Tüylenme bebek olmasına engel mi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ZAMBAK 3 tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Mart 2010
    Konu Sahibi : ZAMBAK 3
  1. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slm
    ben 5yıllık evliyim ve bebek istiyoruz
    ama eşimde sperm sayı ve hareket azlıgı var..ilk aşılamam negatif..
    benim tahlillerim normal düzenli adet görüyorumm.
    ama tüylenme problemim var..aklınıza gelecek heryerde yüz yanak boyun çene çenealtı gögüs ucu v.s.
    acaba tüylenme bebek olmasına engelmii
    gittigim dr.a tüylenme oldugunu söyledim ama pek umursamadı..
    ne olur şimdi siz söyleyin bebege engelmii?

2. 30 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    eşinizin sperm sayısındaki ve hareketliliğindeki düşüklük önemlidir. ayrıca rahim filmi çekilmiş tüplerinizin açık olduğu teyid edilmiş olmalıdır. kıllanma sorunu için erkeklik hormonlarınızın düzeyine bakmak one görede ilaç başlamak gerekebilir. çünkü bu bahsettiğim hormonların yüksekiği de gebeliğe engel yaratabilir. bol şans sevgiler. (diğer mesajınızda cevap vermiştim)

4. 30 Mart 2010
  5. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm ay ınslah en kısa zamanda bebegın olur canım.
    doktor hanım merhaba nasılsınız?

6. 30 Mart 2010
  7. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :hulya:

8. 30 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam iyiyim çalışıyorum, keyfiniz iyi olsun diye hastalarımın arasında sizi de ihmal etmiyorum:)

10. 30 Mart 2010
  11. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    İLGİNİZDEN DOLAYII ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLERR
    düşünün kendi dr.uma tüylenme problemini dedigim halde umursamadı ve aşılama yaptı bitahlil yapabilirdi
    ki 2ayrı dr.a gittigimiz ve belirttigimiz halde !!!
    rahim filmi çektirdim açık tüplerim...

bu bahsettiginiz hormon testesteron hormonumu sadece yoksa bikaçtane daha hormon varmı isimlerini yazarmısınızz?
    son bir soru daha kilonun gebelige etkisi nedir?

12. 30 Mart 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar, serbest testesteron, DHEASO4 bakılabilir, eğer diğer testleriniz normal ise, insülin direnci ve 75gr şeker yükleme testini de yaptırabilirsiniz. kilo sadece gebelik için değil genel hayat kaliteniz içinde vermeniz gereken bir sorundur. kolay gelsin

14. 30 Mart 2010
  15. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    peki insülin direnci ve şeker yükleme testi istenmesinin sebebi ne??

16. 31 Mart 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bazı yumurtalık problemlerınde polıkıstık gibi biliyoruz ki insülin direnci artıyor ve şeker metabolizması bozuluyor, bu durumlar androjen hormonlarının salınımında bozukluktan bağımsız olabilir bence gözden keçmesın normal çıkarsa da bundan değilmiş der rahatlarız.

18. 31 Mart 2010
  19. erenhava

erenhava Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    mrb aytun hanım,
    ben 2 yıllk evlıyım.ılk 5 ay dogum kontol hapı kullandım sonra eşım korundu korunmayı bıraktıgımız ay hamıle kaldım 9uncu ay.12 haftalık bebgım karnımda oldu.hamılelıgım zor gectı mıdem bulantılarım çok fazlaydı bu 9haftalıkken çapada 3 gun y attım serum verdıler hıperemens dedıler.11 haftada duzelmeye başladım 12haftada kanamam oldu dr gttk karnımda olmuştu bebgım gecen sene mayıs ayında.aralık ayında dr gttk smaer testı yaptırdım muayene oldum ve sorun yoktu korunmayı bıraktık bu 3 ayımız.bu ay adetlıken 2gun dr gttm ustten muayene oldum yumurtalıklarında sorun yok temmuz ayına kadar hamıle kalırsın dedı bıde hormon tahlıllerı yapalım ıstersen dedı 3gun tahlıl yaptırdım sonrada yumurtlama takıbı yaparz dedı.hormon testı yaptırdım:

HORMON..................................................... SONUÇ..............................................REFERANS ARALIĞI BıRıM
    Estradiol ...................................................... 27...................................................20-693
    FSH..............................................................7.21 ............................................. 1,6-150
    Luteinlestirenhormon.......................................3.01 ................................................ 0,2-65 mlU/ml
    Prolaktin ...................................................... 8.70 ............................................... 1,7-27ng/ml

sonucu gosterdım dr baktı bı sorun yok dedı bendede tuylenme oluyor dedım hormonlarında sorunyok patolojık bışe gozukmuyor dedı..adetın 10 gunu yumurta takıbı ıçın gelmemı soyledı.10 gunu gıttım vajınal muayene yaptı rahımın arkada dedı bunu bılıyordum ben yumurtlamıssın bırlıkte olun bugunlerde dedı.bırde polıkıstık over var sende dedı kılo vermen lazm gobektekı yağlar yumurtlamaya engel dedı.bendekı polıkıstık over yumurtlama ıduzensızlıgı yapıyormuş çunku adetlerım duzenlı benım sadece şubat ayında 10 gun gecıktı . benım anlamadıgım 2 dakıkalık vajınal muayenden sonra bunu soylemesı bana neden drlar bugune kadar bışe soylemedı ılk defa duydum dun. ve ben bırçok dr gttm bundan once kurtaj oldum ama dun ılk defa duydum.ayrıca arlık ayındada bu dr gtmıştım sorun yok demıştı. ayrıca kılom 67 boyum 1.63.ılk bebıgıme hamıle kaldıgımda 64 tum. şuan çok uzgunum lutfen bana bılgı verırmısınız.

Son düzenleme: 31 Mart 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.