Türkler İngilizlerden daha az kokuyor

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve realist tarafından 26 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  Türkler İngilizlerden daha az kokuyor

  Oxford ve Bilkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Norman Stone, "Türk öğrenciler İngilizlere göre daha az kokuyor" dedi...

  İngiltere'de 1828 yılından bu yana yayında olan The Spectator dergisi, Türkiye'de de dersler veren İngiliz Profesör Norman Stone'a geniş yer ayırdı.

  Derginin 28 Temmuz'da yayınlanacak sayısında, Oxford Üniversitesi'nden ayrılarak Türkiye'de Bilkent Üniversitesi'ne gelen Stone için "Oxford'un kaybı, Türkiye'nin kazancı" yorumu yapıldı.

  TÜRK ÖĞRENCİLER İNGİLİZLER İÇİN ÖRNEK

  Stone'un, Türkiye'de Koç Üniversitesi'nde de dersler verdiği hatırlatılan haberde, ünlü profesörün, "Türk öğrenciler İngiliz karşıtları için bir örnek" dediği kaydedildi.

  Stone, Türk öğrencilerin İngilizlere göre daha akıllı, daha çalışkan olduğunu, "üstelik daha az koktuklarını" söyledi.Haberde, ancak Stone'u üzen tek şeyin "çağdaş öğrencilerin sağlıkla ilgili alışkanlıkları" olmadığı vurgulandı. Haberde, Glasgow'da büyüyen Stone'un bildiği eğitime istekli ülkenin artık ortada olmadığı ifade edildi.

  THATCHER İÇİN DANIŞMANLIK YAPMIŞTI

  Stone'un 1997 yılında İngiliz akademilerindeki arzulanacak işini bırakma kararı aldığı kaydedilen haberde, Oxford Üniversitesi'nde profesörlük yapan Stone'un, Sunday Times gazetesinde köşe yazarlığı ve Margaret Thatcher için danışmanlık yaptığı hatırlatıldı.

  Haberde, Stone'un "Çok fazla iş yaparken az para almak yerine hiçbir şey yapmadan çok fazla alabileceğim bir emeklilik planına hak kazandıktan sonra Oxford'u bıraktım" dediği kaydedildi.

  ANKA