlatarak, tüm kesimlerin ve bireylerin üstüne düşen görevleri yapması gerektiğini kaydetti.

  İSRAİL ÜRÜNLERİ SATILMAYACAK

  Tarım Kredi Kooperatifleri olarak da bu tepkinin sonucu olarak Türkiye genelindeki tüm tarım kredi kooperatifleri genelinde İsrail mallarına boykot başlattıklarını bildiren Yıldırım, şunları söyledi:

  ''İsrail mallarına ödenen paraların hepsi mermi olarak Filistin halkına dönecektir. Buna imkan vermemeli ve duruma tepkisiz kalmamalıyız. Bu anlamda bizler de Türkiye'de geniş bir alanda hizmet ağına sahip olan tarım kredi kooperatiflerinin yetkilileri ve çalışanları olarak tepkimizi bu yolla gösterip, kooperatiflerimizde İsrail'in mallarına yer vermemeyi ve bu ülkenin markasını taşıyan ürünlerin alınmaması ve kullanılmamasını kararlaştırmış bulunuyoruz.''

  KOOPERATİF ÜYELERİNE BİLDİRİLDİ

  Yıldırım, İsrail ürünlerine yönelik merkez birliğince alınan ambargo kararının, tüm kooperatif ve iştiraklere bildirildiğini de sözlerine ekledi.

  TTKKMB Genel Müdürü Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre, daha önce tarım kredi kooperatiflerinde İsrail orijinli, ilaç, tohum başta olmak üzere bazı tarımsal girdilerin satış ve kredilendirme işlemleri yapılıyordu.
   
 2. 17 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 3. llncaddy

  llncaddy Guest

  bende teşekkür ediyorum a.s.