Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve Ebced tarafından 16 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Ebced
  1. Ebced

Ebced Guest

selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüyleneme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? bu ilacın olumlu etkileri oluyo mu tüy dökme konusunda? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo? cevap veren olursa çok sevinirim.:uhm:

2. 16 Mayıs 2007
  3. Tulixsx

Tulixsx KURŞUN KALEM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım beni eskilere götürdün..17 yaşımdayken,suratımı basan sivilceler nedeniyle cildiyecim,annemin ve jinekoloğun onayını alarak bana bu haptan verdi.Sonra üç aylık kullanımdan sonra bende göğüs ucu ve çene altı kılları oluşmaya başladı,doktorum da ilacı kesti..Sonra sivilcelerim başka bir yöntemle geçti ama,bu ilacın bendeki tek hatırası budur.Ama seni yanıltmak istemem,İlle de bu ilaç sorumluydu diyemem..Belki tertibi,muhteviyatı değişmiştir,bilemiyorum.Ama anlatmadan da edemedim.Geçmiş olsun.

4. 16 Mayıs 2007
  5. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı ilaç kişilerde farklı etkiler yapar,evet doğum kontrol haplarının yan etkilerinden biri tüylenmedir,aynı zamanda tüylenmeye neden olan hastalıkların tedavisinde de doğum kontrol hapları kullanılır.yani diane kullanılabilir. geçmiş olsun

6. 16 Mayıs 2007
  7. gulçehre

gulçehre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım jnikooloji bölümünde doğum kntrolhapının zararları var 3. sayfada sanırım o başlığı okumanı öneririm..

aynı hapı kullandım ben...
    4 sene önce tüylenmeden sebep hormon testleri yaptırdım ve değerlerim bozuk çıktı diye 6 ay kullandım.. tüylerimde azalma olmadı, kilo almadım...
    6 ay sonunda değerlerim normal çıktı...

ama tekrarlama ihtimali var bu tür rahatsızlıkların diye senede 1 aynı testleri yaptırıyorum ben.. şüükür bi dahada çıkmadı.. ama doktor değerlerimin normal çıkmasına rağmen 1 sene daha kullanabilirsin dedi...

nettede arattım ben tabi bu benim ffikrim ama kullanmamaya karar verdim.. sonuç ta hormon ilacı.. eğer normal çıktıysa değerlerim kullanmama gerek olmadığını düşünüyrm... bioder kullanıyorm şimdi tüylerim için inşallah faydasını görürüm.. geçmiş olsun canım...yerimseniben

8. 16 Mayıs 2007
  9. gxuxlçiçek

gxuxlçiçek Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    evet canım bende kullandım hatta bir ilaç daha vermişti doktor doğumda kullandığım ilaçlar bende tüylenme yapmıştı kullandım ama hiçde sonucunu görmedim zaten daha sonra gititiğimde doktora sordum kesin çözüm bumu ben yararını görmedim dedim kesin diyemem dedi eğer kesin olmasını istiyorsan yaktırman lazım kıl köklerini demişti inşallah sendekini geçirir

10. 16 Mayıs 2007
  11. astalavista

astalavista Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de diane 35 kullanıyorum.bi yan etkisi yok bende.saçlarım şuanda çok dökülüo ama strese bağlıyorum.bu ilaç kılları dökmez sadece yenilerinin oluşumunu engeller ve PCO HASTALIĞIN VARSA BU İLACI KESTİĞİNDE Bİ SÜRE SONRA ŞİKAYETLERİN TEKRAR ORTAYA ÇIKABİLİR.BENİM ÇIKIYOR.

12. 16 Mayıs 2007
  13. gulçehre

gulçehre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aynı yerde çalıştığım bi abla var şu an evli...
    bekarken bu rahatsızlık ondada olmuş geçen hafta konuşmuştuk.. doktoru diane 35 vermiş ama saç dökülmesi yapacağı için başka bi ilaç daha kullanmasını söylemiş.. 5 sene önce felan olmuş ondada...
    saç dökülmen bu ilaçtandır büyük ihtimalle..
    stresinde etkisi vardır belki...

geçmiş olsun...

14. 16 Mayıs 2007
  15. Ebced

Ebced Guest

öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar cevap verdiğiniz için.doktor ultrasonda da baktı korkulacak bişeyin yok dedi. pco hastalığı yok herhalde söylediklerinizden sonra korktum biraz ama gitmese de olur tüyler ben yok decek bi yöntem bulurum yeter ki bi daha çıkmasınlar.

16. 18 Mayıs 2007
  17. ceremino

ceremino Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmıs olsn canım bence bıoder kullan hem bıtkısel,hem hıc bı yan etkısı yok hemde kesın cozum

18. 25 Mayıs 2007
  19. portakal

portakal Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Ben de aşırı tüylenme vardı dr um bana aldacton ( 100 mg ) verdi günde 1 adet içiyordum tam 1 yıl kullandım ve hiç ummadığım bi şekilde azaldı yok oldular bunun yanında ayrıca diana 35 kullanıyorum ama onu adet düzeni için zaman gerekli 1-2 ay da yok olma gibi şans yok malesef ...