tuvalet eğitimi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba,

3 yaşındaki oğluma tuvalet eğitimine başladık. bir hafta oldu 3. gün söyledi ama sonra salıvermeye başladı. şu an ne tuvalete ne de lazımlığa yapmak istemiyor. henüz daha başındayız diyorum ama çocukların genellikle 1 haftada alıştığını söylerler ya, biraz moralim bozuluyor. 1 hafta oldu henüz pek bir gelişme yok.

bu konuda çok şey okudum, yok ödül vereceği zyok şunlara dikakt edeceğiz ama başlayınca herşey fos çıktı sanki.

fikir verirseniz sevinirim.

2. 8 Haziran 2008
  3. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1 hafta kendinizi üzmek için çok kısa bir süre...Üzerine gitmeyin bir iki hafta ara verin bu tuvalet eğitimine...Sonra tekrar başlayın...mesela ben tuvalet eğitimine başlamadan önce kendinden bi kaç yaş büyük çocukları çişlerini tuvalete yaparlarken görmesini sağlamıştım...Ona belli bir yaşa gelen insanların artık çişlerini tuvalete yapmaları gerektiğini ve onunda bunu yapacak yaşa geldiğini söyledim...Tuvalete girmeye böylece başladık, ama tabi daha bağırsaklarını yeni kontrol etmeye başladığı için tuvalete yetişemeden yaptığıda çok oldu....Sadece sabırlı ve sakin ol

4. 8 Haziran 2008
  5. Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09

Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Benim oğlum da 22 aylık ben de başladım ancak henüz hazır olmadığını anl

6. 8 Haziran 2008
  7. Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09

Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Kusura bakmayın yanlışlıkla msj. gönderdim . 22 aylık oğluma tuvalet eğitimine başladım Lazımlık aldım ama uzun süre oturmak istemedi henüz hazır olmadığını anladım ve biraz daha beklemeye karar verdik en azından 2 yaşına kadar Allah hepimizin yardımcısı olun

8. 8 Haziran 2008
  9. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sıkıntılı bir süreç benim kızımda 2 yaşında yeni alıştırıyoruz utandırmamaya dikkat et altına yaptığında her zamankinden daha yumuşak davran sosyal gelişimi etkilenmesin eğer ki tuvalete yapmak istemiyorsa zorlama hazır olmayabilir o zaman bu adaptasyon süreci uzar kendi istediği zaman en doğru zamandır dışardan duyduklarına bakma benimki 1 yaşında 2 günde alıştı diye hava atanları çok duyarsın çocuğuna bırak belki senin ki daha geç alışacak zaman tanı kolay gelsin

10. 14 Haziran 2008
  11. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.