Tutuk biriyim lütfen lütfen yardım edin

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve palmo tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : palmo
  1. palmo

palmo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar ben biraz çekingen biriyim.3 yıldır bu şehirdeyim doğru dürüst arkadaşlık kuramadım.Birkaç ay önce bir bayanla tanıştık yarın evine misafirliğe çağırdı.
    Konuşmam akıcı değil tamam konuşuyorum ama tutuk tutuk konu bitti diyelim tutukluk oluyor bende ya neolursunuz bana akıl verin.Çocukluğumdada hep utangaçtım.
    Aslında üniversitreye başlayınca bir süre sonra aşmış gibiydim ama son yıllarda yineçoğaldı hele bu son aylarda arttı.Bugün bir bayanla daha tanıştık 3 saat beraber çaybahçesinde oturduk.Çocuklarda parkta oynadılar.Akıcı olmaya çalışıyorum ama bir yerde saf gibi kalakalıyorum ay yorgunum beynim sulandı diyerek geçiştirmeye çalıştım.
    Görüşelim dedi telefonunuda verdi evinede davet ediyor.Neolursunuz söyleyin nasıl yenicem bu kötü özelliğimi.

2. 25 Mayıs 2010
  3. palmo

palmo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    lütfen nerdesiniz :KK43:

4. 25 Mayıs 2010
  5. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    cesur,gözükara,anne.. Kendini bu üç cümle ile ifade etmişsin..Eğer cesur ve gözükaraysan tutukluk sende takıntı olmuş sanırım.Yani sen sürekli konuşamıcam diye kafanda tasarlıyorsan psikolojik bir durum,istersen bir psikiyatriye danış yada bu düşünceleri kafandan silerek yaşamaya çalış..Yada bir kursa falan gidebilirsin

6. 25 Mayıs 2010
  7. palmo

palmo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Takıntı değil yapımda olan birşey bu hep böyleydi bazen arttı bazen azaldı.Psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum fakat ufak bir ilçedeyim burada yok.Doktora gitmeden önce sizlerdende fikirler almak istedim.Gözüm karadır korkusuzumdur doğru ama bu arkadaşlıklarda geçerli değil.

8. 25 Mayıs 2010
  9. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    21.929
    Ödül Puanları:
    363
    ınsanlarla ne konuşacağınızı bilmiyorsunuz sanırım..
    Hani ne konuşsamda sohbetimiz akıcı olsa vs gibi
    Böyle birşey ise ben hoşlanmadığım bir insan yanımdaysa oluyor..
    Yani yeni tanışmışımdır ama elektrik alamamışımdır yani ne bilim hoşuma gitmemeiştir sohbeti kafa dengim değildir bende böyle anlarda tutuk kalırım sohbet etmek istemem..
    Bence kafa denginiz biri olsa idi o insan mutlaka konu konuyu açardı..
    Konuşacak çok şey bulurdunuz..
    Bence doğru insan değilmiş..
    ınsan kendi gibi birini istiyor hep karşısında ama ne yazıkki bulamıyoruz..
    Alışveriş merkezlerine felan gidip insanları izleyin oturun bir yere kalabalık ortamlara girmeye çalışın böyle yenebilirsiniz bence..

10. 25 Mayıs 2010
  11. palmo

palmo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Örneğin bugün tanıştığım bayandan elektrik aldım sohbet ettik ama bir tutukluk oluyor rezil olacağım duygusuna kapılıyorum.Ne çirkinim ne kültürsüzüm kendime olan güvensizliğimi anlayamıyorum.
    ınsanları zaten hep izliyorum izlemekle geçiyor ömrüm

Son düzenleme: 25 Mayıs 2010
  12. 26 Mayıs 2010
  13. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    ınsanlarla göz teması kurabiliyormu sun peki? yani gözlerine bakarak konuşabiliyormu sun? toplum içinde kalabalıkta, insanların sana baktığını hissetip, utanıyormusun? böle düşüncelerin oluşuyormu. Veya sohbet esnasında yanlış bişey derim, yanlış kelime ederim diyerek sürekli kendini içten telkinler veriyormusun? cevabın evet ise sosyal fobi olabilir sende, mutlaka psikologa gitmelisin canım..

14. 26 Mayıs 2010
  15. phrmcst

phrmcst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    offf bendede var böle bısııı :KK43:(

16. 26 Mayıs 2010
  17. palmo

palmo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet göz teması kurabiliyorum fakat yolda kalabalıkta insanların bana baktığını hissedip utanıyorum,sohbet esnasındada aynen böyle tereddütlerim var.Bugün bahsettiğim bayana misafirliğe gittim zaten planlıydı.Ancak yolda karşılaştığımızda elektrik aldığım bayandan evinde nedense elektrik alamadım sonuçta samimiyetimiz yoktu,en azından çocuklarımız oynadı.Sanki ses tonu konuşma tarzı yapmacık gibiydi ,sıcak saamimi bulmadım oysa geyet rahattım bugün bu seferde karşımdaki soğuktu.Hiç gitmeseydim daha iyiydi belki

18. 26 Mayıs 2010
  19. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ya sürekli konuşmak sohbet açmak, akıcı olmak zorunda değilsin ki böyle düşün.
    zaman zaman sohbet tıkanınca "eyvah ne diyeceğim, sıkıcı mı oluyorum" diye panik yapıyor insan halbuki sohbet tıkandıysa bu sadece senin yüzünden değildir ki, sürekli sen yeni konu bulmak soru sormak zorunda değilsin bırak biraz da karşındaki düşünsün. o konu açmaya çalışsın.