Tüy sorunu nedeniyle evlilikten korkanlar varmı...

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve kelam tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : kelam
  1. kelam

kelam Bebeğim bekliyorum gellll Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Merhaba arkadaşlar. Benim bi korkum var bilmiyorum bu durum sizlerde nasıl ben bu tüy sorunlarım nedeniyle evlilikten bi hayli korkuyorum sözlüyüm iş evliliğe gelince utanıyorum kendimden nasıl evlenirim eşim nasıl karşılar diye kendimi yiyorum. şu anda hep ağda yapıyorum hiç azalma falan yok.. yüzümde de var onlarıda iple ağdayla alıyorum. alınınca iyide çıkma aşaması kötü. bu konuda evli ablarımdan ve diğer arkadaşlardan yorum bekliyorum. 1 seneye kadar evleneceğim. şimdiden çoook teşekkür ederim .. Derdime çareeeee. , :enbuyukkk:

2. 24 Mayıs 2010
  3. prediletto

prediletto Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Yalnız değilsin canım merak etme :) Ben de çekiniyorum bu durumdan. Ama daha önce bu sitede birkaç yorum görmüştüm. Evlenince birbirinizin her şeyine alışıyorsunuz, sorun olmaz diyenler vardı, evli arkadaşlar arasında. Sen de alışırsın merak etme. Sonuçta hayatı paylaşacaksınız. olumunekankayizsmile

4. 24 Mayıs 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tüy sorunu her bayanda vardır.ona bakarsan erkekler daha tüylü onlar neden korkmuyo.sende evlenince kuaföre gidip aldırırsın olur biter

6. 24 Mayıs 2010
  7. lifetime

lifetime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    evli bayanlara sormuşun ama bende soliyim fikrimi:p
    kuaförde komple ağdaya git yüzündeki tüyleride alma sarart
    sarartmak daha uzun süre dayanıyo hiç kendini yorma
    bende evde kendim alıyodum bacaktı koltukaltıydı ama
    baktım olmuyo kuaföre başladım ohh miss gibi iki dakkada bitiyo
    ve sir ağda olduğu için üst bacağımı 2 ayda bir aldırıyorum çıkmıyo bence
    korkmak yerine denemelisin kuaförü
    zemuszemus

8. 24 Mayıs 2010
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    afedersınız ama beraber wc ye bıle gıryoz
    buna guluceksın ılerdeboshayallersmile

10. 24 Mayıs 2010
  11. kelam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    İlginize çok teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur. Bu korkuyu yenmem gerekiyor.

12. 24 Mayıs 2010
  13. kelam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bu arada çam sakızı kullanıyorum. Esmerim yüzümdeki tüyleri sarartmam nasıl olur. kötü durmaz mı ?

14. 24 Mayıs 2010
  15. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evet korkunun ecele faydası yok
    insanlar kendilerindeki her oluşuma kabullenmeli ama çözüm yollarınıda en sağlıklı şekliyle herzaman araştırmalıdır.

daha düğününüze çok varmış,biçok farklı alternatif tedavi yöntemleri var,lazer epilasyon,kıl azaltıcı krem/losyon vb. leri var...şimdiden birine başlanmalı diye düşünüyorum.
    ağda yada epilatör kullanımı süreklilik arz eder,yani aydan aya düzenli olarak yapılması gerekiyor,bu yöntemlerle kıllar azalmaz,kökten alındğı için cilt yüzeyine çıkması uzun sürer biraz okadar.
    ...
    evlilikte beraber olunucak kişinin düşüncelerinden ötürü kendini kötü hissetmene gelince ;evet bu estetik problemler çeşitli psikolojik sorunlara davetiye açmaktadır çoğu çift için ne yazıkki.
    her eş anlayışlı olmayabiliyor,benim kuzenimin eşi tek tüy görmek istemiyorum diyormuş ,ilk duyduğumda çok üzülmüştüm,nasıl yani sürekli dımdızlak olacak değilizya ,illaki kıllar alındıktan belli süre sonra gün yüzüne çıkacak,hergün elimizde cımbız-jilet yada ağdayla dolaşacak değilizya dedim,hatta biraz daha ileri gidip yuları baştan böyle verirsen ilerde neler ister demiştim :))
    şimdi böyle eşlerde var,hiç umursamayan eşlerde var,bu tamamen kişinin huyu suyu ile ilgili..
    bence en başta senin kendini iyi hissetmen gerekiyor,çoğu bayan için bu durum bir komplekse ,içe dönüklüğe,kendini bepenmemeye kadar varabiliyor.
    sadece herşeyin bi şekilde çözümü olduğunu bilin ve kendinize güvenin,vücudnuzdaki 1 gr ağırlığını geçmeyen kıl için kendinizi böyle paralamayın,hiç birşey çözümsüz değil,ister aydan aya ağda yaparsın ,istersen kökünden kurtulmak istiyorum deyip gidip epilasyon yaptırırsın,yani çözümler varda var..
    evlilik öncesindeki birliktelikliğinizde ve beraberinde ömür boyu sürecek olan evliliğinizde mutlu huzurlu sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle,sevgiler...

16. 24 Mayıs 2010
  17. kelam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Çook teşekkür ederim beany. hakikaten kendimi beğenmemeye başladım güvenimi kaybetmeye başladım. ınşallah kendimi toparlayacağım. Ben yanlızca ağda yapabilirim laser esmer olduğum için iyi sonuç alınmaz mış.. en azından ağdadan sonra azaltıcı krem ler kullanayım. artık 1 senede ne kadar yok olurlar bilemem. ılginize tekrar teşekkürer. K.K bayanları..

18. 24 Mayıs 2010
  19. lifetime

lifetime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım bende esmerim kaşım gözüm tüylerim siyah
    ama kuaförde oryallen sararttım çok güzel yanii sarı bile olmadı
    böle hiç sırıtmadı bende korkmuştum belli olur die ama olmadı hemde
    sarartalı 1 buuk ay oldu hala sarılar yani yok ole akıyomuş falanmış felanmış
    yok ole bişe ben çok memnunum