tuvalet alışkanlığı lütfen yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aaaysegulll tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : aaaysegulll
  1. aaaysegulll

aaaysegulll öğretmen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar arkadaşlar...........ben bir öğretmenim sınıfımda özel eğitime tabi bir öğrenci var......tuvalet alışkanlığı maalesef yok.....kakasını çişini hep altına yapıyor........ne yapacağımı şaşırdım.......çünkü ailesine altını bağlayın diyorum...... kadın yok diyo........çocuk. canım benim.. arkadaşları arasında çok rencide oluyor........öğrencilerimle konuştum onlar gülmüyo ama tenefüste görenler dalga geçiyor.........annesi gelmiyor..üstünü değiştirmeye.....benim o çocuğa tuvalet alışkanlığı kazandırmam lazım.....ama nasıl olduğunu ne yapacağımı bilemiyorum........bu iş böyle devam ederse sarılık çıkacak sınıftan diye çok korkuyorum........canım benim o öğrencimide seviyorum...........özel durumunun sonuçlarını çekiyor........anlayacağınız çok sıkıntılıyım.........:gitme::bbo:

2. 15 Ekim 2010
  3. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcınız olsun.. ailesinide ıslah etsin e kadın madem bağlamıyorsun altını her tenefüs yanında ol bari ne cahiller var ya... ne yapacağın hakkında biir bilgim yok maalesef ama umarım başarırsın

4. 15 Ekim 2010
  5. gamzes

gamzes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öğretmenim bence bebeklere nasıl öğretiyorsak ona da öyle öğretilmeli.yani ödüllendirme yöntemiyle.öğretmenim bence onu sınıfta hatta okulda ödüllendirin.örnek öğrenci falan seçin.her tuvalete kendi başına gittiğinde alkışlayın çikolata falan verin.ödülü siz belirleyin...

ayrıca biliyorum zor olacak sizin için,şimdi siz öğretmezseniz ,,yarın kimse öğretmeyebilir akıl hastaneleri böle çocukluğunda ilgisiz ve aşağılanmış insanla dolu.ne olur siz yardım edin.allahım sabrını versin size. bu arada ankaranın neresindesiniz.

6. 15 Ekim 2010
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle yarım satte bir mesela tuvalete göndersen düzenli olarak, olmaz mı ki?

8. 15 Ekim 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.481
    Ödül Puanları:
    238
    Özel durumu var demişsiniz. Otistik falan mı? özel durumu olan çocuklar rehabilitasyon merkezinde eğitim görüyorlar. Oralardaki eğitmenler tuvalet alışkanlığını kazandırıyor. Bireysel olarak ilgilenilmesi ve üzerinde gidilmesi gereken durumlar bunlar. Sizin sınıfta bunu başarmanız güç. Yine de tebrik ederim sizi dr a götürün diye kestirip atmak yerine nasıl eğitim veririm diye düşünüyorsunuz. Ama özel durumu varsa aileyi özel eğitim için rehabilitasyon merkezine yönlendirmelisiniz.

10. 15 Ekim 2010
  11. sevim_li

sevim_li oğlum+kocam=benn Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende anasınfı öğretmeniyim şuan yapmasamda eğer durumu çokileiryse rehberlikten yardım alıp rehab,litasyon merkesinden yardım alabiliesin çünkü bu ayrı bi eğitim ve özür grubuna göre ilgilenilecektir orda tabi ailesiyled sıkı bi görüşmek lazım tuvalet meselesinide okulun nobetçileri vardır mutlaka ya onlarla yada sınftan arkadaşlarıyla yada tenefüslerde sen tuvalete götürebilirsin en azından belli bizamandan sonra saatte bir tuvalete gitme ihtiyacı duyacaktır

12. 15 Ekim 2010
  13. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    özel durumu varsa ona uygun bir sınıfta olması gerekiyor. altını bağlasınlar olmazki senmi değiştireceksin çocuğun üstünü. yada annesi sürekli okulda duracak öyle bir durumda hemen üstünü değiştirecek. başka çareleri yok.

14. 15 Ekim 2010
  15. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    direk dr a yönlendirin..................... görüldüğü..............üzre tuvalet alışkanlığı edinmenin zamanı çoktan geçmiş ..............dr luk bir durum bu ...............

16. 15 Ekim 2010
  17. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    okul rehber öğretmeninden yardım alın bence..
    zor bir durum, aile neden altını bağlamıyor ki? böyle daha kötü değil mi :KK43:
    hem sınıf ortamı da kötü kokabilir.
    diğer çocuklar zaten ister istemez yanına yaklaşmayacaktır..
    hem aile bir rehabilitasyon merkezinden de yardım almalı. ücretsiz olduğunu biliyorum bu hizmeti veren kurumların.

18. 15 Ekim 2010
  19. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Müdürlede konuşup ailesiyle irtibata geçin,ilgilenmesini söyleyin.Nasıl anne-baba bunlar,altını bezlemekte çözüm değilki,doktora götüremiyorlarmıymış acaba?