turkiyede yılda bosanan cift sayısı > evlenen cift sayısı

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU3 tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

tv de izledim, turkiye her yıl bosanmak icin mahkeme basvuran cift sayısı, nikah dairesine basvuranlardan daha fazlaymis. Bu ne demek sanırım yalniz insanlarin gittikca artmasi, aile sayisinin da azalması demek. Cevremde pek cok bosanmis, orta yasta yalniz yasayan insan var.

Neden peki?

Ben cevremde bu bosanmis olan insanlari gozlemledim, kafama takildi acaba dedim ortak ozelligi var mi bu insanlarin. Ve evet kesfettim, erkekler cok bencildi, kadinlar ise sabirsizdi, cekmek zorunda degilim diyen kadinlardi.

sizce neden peki?

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Aralık 2008
  2. 17 Aralık 2008
  3. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    zaten artık herkes evlenmeye korkuyo nasılsa bosanacam dıye.

4. 18 Aralık 2008
  5. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    yok canım yaaa olurmu öyle şey insan nasılsa boşanacam diye evlenirmi
    o düşünceyi kafaya koyan biri evliliğini ne kadar yaşatabilir
    benim çevremde boşanan insan nerdeyse yok sadece dayımın kızı boşandı geldi oda eşinden şiddet ve dayak gördüğü için
    zaman öyle bir zamanki malesef evlilik müessesesini evcilik müessesesi haline dönüştürdüler
    her boşanan haksızdır demiyorum herkesin kendine göre haklı sebepleri olabilir
    düşünüyorumda maddi özgürlüğüm yok eşimle geçinemesem napacam gidip anne ve babamla oturacam onlar yaşlı allah gecinden versin ölse gitseler ben nolacam dul olmak dul kalmak kolaymı
    bekara karı boşamak kolay gelirmiş bende eşimden şiddet bencillik görmediğim için tabiki yuvamı yıkmayı asla düşünmem yuvasını yıkanında zaten eminimki haklı sebebpleri vardır aile içindedir bizi ilgilendirmez
    hala bu zamanda eşine şiddet edenlere ne desek az onlardan boşanmak hem hak hem müstehak

6. 18 Aralık 2008
  7. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bu haberi bende tv de görmüştüm....
    bence eşler arasında iletişim yok.....

8. 18 Aralık 2008
  9. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Malesef günümüzde aldatma , yalan dolan riya herşey almış başını gidiyor. :kızgın: Eeee millet ne yapsın boşancak tabi , birde kadınlar eskisi gibi katlanmıypr erkeklere özgürlükleri elinde çoğu ekmeğini de tutyor zaen emin olun Türkiye' de tüm kadınlar çalışmış olsa boşanma oranları bir o kadar daha artar.
    Artık biz kadınlar herşeyi sineye çekmiyoruz , istedği gibi bu istatistikler yapılsın bence medeni cesaret gösterip kendisi aldatan döven eşini boşuyorsa artık tebrik etmek lazım kaydirigubbakcemile5

Hala bir çok kadın sineye çekiyor kendine yapılanları bundan bir sürü örnekde kadınlar kulübünden çıkarabilir ne çok vr bir derdim bölümünde aldatıldım diye içini döken , şimdi bu ne yapsın tabi ki boşayacak..
    Tabi ki kadınlarında faktörleri yok değil bizde bazen çenemizle dövüyoz valla erkekleri bıktırıyoz :mymeka:

Umarım herkes mutluluğu yakalar veeeee hiççç boşanmamak üzereee sevgiler

a.s.

10. 18 Aralık 2008
  11. PAPATYA38

PAPATYA38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben cevremde bu bosanmis olan insanlari gozlemledim, kafama takildi acaba dedim ortak ozelligi var mi bu insanlarin. Ve evet kesfettim, erkekler cok bencildi, kadinlar ise sabirsizdi, cekmek zorunda degilim diyen kadinlardi.
    evet erkeklerin bencilliği konusunda haklısın eskidende kadınlar çekmezmiş ama sığınacak kapıları ekonomik özgürlükleri olmadığından kanda kussalar bunu yaşamaya devam ederlermiş.ama şimdi eskiye göre bayanların ekonomik özgürlükleri arttı çekmeme nedenleri bu.ama hiç bir insan özelliklede kaıdınlar boşanacağım düşüncesini taşıyarak evlenmezler.kadınların eşlerinden en çok istedikleri sevgi ve ilgidir.hem bu olmayıp birde erkekler eski usul eşlerine şiddet uygularsa hangi insan evladı buna dayanabilir arkadaşım.sabret sabret eğer düzelmiyorsa ne yapsın insan elbetteki huzuru ayrılmada buluyor.dilerim Allah kimsenin yuvasını bozmasın.huzursuz bütün yuvalara tez zamanda huzur versin inşallah.tüm bekarlara da ömürlük gerçek bir yuva nasip olur inşallah.

12. 18 Aralık 2008
  13. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

eşler arasında iletişimde yok eskisi gibi,
    erkekler çığırından çıkmış,aldatmalar artmış,
    kadınlar evli erkeklerden hoşlanmaya(yolmaya)başlamışlar,
    kadınlar eskisi gibi çekmiyor,
    tabi çekmezler bilinçlendi kadınlarımız,
    mesleği olmasa bile meslek edinenler var,
    güçlü kadın çoğaldı artık,minnet etmiyorlar,
    kendilerini ezdirmiyorlar,
    en güzeli en doğrusuda buu:nazar:

14. 18 Aralık 2008
  15. meral24

meral24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şimdiki genç kızlarımız biraz rahatına düşkün (benim tanıdıklarım) zorlamaya gelemiyorlar erkek tarafıda birşey isteyince ukala ukala cevap vermeler filan evde tatsızlık çıkarıyor gençlerde konuşarak anlaşmak yerine boşanarak anlaşıyorlar

16. 18 Aralık 2008
  17. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

neden şimdiki kızlar ukala cevap veriyorlar,
    erkek tarafı üstüne gelsin oda sussun ezilsin mi?
    gelindir yapıcak modunda olanlara en güzel cevabı veriyor şimdiki kızlarr:nazar:
    erkek ailsei kendini bir adım önde görüyor nedense,
    şimdiki kızlar bilinçli kızlar desek daha güzel olurdu:kızgın:

18. 18 Aralık 2008
  19. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    hay ağzını öpim...Şeniz
    valla çok doğru....Şeniz