Türkiye´ye gelin gideceklerin paylaşım alanı

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve hoscakal tarafından 11 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Hellloooooo kizlarrrrr....a.s.

Bana bi akil geldi...actim bu konuyu..!! Nasil, iyi olmus dimi?:nazar:

Yakinda Türkiye´ye gelin gideceklerin ve gitmis olanlarin yeri olsun burasi...planlarimizi, hazirliklarimizi, endiselerimizi, tecrübelerimizi ve sorunlarimizi paylasalim burda..!!

Ben gelecek yil Nisan´da kismet olursa Istanbul´a gelin gidiyorum..suan o kadar yogun bi hazirlik icinde degilim ama sanirim Ramazan´dan sonra bi telas baslar artik...!

Suan telasim olmasa bile, insan endiseleniyor..ayak uydurabilirmiyim diye..cevre nasil karsilar...vs...vs..!

Kizlarrrrrrr, biz ne kadar cesaretliyiz yavvvvvv....!!:smiley-cool:

a.s. :nazar:

Son düzenleme: 11 Temmuz 2008
  2. 11 Temmuz 2008
  3. _dilaycik_

_dilaycik_ Guest

:icecream: kiz cok iyi ettin ha bu konuyu acmakla:icecream: buradan sohbet ederiz :lepi: daha neler neler gelecek basina buradan taaaa türkiyeye ceyiz hazirlicanjeyyar benim basimdan hepsi gecti ve cok bunaldim bu dügün olsada hayirlisiyla evime kavussam :icecream: ama az kaldiiiiisırnaşık şey

allah sabir versin sana canim :KK46:

4. 11 Temmuz 2008
  5. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153

Sorma kiz...zaten kolilere doldurdum gitmesi gereken mutfak gereclerini...benim simdiye kadar TR´ye gelin gidebilecegim hic konu degildi...yoksa zaten ceyiz esyasini bu kadar buradan almazdim..simdi hepsini kolile ve nakliye sirketi ile Istanbul´a yolla..!!

Düzgün bi nakliye sirketi biliyormusun?? güvenilir?? Mobilya filan göndermeyecegim ama..sadece koli..!

Kiz, hic endise varmi icinde? burda herkes diyo...alisabilecekmisin, orasi daha farkli..kültür farki filan..millet fitne pesinde sanki..!!

kafamçokkarıştı

6. 11 Temmuz 2008
  7. _dilaycik_

_dilaycik_ Guest

canim vallah ben benim mutvak esyalarini bi arkadasin abisi götürdü türkiyeye tirlan sengözlerimebaksanab hic haberim yok canim öyle bi sirket varmi diye :bbo:

offf canim herkes kafami sisiriyor her kafadan birsey cikiyor yok yapamazsin edemezsin vs. ahan dügün geldi cati kapiya halen daha aynisini diyorlar biriside gelip dese kizim zor olacak ama hersey senin elinde.. nasihat eden yok.... ama ALLAH büyük herseyin hayirlisia.s.

8. 11 Temmuz 2008
  9. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Evet gülüm...aynen öyle...sanirim kimiside cekemiyor..hani herkes aslinda hayalini kuruyor´ya TR´ye geri dönmenin..neticede ama herkes almanya´da kaliyor..!

Baskalarinin cesaret edemedigini yapiyoruz...bundan olsa gerek..!

Artik bende aldirmiyorum bu laflara...memleket kendi memleketim...dilini biliyorum, yoluu biliroyurm, insani´da yabanci degil...!!

Asil almanya´ya gelenleri düsünsünler...dil bilmezler, yol bilmezler...!! onlarin isi bizimkinden daha zor...ALLAH herkesin isinnde kolaylik versin..!!

Kiz sakin beni ekme...tecrübelerini bana aktar...bakarsin benim nikahima bile gelirsin...:teytey:

HAKKIMIZDA HAYIRLISI..!!

a.s. :nazar:

10. 11 Temmuz 2008
  11. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aranıza katılabilirmiyim? ama ben 2 sene oldu gelin geleli Türkiyeye:) bende tırla yollamıştım eşyaları tanıdık vardı

12. 11 Temmuz 2008
  13. _dilaycik_

_dilaycik_ Guest

AMIN canim cümlemizin... türkiye bekleeee geliyoruzzzz :teytey:
    insallah canim gelirim :dance:

14. 11 Temmuz 2008
  15. _dilaycik_

_dilaycik_ Guest

hosgeldin Schirin jeyyar herseyi anlat yasakkelime alisabildinmi? zorluk cektin mi sengözlerimebaksanab

16. 11 Temmuz 2008
  17. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    HOSGELDIN....a.s.

tabiki katilabilirsin...menun kaliriz hemde...bizim tecrübeye ihtiyacimiz var..!

Nasilsin? alisabildinmi?? Anlat iste gülüm biraz olup bitenlerden...:teytey:

18. 11 Temmuz 2008
  19. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    valla ben alıştım tek sorun ailemin yanımda olmayışı.. pişman olcagınızı sanmıyorum ben birdaha almanyada yaşamayı düşünmüyorum:)