tuvaletini daha ne yapimda öğrensin

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve 1yasmin tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Şubat 2009
    Konu Sahibi : 1yasmin
  1. 1yasmin

1yasmin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tuvalet eğitimi benim kabusum oldu iki senedir uğraşıyorum belli aralıklarla bıarkıp başladım yine çişinin geldiğini biliyo ama vc ye gitmeye üşeniyo bu yüzden gitmemek için bildiği bütün yolları deniyor sonuçta gidiyor ama çooook sıkışmış bir hallde ve muhakkak külodunda kaçırmış bi halde külot yetiştiremiyorum her yolu denedim valla hediyeler süprizler ödüller ne deseniz ama yok yoruuuuldum yaaa bide gece nasıl öğretecem allah bilir en sinirlendiğimde herşeye kafası zehir gibi ama iş çişe gelince unuttum benimle aynı sorunu yaşayıpta ilginç bi şekilde çözümleyen varsa cevaplarını beklerim gece nasıl öğrettiniz arkadaşlar onuda anlamıyorum arkadaşlarımdan kimileri hiç uyandırmıyo çocuklarını ama kupkuru yatıp kalkıyolar bilmiyorum bende artık çoook sıkıldım bu çiş muhabbetinden :eek::1shok:

2. 19 Şubat 2009
  3. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimkide yaptıktan sonra söylüyo ama büyük tuvaletini illaki söylüyo sabır gerek bide kızmamak gerekmiş çevremdekiler öyle söylüyo böyle böyle alısıyolarmış.

4. 2 Nisan 2009
  5. cokonat

cokonat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ay kardes bende 3gündür ugrasıyorumama cocuk benımle inatlasıo yapıncada tuvalete deil evin ortasına koyveryo:) biz annelerin kaderibu biraz sabır

6. 4 Nisan 2009
  7. cokonat

cokonat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah sabırımsonuçverir bu gün 5.gün halan çişini söylemiyor fikriolan varsa acil yassın

8. 10 Nisan 2009
  9. cokonat

cokonat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şimdi çok şükür öğrendi 1 haftada sadece birşey giydiğinde kaçırıyor

10. 11 Nisan 2009
  11. baharsev

baharsev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bir kere niyetdiğiniz zaman pes edip ertelemeyin sonra daha zor oluyor.Bende ilk oğlumda öyle yaptım ve çok zor öğrendi ,yapacağı bir hafta en fazla 10 gündür.sabredin ve ertelemeyin.
    Allah yar ve yardımcınız olsun.:KK46:

12. 13 Nisan 2009
  13. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili arkadaşım öncelikle çoçuğunu mutlaka çoçuk ürologuna göster yaşını yazmamışsın ama eger 2 yaşını geçmişse mutlaka doktora götür aynı sorunu bende 3 yaşındaki kızımda yaşadımyaşına girdiginde söylemeye başladı çokta çabuk öğrendi 6 ay sonra başa sardık bu sefer bazen söyler bazen söylemez oldu gece kaldırıyorum tuvalete 2 kere ama yine sabah kaçırmış falan e bende artık tırlatmaya başladım yatak yorgan yıka başka dert çoçuğumun bbu yaptığını anlamaya çalışmak başka dert derken doktora danışmak için gittim bu çiş konusunu üroloğa yönlendirdi idrar tahlili sonucunda idrar yolunda enfeksiyon çıktı şaşırdım çünkü büyük kıızmda görmüştüm idara yolu enfeksiyonu çok zordur ateş yapar çşini damla damla yapar yaparken acı duyar vel hasıl doktor bana bunun o cinsten asabi bir mikrop olmadığını tam tersi altına kaçırmayı tetiklediğini söylediki doğruymuş tedavimizi yaptırdık 1.5 senedir çok şükür rahatız gecede kaldırmıyorum kendisi eger çişi gelirse beni kaldırıyor allah sizede kolaylık versin

14. 13 Nisan 2009
  15. 1yasmin

1yasmin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    proteincim oğlumun yaşı 4 ama ona gündüzü öğretmek benim için gerçekten kabus oldu çünkü umarsız davranıyo niye kaçırıyosun oğlum diyorum azıcıktan bişey olmaz diyo yaaa oyuna dalıyo çişinin geldiğini ben anlıyorum çünkü hoplayıp zıplayıp acayip hareketler yapıyoki geri gitsin çişi üroloğa gösterimde arda.da yani küçük beyde ağrı falan olmuyoki ama yinede tavsiyene uyup göstercem üroloğa gecedende hiç umutlu değilim ama ne zamana kadar bez takcaz bunuda bilmiyorum hı bide arkadaşlar ben 1 hafta yada on günden bahsetmiyorum öğrenme süreci olarak 2 seneden bahsediyorum baharsevcim hani demişsin ya pes etmeyin diye ama nasıl pes etmeyeyim iki sene sürekli çiş le uğraşmak kolaymı herseferinde demek şimdi daha hazır değil deyip erteliyosun mecburen çokonatçım sanada hayırlı olsun diyeyim öğrendiyse ben bi üroloğa gidem gelem yazarım artık arkadaşlar

16. 14 Nisan 2009
  17. baharsev

baharsev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım Allah kolaylık versin :KK46:yaramazların en zor öğrendiği şey tuvalet eğitimi.
    ama senin ki gerçekten yardımsız olmayacak heralde yaş 4 diyosun..
    2 yaş doldumu alıştırmaya başlayın diyor uzmanlar..
    inşaallah hayırlı haberler alırsın...:teselli:

18. 14 Nisan 2009
  19. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    merhabaa.s. benim kızımda mayısta üç yaşına girecek ve inatla tuvaletini söylemiyor :1no2:ben sormadan ve çok uğraştırıyor geçekten! sabrımı sınıyo:1shok: üstelik çok zeki bir çocuk gamyoncuiremsusanki bana inadına yapıyor!eğer oyun oynuyorsa hiç umursamıyor bende şaşırdım vaa ne yapacağımı?!....:sm_confused: